SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z ręką podczas wyciskania na klatę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 153

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 102 Wiek 1 rok Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1003
Trenuje K1, dwa razy w tygodniu mam trening stricte siłowo-kondycyjny, wszystko poza wyciskaniem na klatę idzie wyśmienicie, mianowicie

Waga 100+, więc lekko powinienem wyciskać te 90-100kg, ćwiczę ok 3 mc i tak na prawdę nie zrobiłem znacznych postępów jeżeli chodzi o wyciskanie na klatę, a wręcz się cofnąłem

Nigdy nie ćwiczyłem, zaczęliśmy z 55kg, później ponad 60 i 70kg i od dwóch treningów mam problem z wyciśnięciem 70/60, w sumie nawet i tych ponad 55 nie tyle, że nie podniosę, ale robię strasznie mało powtórzeń (3,4,5 - gdzie ostatni jeden, bądź dwa są już oszukiwane i w ch.. ciężko wchodzą).

Czuję, że coś nie tak mam z ręką, raz po treningu, gdzie było wyciskanie na klatę w okolicach łokcia coś mi wyskoczyło, nie jestem pewien ale jak by to była spuchnięta, gruba żyła, gdy się podpierałem łokciem to czułem dyskomfort w tym miejscu. Dziś po siłowym mam podobnie, choć nic nie wyskoczyło, ale po wyprostowaniu ręki w okolicach łokcia/zgięcia czuję jakieś naprężenie.

Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów (i koleżanek) może ktoś coś podpowie. Frustruje mnie to już, zamiast iść do przodu i zwiększać obciążenie to stanąłem w miejscu, a nawet nie tyle co w miejscu, a cofnąłem się.

Być może któryś z mięśni jest naciągnięty, fizjoterapeuta?

Na salce mamy sprzęt do siłowego, trenuję pod okiem swojego trenera od K1 co do samego uchwytu sztangi, ułożenia na ławce czy ustawienia nóg - to nie od tego, wszystko jest jak powinno.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Niestety nikt z nas nie wie co jest nie tak z Twoją ręką. Od tego jest fizjoterapeuta i ewentualnie specjalistyczne badania w tym kierunku, jak USG lub nawet rezonans magnetyczny. Nie sądzę jednak żeby to było coś poważnego. Jesteś osobą początkującą i po trzech miesiącach treningów nie ma opcji żeby wyciskać 100 kilogramów na klatkę piersiową. Poza tym, w obecnym momencie powinieneś uczyć się prawidłowej techniki podstawowych ćwiczeń wielostawowych/złożonych, a nie skupiać się na wynikach siłowych.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy FBW

Następny temat

Trening push/pull - ocena

WHEY premium