SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z przegroda nosowa

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3046

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 31 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 814
Witam. Mam pewien problem. Postanowiłem temat umieścić w tym dziale bo trenuje style uderzane... trenowałem, aktualnie nie mogę i nie wiem ile to jeszcze potrwa.
3 tygodnie temu miałem zabieg prostowania przegrody nosowej. Niestety po zabiegu byłem taki otumaniony ze nie dowiedziałem się jak długo mam uważać na nos. Nie wiem ile czasu musi się wszystko goić itp ale słyszałem ze ok 3 miesiecy. Wolał bym uniknąć ponownego zabiegu, nie chce aby nos zrobił sie płaski od sparingów :/ czy zna ktoś jakies specyfiki na poprawę twardości nosa lub czy da sie jakos temu zaradzić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sorry ale mi te inhalatorki zawsze kojarzą się z rasowymi ciotami ,może to przez filmy ...gdy ktoś podniesie głos albo krzywo spojrzy koleś od razu się dusi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
nie chce aby nos zrobił sie płaski od sparingów :/
to trzymaj łapy w górze i nie blokuj ciosów twarzą
Nosa nie utwardzisz

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 31 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 814
może źle napisałem... wiadomo ze pare razy w morde napewno sie dostanie. badziej chodziło mi o to kiedy bede mógł wrócić do treningów bez obawy ze coś sie z nosem stanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 953 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15062
Bedziesz miał płaski nosek tak czy siak , spójrz na Dzhabar'a

Ojca oszukasz, Matkę oszukasz, Życia nie oszukasz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
haha ten typ to ma kichawe istne arcydzieło architektury
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie straszcie go, ten typ ma pewnie przegroda usunieta jak walczy zawodowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 198 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6644
tez miałem ta operacje
musisz teraz uważać bo nos jest strasznie slaby przez ten zabieg, u mnie nawet najmniejsze pukniecie powoduje ze nos puchnie...

Nawet sam lekarz mówił mi że nos po tej operacji będzie bardzo bardzo słaby..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1494
mtylus to mnie zasmuciłeś, bo się wybieram na prostowanie przegrody, i to czekałem pare ładnych lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 198 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6644
no rób jak chcesz...nie wiadomo co lepsze..

czy wygląd i zdrowie jednocześnie czy słaby nos
Choć z tym nosem to może u Ciebie będzie inaczej, bo mi lekarz powiedział ze przegroda bardzo łatwo wskoczyła na swoje miejsce ale teraz bardzo łatwo może też wyskoczyć. I już miałem puknięty parę razy nos i chyba mam znowu krzywy...ale już się tym nie przejmuje


[edit] jak chcesz to mogę miej więcej opisać jak wyglądała sprawa po zabiegu ;P

Zmieniony przez - mtylus w dniu 2010-03-03 21:06:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1494
Prosta przegroda to bardzo ważna rzecz, jeśli masz krzywą to może prowadzic do naprawdę wielu chorób np. astmy. Oto jakie wypowiedzi znanazłem na forum:



Na pytanie czy warto zoperować przegrode odpowiadam stanowczo- TAK! Krzywa przegroda powoduje problemy z oddychniem i nawet jeśli tego nie odczuwamy bezpośrednio to nasz organizm owszem- każdy ból gardła, angina itp.to są tego skutki. Nie ma się wić co zastanawiać i każdy laryngolog to potwierdzi

Im wcześniej tym lepiej. Po tym zabiegu skończyły mi się katary, które trwały średnio miesiąc, lepiej oddycham itp. Nie zastanawiaj się, idź

Ja zapisałam się do poleconej pani laryngolog (świetna babka!) i ona po rozmowie o moich różnych przypadłościach i obejrzeniu mojego noska powiedziała, że operacja jest podstawą zmiany na lepsze

Za nim mi ją wyprostowano to chorowałam cały czas. Raz angina, później zatoki no i bardzo częste zapalenie ucha.

Od ponad dwóch lat czyli od czasu operacji/zabiegu ani razu nie mialam nawet kataru Dodatkowo wszystkie alergie na pyłki mi przeszły

mój szwagier teraz miał operację i mówi że nareszcie czuje zapachy itd itp hehe udało mu się nawet poczekać tylko kilka miesięcy no ale najważniejsze że już ma to za sob

mam znajomego, który przeszedł taką operację ze wzgl na to że mu
ta krzywa przegroda nosowa przeszkadzała - strasznie chrapał, odychał
tylko jedną dziurką i teraz mówi że po operacji czuje się jak nowo narodzony!

Warto. Ja i mąż mamy krzywe. Ja lżej i w sumie mi to nie przeszkadza, chociaż powoduje u mnie ona uciskanie na kanalik łzowy, przez co często mam problemy z okiem. U męża chrapanie, częste infekcje, gdyż w nocy często oddycha ustami, suchość. Operacja im wcześniej tym lepiej chyba


Zmieniony przez - HardTarget w dniu 2010-03-06 11:38:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
jeśli masz krzywą to może prowadzic do naprawdę wielu chorób np. astmy.

A jak masz astmę to możesz sobie inhalatorek dozować co chwilę

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zbiniew Pietrzykowski - Człowiek Legenda - Przeciwnik Ali'ego i Pappa.

WHEY premium