SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z nieproporcjonalnym brzuchem - 14,5 lat.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 220
Cześć, jestem Czarek. Otóż mam problem. A tym problemem jest to ,że mam brzuch i biodra większe i grubsze od reszty ciała - mam 168cm wzrostu i ważę 54kg. Wydaje mi się ,że to przez to ,że kiedyś w wieku 12 lat ważyłem tylko 32kg i chciałem przytyć... Zacząłem jeść i jeść aż w końcu w którymś momencie jak skończyłem 13 lat (ważyłem 40kg) intensywnie rósł brzuch i biodra. Rodzice mówili ,że to wszystko ok i dalej tyłem bo ręce wyglądały jak patyki i dalej wsm nie wyglądają najlepiej.
Raczej wykluczam lordozę u siebie ,ale muszę to sprawdzić po zniesieniu pandemii. Też zauważyłem ,że mogę mieć opóźnione dojrzewanie ,ale to drugorzędna rzecz.
Więc jakie ćwiczenia/diete mogę zastosować tak ,aby były adekwatne do sytuacji i żeby nie psuły gospodarki hormonalnej która dla mnie jest teraz bardzo ważna bo mam problem z tym czy prawidłowo dojrzewam.
Co mogę robić ,aby sposcic to g**** nieproporcjonalne i nie ładnie wyglądające.
Obwód wokół brzucha wynosi rano 76-77 a wieczorem po wszystkich posiłkach 82-84. Oczywiście najwięcej tego tłuszczu jest w dolnej partii. Najgorsza jest ta różnice między pachwinami a dolnym brzuchem... Obrzydliwie to wygląda.
Jeżeli chodzi o jakieś ćwiczenia to tylko robię bicka ( ale to taki sporadyk) od początku pandemii. Efekty widzę ,ale nie są powalające lecz adekwatne.
A może jakieś suplementy?
Proszę o pomoc!

Pozdrawiam.

Dodam jeszcze ,że gram od 4 lat dosyć często w Piłkę Nożne ( przeważnie na zajęciach w szkole ), jestem średnio usportowiony ( nie lubię pompek ).


Zmieniony przez - Czareqq w dniu 2020-04-19 10:17:58
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132164 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460693
jak masz małą masę ciał to w obrębie bioder takie efekt moze wystąpić, ukłądu kostnego w biodrach nie zmienisz, widocznie musizz rozbudować inne partie mięśniowe a nie zrzucać, najlepiej daj zdjecie przód bok i tył jak to wygląda

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 220
W wolnej chwili dam. Czyli mam rozumieć, że byłem przystosowany bardziej do sylwetki sprzed 13 roku życia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76007 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754726
Najlepiej jakbyś wypełnił dokładnie ankietę działu wraz ze zdjęciami sylwetki. Rozpisałeś się, a tak naprawdę niewiele z tego wynika:

ZÓR PRAWIDŁOWO WYPEŁNIONEJ ANKIETY
Wiek :redukcja
Płeć : mężczyzna/kobieta
Wiek : 38
Waga : 86
Wzrost : 176
Obwód klatki : 112
Obwód ramienia : 40
Obwód talii : 90
Obwód uda : 67
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, w DNT aero/HIIT
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : nietolerancja laktozy
Stan zdrowia : nadciśnienie
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : CLA
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tylko takie które nie podnoszą ciśnienia
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 220
Gdzie mogę ta ankietę wypełnić? W sensie przepisać to czy jest jakaś opcja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699670
Kopiuj - wklej . Możesz wstawić jeszcze zdjęcie sylwetki .Jednak moja rada jest taka. Masz dopiero 14 lat jesteś w okresie dojrzewania . Nic nie kombinuj, po prostu trenuj dalej tak jak trenowałeŚ. Zdrowo się odżywiaj. Zwracaj uwagę na dobór produktów które zjadasz. Staraj się opierać dietę na jak najmniej przetworzonych produktach. Trening również opieraj na ćwiczeniach ogólnorozwojowych.
W tym wieku nie baw się w jakieś restrykcyjne diety. Na to jeszcze przyjdzie czas. Nie doszukuj się jakichś nieistotnych problemów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 220
Dzięki, wyśle później sylwetkę. Od razu mówię ,że podejrzewam u siebie Ginekomastię więc estetycznie nie będzie. Czytałem ,że to może być sylwetka skinny fat czy jak ona tam się nazywa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132164 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460693
Nie cyztaj nie domyslaj sie tylko daj ankietę i fotki do oceny.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 220
Na razie tylko jestem w stanie takie coś wysłać... Ankietę wypełnię później.







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 160 Napisanych postów 336 Wiek 29 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5726
zwykly tluszcz, ginekomastii to tez nie bedziesz miał poprostu spory % tkanki tluszczowej i dlatego tak to wygląda. zacznij regularnie cwiczyc, zdrowo sie odzywiaj i sylwetka momentalnie bedzie sie zmieniac bez zadnego "burdelu" w hormonach ;)

,,Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 220
A powiedz, jest szansa ,że przy skoku wzrostowym czy coś.. po prostu czy wyrosne z tego?
Oczywiście będę się starać odżywiać odpowiednio i coś tam ćwiczyć... Bo jedyne w czym ten brzuch przeszkadza to w tym jak ja się bym takiej dziewczynie w przyszłości pokazał ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Martwy punkt jak się przełamać?

Następny temat

Nie idzie redukcja

WHEY premium