SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z podciąganiem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1368

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 765
Witam, na początku przepraszam jeżeli taki temat już był. Mój problem polega na tym, że od ponad miesiąca podciągam się na drążku, a nie widzę praktycznie żadnych w tym efektów, wiem, że miesiąc to mało, ale jednak jakieś efekty być powinny? Wykonuję cztery serie po trzy powtórzenia, przerwy 30sekund, na początku każdego treningu. Planowałem co miesiąc dorzucać o jedno podciągnięcie więcej (4x4, 4x5, 4x6 itd.) tymczasem nie mam co się na to łudzić. W czym może tkwić problem? Waga podskoczyła mi maxymalnie troszke ponad 1kg. Trenuje co dwa dni (FBW) waże 53,5kg wzrost 172. Z góry dzięki za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 765
Okej, dzięki. Sztywny sog już do ciebie poleciał
Corsairs za pomoc do ciebie też pojdzie jak znajdę coś z innego działu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
Dosyć spora masz niedowagę, więc dieta w twoim przypadku powinna być na pierwszym miejscu. Jest mnóstwo metod by poprawić siłę w podciąganiu na drązku, w twoim przypadku dokładanie obciążeń odpada. Ja bym ci radził robić 3 serie i każdą na maxa, zamiast z góry ustalać sobię liczbę powtórzeń, przynajmniej ja tak robiłem, kiedy jeszcze podciągałem się tyle co ty

Kto robi przerwy, ten traci nerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 765
4 serię na pewno sobie odpuścić? Nie zrobić tych dodatkowych np. dwóch? 30sekund przerwy - mogą zostać?
O niedowadze swojej wiem - dlatego wziąłem się za trenowanie (Jakieś 10 miesięcy temu, ale to było beż żadnej wiedzy na ten temat, zero regularności, bardziej poważnie ćwiczę od 1,5 miesiąca). Dietę mam, przede wszystkim unikam słodyczy, badziewa, jem więcej warzyw i owoców staram się dostarczyć organizmowi dziennie minimum 2500 kcal, 60-70 g białka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
w twoim przypadku powinieneś jeśc przynajmniej 2 x więcej białka, w ten sposób nic nie zbudujesz. 3 serie wystarczą, jak zrobisz na sto procent to z trzeciej i tak nie "wycisniesz" więcej niż 1-3 powtórzenia. Przerwy rób ok. 1-1,5 minuty, 30 sekund to zby krótko by dać z siebie wszystko w następnych seriach.

Kto robi przerwy, ten traci nerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 765
Ok dzięki wielkie! Ale co do 2x więcej białka mnie zdziwiłeś - prawie 3g na kg masy ciała? Wystarczająca ilość to 1,2-2g (max) z tego co czytałem, i to tutaj, w wielu tematach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
2g na kg masy ciala starcza. co do podciagniec to jak na poczatku mialem z tym problemy to kumpel pomagal trzymajac nogi a opuszczalem sie powoli sam. i tak jak pisal kolega wyzej, 30 sekund to troche za malo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
w twoim przypadku 60g białka = około 1,1g/kg, dobij do minimum 1,8 to już będzie o niebo lepiej

Kto robi przerwy, ten traci nerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wydłuż przerwy między seriami skoro chcesz poprawić siłę.Winowajcą stagnacji może być również kiepska technika.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 765
Dziękuję za wypowiedzi. Techniki na 85% nie mam złej każde podciągnięcie powoli i dokładnie, jedyny problem to łokcie które mimowolnie schodzą do wewnątrz, "huśtanie się" już opanowałem i nie huśtam :) Nie wspomniałem chyba o wieku - 16lat, ale to nic nie zmienia? Spróbuję te 1,8g na kg wagi, wydam wszystkie pieniądze na twarogi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
raczej na mięso i ryby :) twaróg to nie jest najlepsze źródło białka.

Kto robi przerwy, ten traci nerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli będziesz celowo zwalniał tempo-siła spadnie.Faza pozytywna zawsze powinna być szybka i dynamiczna.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mój pierwszy FBW-ocena

Następny temat

Zestawienie Cwiczen

WHEY premium