SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z podciąganem

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 337

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam problem z podciąganiem, który wygląda tak: Na grubej rurze, kształtowniku lub ręczniku podciągam się bez problemu z 15/20 razy a na zwykłym drążku o średnicy +/-3cm. Puszcza mi chwyt przy 10/12 powtórzeniu ponieważ bardzo bolą mnie odciski. Czy wiecie jak sobie z tym poradzić ? Jak złapie się samymi palcami za drążek to nie robię pełnych podciągnięć głową nad drążek bo mam tak kiepski układ dźwigni.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może spróbuj sobie zamontować takie gąbki, które dają często w zestawie do drążka. Albo leć na hardkora, aż zaczną Ci się odciski rozwalać, po czasie jak już wrócą do normy to problemu nie powinno być.. Chyba każdy kto trenował dłużej a tym bardziej na drążku miał problem z rozwalonymi odciskami i za słabym chwytem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 178 Wiek 21 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1340
Jeżeli twój drążek ma 30 MM średnicy to może być za mało i zamiast na dłoni to wisisz na palcach to nie masz jak złapać.
Sprawdź grubszy drążek /jak nie masz możliwości to spróbuj jakiejś nakładki na drążek żeby go pogrubić np.: gąbki.
Nie leć na "hardcore" jak to wyżej napisane . . Zrób przerwę i zetrzyj/usuń/wylecz jak zwał tak zwał ,te odciski. Po tym jak już Ci zanikną to zobaczysz ,że idzie lepiej bo nic nie boli :P.
Z doświadczenia wiem ,że odciski w niczym nie pomagają ,a tylko przeszkadzają.

Jeśli chodzi o głowę nad drążek to nie jest to konieczne. Wszystko zależy od twojej budowy. U niektórych osób nie jest wymagane podciąganie się brodą nad drążek tylko równo z nim bo mają taki układ/budowę.
Wystarczy podciągać się do momentu gdy łokcie stykają się z najszerszymi.
Sprawdź e-book Michała Sakowskiego ,strona 72. - Dokładne informacje na ten temat.(To nie reklama)

"Bądź jak ptak, który spocząwszy w locie swym na gałązce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje śpiewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzegą od zagłady."

Victor Hugo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 703 Napisanych postów 1196 Wiek 43 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 75579
Może zacznij od najprostszych rozwiązań typu rękawiczki treningowe lub j.w. gąbki?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co to za ćwiczenie

Następny temat

Dieta

WHEY premium