SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z plecami, zdjęcia.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4438

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1264
Witam drogich kolegów i koleżanki. Mam mały problem z moimi plecami. Trochę o mnie : niestety mam bardzo kiepska genetykę ale walczę z tym! Bawię się w siłownie już około 3 lat. A tak na poważnie z dobra dieta dopiero 1rok. Niżej wstawię fotki i opisze o co kaman ;)

1 zdj. z lekkim spięciem klatki (tu najbardziej widać mój problem)




2 zdj. plecy na luzie i wyprostowane




3zdj. plecy ze spiętymi łopatkami




4zdj. Tu zaznaczyłem wam miejsca które chce poprawić a mianowicie jak niżej




1. Poszerzyć obręcz barkową
2. Zapełnić to wolne miejsce między łopatkami, które prawdopodobnie jest uwarunkowane genetycznie (patrząc na mojego ojca który również miał podobny problem ćwicząc.)
3. Usunąć boczki które nagromadziły się u dołu moich pleców, w wyniku ostrego dziobania do matury ostatnich miesięcy. :)

Aktualnie prowadze trening redukcyjny, ze względu na owe boczki. Chciałbym, żebyście mi poradzili jakiś dobry trening na zniwelowanie tych wad. Jeśli chodzi o suple (wiem wiem to nie ten dział :p ale trudno znaleźć taki uniwersalny do wszystkiego) to mam do wydania 400zł.

Dziękuje za przeczytanie, za fachową pomoc płace sogami! :) pozdrawiam

___________________________
no pain no gain

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 503 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46836
po pierwsze Redukcja i to ostra , samo to wizualnie poszerzy obrecz barkową i plecy... nie ma za bardzo czegos takiego jak trening redukcyjny... tu masz wszystko o rzeźbie bo najwazniejsza jest dieta https://www.sfd.pl/[ART]_RZEŹBA-t569190.html
po drugie to nie widac tych 3 lat na siłowni u ciebie, i musisz znaleźc bład gdzie robisz coś źle...ale ja obstawiam ,że dieta kuleje baaaardzo. wiec zacznij od tego.
trening...ułóż coś sam i wrzuć tu to Ci chłopaki coś doradzą zapewne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1264
tzn wiesz 3 lata to jest ogolnie czyli 2 lata taki trening samymi ciezarkami malymi itp bez diety bez niczego zle wykorzystalem poczatkowy potenciał. a jakoś od roku z przerwa 2 miesieczna na uczenie sie do matury jechalem z dieta. Dieta jest ok uwierz mi wszytstko inne mam w miare dobre klate bica itp jedynie plecy zawsze mialem dziwne. pewnie to przez odstające łopatki.

___________________________
no pain no gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Zastanawiałem się parę sekund, czy byż może genetycznie nie masz np. szerokiej miednicy. Ale to bez znaczenia w tej chwili-i tak tego nie widać choćby dlatego, że masz tam osadzone za dużo tłuszczu. Redukcja by ci się przydała-i to ostra.


Bawię się w siłownie już około 3 lat. A tak na poważnie z dobra dieta dopiero 1rok


Czyli realny staż masz tak naprawdę niski. Skoro ćwiczysz 3 lata, a dieta od roku-nie ma co się dziwić, że się zatłuściłeś.


Suple, suplami. Mógłbyś mieć na nie do wydania i 1000 złotych, a i tak lepiej by było zainwestować w dobre pożywienie. W warzywa przede wszystkim, w dobre źródła białka i witamin. Poczytaj o podstawach odzywiania.


Z supli na redukcji tak naprawdę niewiele będzie w stanie ci pomóc, poza jakimś spalaczem tłuszczu ale nie jest to coś, co można stosować długookresowy.


Poczytaj też podwieszony art"rzeźba".







Teraz kwestia treningu-tak naprawdę mógłby to być dowolny masowy trening.


Może coś z gatunku push/pull/legs? To prosty, logiczny podział na 3 dni. Zresztą-sam możesz coś zaproponować.



Tak czy siak za optyczną szerokość odpowiedzialne są trzy czynniki:
-szerokie najszersze
-rozbudowane barki, główne boczny akton
-wąska talia


Mógłbyś oczywiście w treningu lekko zaakcentować te partie, na których ci zależy, problem jednak w tym, że nawet jeżeli rozbudujesz te mięśnie, to pod taką warstwą tłuszczu i tak będą niewidoczne, choć może się tam lekko poszerzysz-o ile byś miał dobrą diete i dalej byś się nie zatłuszczał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1264
nie no chłopaki tak tragicznie to ze mna nie jest :) zaraz wrzuce fotki z przodu sekunda.

___________________________
no pain no gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1264



___________________________
no pain no gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1264
troche sie zatluscilem fakt. to jest efektem zimowego masowania a do reduikcji nie zabralem sie za dobrze dlatego mi zostalo ;) dzisiaj mnie zmotywowaliscie do kontynuowania redukcji tym razem bardziej powaznie.

@wyżej talii nigdy nie bede mial wąskiej bo mam szeroka miednice a tego tluszczu tez nie jest AZ tak tragicznie duzo. dlatego jak wspomnialem w 1 poscie jest to tez troche problem genetyczny wiec trzeba rozbudowac góre a najlepiej poszerzyć w barach a co do redukcji to itak może pomóc.

Całe zycie mialem szeroka miednice przed tym jak zacząłem cwiczyc to miednice mialem szersza od barów... :)

___________________________
no pain no gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 769 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17354
miednica miednicą, ale faktem jest ze fatu to masz za duzo.. dopiero jak zetniesz go bedize mozna coś powiedizec co jest i co poprawić... i tak jak koledzy wyzej spalisz boczki i od razu sie poszerzysz u gory ;)
poza tym przyłóz sie bardziej do treningu pleców..

" bez diety nie ma atlety "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1264
w sumie to macie racje. mam teraz 3 miechy zanim pojade na studia czas chyba sie wziąć za siebie a plecy ustawie jako pierwszy trening i bede robil osobno. Sogi dla was za co ? chyba za krytyke ale to mnie zmotywowalo :p ale dzieki za zainteresowanie :) za miesiąc odezwe sie i wstawie nowe fotki. pozdro

___________________________
no pain no gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
bez urazy, ale jesteś dobrym przykładem pokazującym, że bez jedzenia można trenować latami i niewiele mieć z tego pożytku..

a co do samego tematu, to ja postawiłbym na FBW, gdzie zawsze zaczynałbyś od ćwiczenia czworobocznego + intensywne rozciąganie po treningu (ale aerobowym, tj. siłownia -> aeroby -> rozciąganie), bo tutaj pewnie jest pies pogrzebany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1264
problem mojego charakteru jest taki ze nigdy nie umialem uczyc sie na czyichs bledach... :P trudno, życie. niestety FBW nie bede robil. wole oddzielnie grupy miesniowe robic z naciskiem na plecy a z tym strechingiem to moze i dobry pomysl, spróbuję ;)

___________________________
no pain no gain

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa na 2 miesiące!

Następny temat

Plan na biceps i Triceps do Oceny.

Wiecej