SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z nabieraniem wody w ketozie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2827

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

36

Płeć

mezczyzna

Cel

redukcja

Waga

85

Wzrost

180

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

okolo 20 do 25 %

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca elektryk pobudka 5:45 klade sie 22:00 trenuje o 18:00 okolo 2 godziny dziennie

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

silownia 4x tydzien czas 1 rok silownia bogato wyposazona

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

dieta zroznicowana dobrze wplywajaca na sylwetke ( systematyczny progres ), ale meczaca pod koniec, obecnie Ketoza do 30 gram wegli i 55% tluszczy

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 157
Witam Was sedecznie, mam maly problem z woda w organizmie. Trenuje na silowni po dlugiej przerwie juz ponad rok, w koncu po paru latach sie obudzilem i stwierdzilem, ze trzeba o siebie zadbac ( aktualnie 36 latek na karku ). Przeszedlem na diete zbilansowana i schudlem okolo 20 kg ( trwalo to jakies 10 miesiecy, ale tak chcialem aby jak naj mniej stacic miecha ). Pod koniec tego okresu bylo mi juz ciezko trzymac diete i sobie troszke pozwalalem za duzo, ale postanowilem przejsc na low carb w celu zwiekszonej samo kontroli i dalej zeszlo kolejne 7 kg w okolo 6 tygodni no i zaczelo sie :) , tydzien i nic stagnacja, a wiec robimy chet meal ( zjadlem kebab z ryzem dogryzlem troche chleba okolo 200 wegli ) nastepnego dnia wieczorem naszla mnie woda i przybylo 2 kg, ale to normalne pomyslalem i dalej robilem swoje, bylem na okolo 2100 kcal dziennie w tym okolo 55% tluszczu do 30 gramow wegli a reszta bialko. Kolejny tydzien waga sie nie ruszyla, poszedlem do lekarza zbadalem krew i okazalo sie ze mam niedobor testosteronu, lekarz przepisal mi 250 tki testa, pomyslalem sobie ok pewnie pomoze przy redukcji, bo jak czytalem na forach jedna z przyczyn przez ktora nie mozna sie w pelni zredukowac jest obnizony poziom testosteronu ( lekarz zalecil mi jeden zastrzyk na 2 tygodnie nie w celu dopingu tylko podniesienia jego poziomu do obowiazujacej normy ). Minelo 2 tygodnie a ja bedac na diecie w ketozie spuchlem 2,5 kg i wydaje mi sie, ze to woda. Do tego za nic w swiecie nie moge ruszyc dalej redukcji. Macie moze pojecie co sie dzieje, bo nerwy mnie juz wykanczaja a nie poddam sie, potrzebuje tylko jakiejs podpowiedzi zeby ruszyc dalej. Trenuje 4x w tygodniu trening silowyi od pol godziny do 45 minut treningu cardio.Z gory dziekuje za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3768 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68328
Witaj!
Podejrzewam, że ta redukcja już zbyt długo trwa i organizm zaczął Ci się buntować... Doliczyłam się, że redukujesz już w sumie około roku, to długo. Przy dłuższych redukcjach dobrze jest robić przerwy na zerowym bilansie, nawet zluzować nieco na treningach, aby dać ciału trochę odpocząć i podbudować hormony.
Ja bym na razie dała spokój z redu, wyszła na zero na kilka tygodni, a później spróbowała znowu, najlepiej na diecie zbilansowanej.

Dodatkowo warto przyjrzeć się diecie - jakości produktów itd. Braki w diecie też potrafią utrudniać redukcję.
Co do treningów - rozdzieliłabym siłownię i aeroby na osobne dni, bo aero wykonywane po siłowni nie jest najkorzystniejszym rozwiązaniem, pomimo że dotąd bardzo popularnym. Ewentualnie można robić aeroby przed siłownią - jest różnica.

W okresie odpoczynku można odpuścić to aero i zostawić sam trening siłowy. Ogólnie z aerobami na redukcji należy uważać, bo ich nadmiar stresuje organizm (po prostu jesteś przemęczony) i wtedy wzrasta poziom kortyzolu. Kortyzol to hormon stresu , który mobilizuje ciało do gromadzenia tłuszczu zapasowego, co blokuje skuteczną redukcję.
Niedobory składników odżywczych spowodowane przedłużającą się redukcją, swoją drogą też też stresują organizm, o czym przeczytasz w artykułach. Dlatego warto go "doładować", dokarmić, a nie dociskać jeszcze bardziej wymagającą dietą.

http://potreningu.pl/articles/4502/kortyzol-a-kompozycja-sylwetki
http://potreningu.pl/articles/4515/jak-utrzymac-kortyzol-w-ryzach

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3768 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68328
Na temat aerobów polecam Ci gorąco artykuły pana Sulikowskiego na PoTreningu ; podaje wiele użytecznych informacji opartych na badaniach naukowych.
http://potreningu.pl/articles/3616/trening-aerobowy-kontrowersje--teoria-vs-praktyka--imtg-vs-spalanie-tluszczu-
http://potreningu.pl/articles/4876/hiit-po-silowni--szkodzi-czy-nie
i inne...
Warto rozważyć czy zamiana aero na krótkie interwały nie byłaby lepsza, bo interwały powodują efektywne podkręcenie metabolizmu (czyli też spalanie kalorii) na długo po ich wykonaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 157
dzieki za podpowiedz, co do interwalow to zaczalem juz sam krotkie robic na skakance i musze powiedziec, ze chyba zaczynaja mi bardziej odpowiadac. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3768 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68328
To fajnie :). Wysiłek interwałowy poprawia kondycję, bo zmusza serce (i cały organizm) do bardziej wytężonej pracy, niż jednostajne aeroby.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta Ektomorfik 75 kg do oceny

Następny temat

Jak przybrac na masie w ciagu 2-3 msc?

WHEY premium