SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z prawą ręką

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2109

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
Witam jestem nowy na tym forum i mam pewien problem z prawą ręką,gdyż czuję że całkowicie odbiega ona od lewej a na dodatek jestem praworęczny,np wykonując różne ćwiczenia większość idzie na lewą rękę i zawsze to na niej mam małe zakwasy czy czuję że jest napompowana po treningu,natomiast prawej ręki jakby nie było,staram się jak mogę by nadrobić tą zaległość ale jakoś mi to nie idzie,tak samo napinając biceps w prawej ręce gdzie prawię w cale go nie czuć zawsze coś mi strzela,nie wiem może to z braku rozgrzewki,także prawa ręka szybciej się męczy po czym później wszystko idzie na lewą i to może dlatego....Może macie jakieś pomysły jak z równoważyć siły jestem gotów na wszelkie sugestię :D z góry dzięki za pomoc :)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 59

Wzrost: 175

Cel treningowy: Siła

Staż treningowy na słowni: Kiedyś ćwiczyłem z 3 miesiące,teraz ćwiczę w domu

Uprawiane inne sporty: Boks

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): hantle,drążek

Dieta: Po prostu bardziej się skupiam na produktach z dużą zawartością białka i węglowodanów

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak



Zmieniony przez - Hekto w dniu 2011-08-19 14:21:27
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
zdecydowanie musisz popracować nad techniką cwiczen
rób wiecej izolowanych
zawsze zaczynaj od słabszej ręki jesli robisz hantlami
jak słabsza robisz 8 powtórzen to mocniejszą robisz tyle samo
z czasem siły powinny sie wyrównać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
Tylko że ja już od dłuższego czasu tak ćwiczę,a tak poza tym trenuję również ,według książek rossa i jakoś nie widzę poprawy ;//




Zmieniony przez - Hekto w dniu 2011-08-19 14:47:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Hekto

W czym dokładnie ci sie to przejawia???, brak zakwasów , pompy, czy (wyrazna) róznica siłowa, czy to takie wypatrzenie w lusterku czy cos co ci wyraznie przeszkadza w treningu i uwazasz ze szpeci twoje ciało.

Jeżeli jednak uważasz to za dysfunkcje wklej swój plan treningowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
Dokładnie to co powiedziałeś hehe,brak zakwasów jeśli chodzi o prawą rękę,różnica siłowa również chociaż już nie jest aż tak wielka ale zdecydowanie szybciej się męczy prawa ręka...i również patrząc w lustro widzę sporą różnice...,a co do planu to podam przykładowy trening siłowy

-podciąganie nachwytem z plecakiem,przysiady z hantlą 15kg lub pomki z plecakiem,podciąganie podchwytem z plecakiem 3-4serie(3 ćwiczenia w jednej serii)rest-30-60sec
następnie
-One hanted pushups(przyciągając hantle drugą ręką),One legged Squats(z asystą)3-4serie
-Hanstand Pushups,Glute Ham Raise 3-4 serie
-Body Weight Triceps Extension,Calf Rises 3-4 serie
na końiec jeszcze czasami
-wyciskanie hantli w oparciu o kolano i wyciskanie francuskie 3-4 serie

I to by było na tyle ;]



Zmieniony przez - Hekto w dniu 2011-08-21 09:32:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
Również po wykonaniu takich ćwiczeń jak podciągnięcia na drążku czy różnego typu pompki zawsze lewa ręka jest bardziej napompowana...byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi udzielił jakiejś rady :D

Zmieniony przez - Hekto w dniu 2011-08-21 15:00:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
Sorka za spam ,ale czy ze chcę ktoś odpowiedzieć ?;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1622 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11751
Błędna technika, złe ułożenie rąk?
Co do planu: gdzie ćwiczenia na najważniejszą partie: NOGI?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
Błędna technika, złe ułożenie rąk?
Co do planu: gdzie ćwiczenia na najważniejszą partie: NOGI?

Hmm...chyba nie przyjrzałeś się ponadto:
One legged Squats
Glute Ham Raise
Calf Rises

przecież masz to opisane w planie ;]

a co do złego ułożenia rąk to ostatnio zauważyłem że lewą rękę mam bardziej do przodu i to chyba jest już kwestia przyzwyczajenia :// ale teraz staram się o tym pamiętać ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1622 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11751
Rzeczywiście, mój błąd, nie doczytałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
To mam rozumieć że zwykłe poprawienie techniki ma przynieść skutki ?? w co wątpię bo od dłuższego czasu skupiam się na prawej ręce a znacie może jakieś ćwiczenia które mogły by mi w tym pomóc albo czy np pompki na jednej ręcę,czy podciąganie jedną reką z asystą będzie dobre ??:D

Zmieniony przez - Hekto w dniu 2011-08-23 08:25:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening z użyciem wzorców ruchu

Następny temat

TABATA- czterominutowy trening metaboliczny

WHEY premium