SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z lędźwiami i barkami, treningi siłowe

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 817

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 75
Witam,
Mam 17 lat, prawie 1.80 wzrostu i mam problem z bólami barków i bólem dolnego odcinka kręgosłupa.
Jeżeli chodzi o ból lędźwi to zaczął się on około rok temu, odczuwałem go przy robieniu martwego ciągu (oczywiście zaprzestałem wykonywania tego ćwiczenia), ból był odczuwalny jedynie przy schylaniu się (trwał ok. rok, nie był to bardzo duży ból, raz było lepiej, a drugiego dnia gorzej) do momentu zaczęcia jazd rowerowych w ostatnie wakacje (niewłaściwa pozycja, za wysoko ustawione siodełko). Obecnie boli np. po dłuższym chodzeniu, siedzeniu, nawet leżeniu, pomaga zmiana pozycji np. gdy dłużej siedzę to wstaje i chodzę i jest lepiej. Jeżeli chodzi o barki to właściwie nie pamiętam kiedy zaczęły boleć, ale tu jestem dosyć pewien, że ma to związek z treningami, które wykonywałem tj. duży ciężar w wyciskaniu na barki itp. Zaprzestałem robić barki, ale nadal robiłem klatkę, odczuwałem ból w prawym barku na początku. Obecnie bolą oba, ale właściwie tylko kiedy zaczynam np. robić pompki po 4/3 serii. lub po takim treningu.

Chciałbym zaznaczyć przede wszystkim, że z obydwoma problemami byłem u ortopedy i konsultacji u fizjoterapeuty. Miałem RTG lędźwi i odcinka szyjnego (ponieważ po wstępnym zbadaniu doktor wykluczył kontuzje związaną z barkami). Jeżeli chodzi o ogólne zapalenia to miałem badania krwi na to, które również nic nie wykazały - dobre wyniki. Ćwiczę amatorsko sprzętem w domu jakieś 3 lata, z tym, że ostatnie półtora może na poważnie. Na pewno popełniłem trochę błędów i jak tylko wrócę podejdę do tego z głową, jednakże nigdy nic mi nie "chrupnęło" ani nic takiego na treningu. Myślę, że bóle pochodzą z racji dorastania. Jeżeli chodzi ogólnie o moją sprawność to obiektywnie przyznaję, że mam dość mało ruchu (staram się to poprawić) i nie jestem zbyt dobrze rozciągnięty szczególnie nogi (unikanie schylania przez ostatnie lata)

Obecnie nie ćwiczę już ponad 3 tyg. wcześniej również próbowałem robić przerwy czy treningi jedynie z własnym ciężarem, lecz nie odczułem żadnej zmiany. Barki na razie staram się nie wykonywać jakiś pełnych ruchów zbyt często i jest dobrze jednakże jak już bym zaczął boksować lub wyciskać to ból by się zaczął. Staram się chodzić na basen raz w tygodniu, to również zalecił mi ortopeda.

Proszę o rady co to może być i bardzo dziękuję za odpowiedzi!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 75
Doktor wykluczył problem z stożkiem rotatora, rownież fizjoterapeuta badając stwierdził, że budowa itd jest w normie, to samo przy kęgosłupie (jedynie odchylone łopatki i skrzywienie kręgosłupa, ale jest to coś co zawsze miałem i dzięki treningom siłowym i tak dość sporo to skorygowałem).
Smarowałem lekiem Dicloziaja dość dobre efekty jeżeli chodzi o likwidacje bólu, ale aktualinie nie działa już.
Kupiłem sobie ziołowe preparaty tj. Bosswelia i Cissus. Staram się jeść parę razy w tyg. ryby i suplementuję się w tran i oleje z ryb zawierające kwasy omega. Ostatnio kupiłem sobię witamine d3 z wapniem.
Wcześniej próbowałem kompleksy z glukozaminą (Dopelherz) i kolagenowe preparaty - bez efektów.

Zmieniony przez - michx w dniu 2014-12-01 16:12:45

Zmieniony przez - michx w dniu 2014-12-01 16:13:48

Zmieniony przez - michx w dniu 2014-12-01 21:04:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Golenie na łyso.

Następny temat

Bóle karku,zawroty głowy podczas leżenia na lewej stronie

WHEY premium