SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z sylwetką, oponka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1836

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 984
Od stycznia zacząłem chodzić na siłownie, udało mi się przytyć około 10 kg, cały czas wykonuję trening FBW 3 razy w tygodniu (trening: reklama usunięta )
Obecnie moja waga to 72 kg
pomiary:
szyja 36,5
klatka 95
biceps 33
talia 81
brzuch 83
biodra 86
udo 55
łydka 37
Obecnie mam 17 lat, wzrost 182 cm, waga 72 kg, poziom tkanki tłuszczowej ok. 15 %, nie korzystam z żadnej suplementacji (planuję stosować białko),

Teraz proszę o pomoc w sprawie mojej sylwetki, otóż na internecie przeczytałem już wiele artykułów i oglądnąłem wiele filmików, ale dalej ciężko jest mi podjąć decyzję. Co powinienem zrobić? Jak powinna wyglądać moja dieta? Moje zapotrzebowanie kaloryczne to ok. 2900 kcal. Czy deficyt 200-300 kcal, byłby w porządku i jak podejść do kwestii treningu, kontynuować dalej fbw, jaki rodzaj cardio wykonywać ?








Zmieniony przez - domer w dniu 2018-09-02 00:20:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
zacznijmy od tego, ze mimo przybrania tych 10kg nadal jest chudo. jak przeprowadzisz redukcje to zostanie skora i kosci, a nie o to chodzi. w mojej ocenie powinienes masowac dalej z delikatnym plusem na zbilansowanej diecie z rotacja weglowodanow i tluszczy.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 984
Do jakiej masy uważasz masować i czy mogę być spokojny o ten brzuch? Jeśli chodzi o dietę to przystopować z węglowodanami ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
popracuj nad klatką, barkami i rękami. Jak rozbudujesz mięśnie bardziej będzie brzuch proporcjonalny, bo jakoś nie widzę żeby odstawał specjalnie. Po prostu masz słabo rozbudowane mięśnie .... węgle można ograniczyć, zwiększ ilość białka. Waga nie jest dobrym wyznacznikiem jeżeli chodzi o to do jakiej wagi masować... skup się póki co na rozbudową mięśni - trening siłowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
nie da sie odpowiedziec na pytanie do jakiej masy masz masowac. masujesz tak dlugo na ile pozwala poziom tkanki tluszczowej. jesli chodzi o diete to mozesz wejsc sobie, tak jak pisalem, na rotacje weglowodanow i tluszczy. co mam na mysli? w dzien treningowy daj wiecej wegli, natomiast w nietreningowy daj wiecej tluszczy, przy tej samej kalorycznosci. rowniez dobrym rozwiazaniem, jako punkt startowy, bedzie roznica w kalorycznosci miedzy dt a dnt, czyli w dt lekki plus, natomiast w dnt lekki deficyt, ale suma kalorii w ciagu tygodnia na lekki plus.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Jak widzę takie sylwetki osób początkujących - zastanawiam się : po cholerę tu cokolwiek liczyć?
4 solidne obiady w ciągu dnia i mnóstwo ciężaru - tego Ci trzeba. Im bardziej będziesz zagłębiał się w jakieś liczenie, kombinowanie tym większe NIC z tego wyjdzie. Na prawdę tu trzeba podejść najprościej jak się da.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
taa i za 2 miesiace skonczy z +90 w pasie

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Nie sądzę.
A nawet jakby to jeśli przy tym podokłada z 80kg na sztangę to o to chodzi. Inaczej dalej będzie drobnym chłopcem.
Redukcja zawsze zdąży zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9018 Napisanych postów 82651 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699140
Nie ma co się pieścić , trzeba solidnie trenować . Trening z ćwiczeniami wielostawowymi i prawidłowe nawyki żywieniowe .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75705 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753038
Śmiało możesz budować dalej masę mięśniową. Kontroluj obwody ciała i na ich podstawie koryguj Ilość kalorii w diecie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
dokładnie, ćwiczenia z obciążeniem - oczywiście w granicach rozsądku i możliwości, żeby się kontuzji nie nabawić. W każdej siłowni prawie masz opiekę trenera. Myślę, że pokaże co i jak robić aby nabrać masy mięśniowej. Co do diety to te 4 obiady w ciągu dnia to bez przesady. Zdrowa, zbilansowana dieta, zgodnie z zapotrzebowaniem kalorycznym
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Wiecej