SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z opaleniem sie na brazowo:(

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12030

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam następujący problem: mam bardzo jasno( wręcz biała skóre) karnacje, i od dzieciństwa mam problem z opalenizną jeszce nigdy nei opalilem sie tak żeby byś ładnie brązowym. Wygłada to tak:
Opalam sie na słoneczku i dosyć szybko mnie opali ale na CZERWONO:( i jak normaleni powinno to za jakis czas ładnie zbrązowieć to u mnie za każdym razme po jakims czasie znika spowrotem na kolor jasny i nici z brązowienia lub czasami zejdzie skórka i tez efekt jest taki ze znowu jestem biały. Piłem już rózne soczki i inne specyfiki zawierajafce wyciagi z marchwi itd żeby ułatwić zbrazowienie ale nic to nei dalo.
Co mam poczać? Teraz chce pierwszy raz spróbowac iść do solarium i no raz na tydzien chodzic ( w suemi nie wiem na ile minut bo sie na tym nei znam) przez miesiac - dwa i może wowczas uda mi sie opalic na brązowo?!

Co sadzicie? jakie macie propozycje ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 183
Ostroznie z tym solarium! Tzn idz smialo, ale przedtem peeling, i idz na krotko i na slabe lampy a nie na turbo. Tez mam blada skore i opalam sie bardzo powoli.. Jak ide na pierwszy raz to zawsze 2x 5 min potem dluzej na slabych lampach oczywiscie, potem juz po ok 40 minutach moge smialo dawac czadu w tubie na turbo ale nie wiem jak to jest u Ciebie dokladnie. A tak osobiscie to radze przeczytac dokładnie podwieszony temat o solarium, wszystkiego sie dowiesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
nie bede Ci wyliczac ile masz chodzic na solarium bo ja sama nie chodze wiec sie nie znam, ale co to tego opalania. Liczy sie stopniowosc wystawiania na słonce czy przebywania na solarium, zaczyna sie od bardzo krótkiego czasu(mówie juz o słoncu) tylko pare minut i to nie w czasie kiedy najbardziej "jara". I tak moze codziennie, moze co pare dni jak jestes faktycznie taki bialy stopniowo ten czas wydłuzac ale do pewnej granicy, zeby potem nie wyszlo ze bedziesz sie smazyc cały dzien. Wtedy moze cos to da, skora sie przyzwyczai do promieni slonecznych a takie codzienne opalanie(opalanie a nie smazenie)spowoduje ze skora sie nie odzwyczai i tego koloru tracic nie bedzie.A mówie "moze", bo jak ktos ma bardzo jasna karnacje, to nie wierze ze dzieki roznym specyfikom i sztuczkom zamieni sie w przysłowiową czekoladke. Nabierze koloru, to wsio.
P.S. o kremach z filtrem chyba nie musze przypominac bo w twoim przypadku to bedzie podstawa zeby sie spalic. Tak samo na solarium, tylko tam zwykle kremy z filtrem Cie nie uchronia, trzeba zaopatrzec sie w jakies kosmetyki ktore sa przeznaczone do ochrony skory podczas opalania tam.

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1941 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14384
Dajesz na solarium,nie ma bata zebys sie ladnie nie opalil ale na poczatku chodz przynajmniej 2 razy w tygodniu,a od ilu min. zaczac oraz reszte informacji dowiedz juz sie na samym solarium od kogos kto obsluguje te solar.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
tak jako oska...liczy sie stopniowe.
i tak samo na solaroium zaczynaj nawet od 5 min powtazraj to co 2 dni!
potem gdy skora zacznie sie przyzywczajaac zwiekszaj takze stopniowo ilosc minut ale bnie bedziesz ''przyslowiowa czekoladka''(praw.aut.oska)
sa te takie balsamy np z avonu ktore niby maja z czerwonego zrobic braz ale bardziej lagodza skutki po opaleniu sie na czzerwono ( nie masz oparzen,nie piecze)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1261
Mam ten sam problem. Co roku chodzbym nie wiem ile siedzial na sloncu z obojetnie jaka czestotliwoscia zawsze jest to samo - czerwony a potem ledwo widoczna opalenizna (nawet jak opalam sie stopniowo uzywajac kremow itd).

W zeszlym roku w wakacje udalo mi sie wyjechac na 2 tyg na Thassos do Grecji. Zmarowalem sie tam dosc wysokim filtrem bo 21 bodajze ale slonce chwycilo mnie w momencie i to na piekna brazowa opalenizne. Nie mam pojecia od czego to zalezy przeciez slonce maja takie samo jak nasze jedynie co sa bardziej w kierunku równika wiec kąt padania promieni slonecznych jest teoretycznie inny. Czy to ma jednak takie znaczenie to nie mam pojecia.....

Faktem jest, ze po solarium tez nie dam rady sie opalic tak jak wtedy. Nic mi nie pozostaje jak wyjezdzac na poludnie zeby byc brazowym. Skad tylko kasy tyle brac :/

"ludzie normalni dostosowuja sie do rzeczywistosci,
ludzie nienormalni dostosowuja rzeczywistosc do siebie,
dlatego postep zalezy od ludzi nienormalnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1652 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16945
100 raz to samo!!!!!
poszukaj w wczesniejszych postach
na poczatek proponuje kuracje np solarinem z 2 tyg do miesiaca czasu przed opalaniem a takze w trakcie pozatym kremy przyspieszajace i utrwalajace opalenizne tez sie sprzydadza niewiem gdzie chesz chodzisz lozko czy tuba i jaka jest moc lap 160 czy 180 ,200 tez sie zdazaja wienc i tu bedzie rozna liczba minut od ktorej zaczniejsz standardowo (4)6-8-10-12 i 15 co 2 tyg na podtrzymanie
pozdro.

1971-1996-=TuPaC AmArU ShAkUr=-
-= DORADCA w dziale Uroda© =-
-= Znawca w dziale Nasze Zdjęcia© =-

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spadki;/

Następny temat

Czerwona jak burak

WHEY premium