SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z posiłkiem potreningowym :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1461

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 380
Witam.
Obecnie chcę zrobić delikatną masę bez zalewania się fatem bo nie po to przed kilkoma miesiącami go paliłem. Nie mam jakichś większych tendencji do tycia ale suchy jak wiór z natury też nie jestem. Ważę ok 110kg przy 190cm wzrostu. Układam sobie nową dietę i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na jedno pytanko, a mianowicie. Zaraz po treningu piję carbo nie dużo max 50g i zastanawiam się nad posiłkiem potreningowym. Będzie on się składał z ryżu ok 100g i piersi z kurczaka. Problem jest taki: Czy mogę najpierw wypic carbo i za 10min zjeść taką dawkę węgli? Nie będzie to przesada tym bardziej, że trenuję o godzinie 19 więc posiłek potreningowy będę jadł po 20. Może warto zamiast 100g ryżu zjeść 50 albo całkowicie wywalić carbo?

Dieta wygląda tak:
1. 7:00 100g płatków owsianych + białko
2. 9-10:00 twaróg 200g
3. 12-13:00 100g płatków owsianych + bialko
4. 15:00 mała porcja białka
5. 17:00 ryż brązowy 100g, 5 jaj
6. ok 20:00 carbo i 10min później 100g ryżu białego + kurczak
7. ok 22-23:00 twaróg na noc

Z góry dzięki za odp. wszelkie uwagi odnośnie diety przyjmę z uwagą.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
Carbo wywal z diety i problem się rozwiąże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
Przyznaje że nie liczyłem ile Ci tam KCL z czego wypada. Też fanem sztucznego carbo nie jestem. Ale nie widzę też przeciwwskazań do jego stosowania w obecnym kształcie. Ale to głównie zależy od intensywności treningu. Ileś tam tego glikogenu wyczerpiesz, ale znowu niema obowiązku jedzenia węgli bezpośrednio po treningu. Masz na to trochę czasu, a i lepiej dostarczyć węgle z ryżu niż wciągać chemię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
kiepska dieta, brak tłuszczu, duzo prochu

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 380
Tłuszcz jest, nie zamieszczałem go zwyczajnie bo nie o niego mi chodziło. Rodzynki, orzechy słonecznik jadam z płatkami, albo mussli z tesco równiez bardzo mi smakuje. Oliwę z oliwek też dolewam do ryżu A skoro już o niej mowa mam pytanko. Czy oliwe z oliwek mogę zastąpić olejem ryżowym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Będzie on się składał z ryżu ok 100g i piersi z kurczaka. Problem jest taki: Czy mogę najpierw wypic carbo i za 10min zjeść taką dawkę węgli?

Możesz, tylko wytłumacz mi, po co pić carbo (w dodatku samodzielnie) po treningu, skoro jesz od razu posiłek? Bo dla mnie to bezsens.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 380
No własnie o to chodzi, chciałem dowiedzieć się czy ma to sens :) Rozumiem również, że po treningu mogę spokojnie wszamać ryż biały? I orientuje się ktoś może czy oliwę z oliwek mogę zastąpić olejem ryzowym? Jest dla mnie znacznie smaczniejszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Może być ryż biały.

Zamiast oliwy możesz do diety prowadzić np. olej rzepakowy zimnotłoczony - ma przyjemny smak, ew. dodatek lnianego/orzechow. Oliwa, jeśli kupisz dobrej jakości, smakowo tez wypadnie lepiej.

Zmieniony przez - Skerx w dniu 2012-11-27 11:15:12

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 380
I jeszcze jedna kwestia chyba juz ostatnia. Czy zjedzenie powiedzmy tych 100g ryżu z piersią ok 10-20 min po treningu o godzinie 20-21 czyli paktycznie na noc nie wpłynie na odkładanie się tłuszczu? Organizm chyba taką dawkę po treningu trwającym ok 60 minut przyswoi chyba ekspresowo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402339
weglami po treningu akurat bym sie nie przejmował, sa o tej porze jak najbardziej potrzebne, poza tym bedzie sie liczyl bilans dnia, jak nie kilku, a nie jednego posilku,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 380
Ok dzięki wszystkim za odpowiedzi.Kalorii jedynie trochę mało bo ok 3000 ale więcej już w stanie zjeść nie jestem. Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z jedzeniem

Następny temat

Redukcja stagnacja

WHEY premium