SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z klatką.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 827

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 147
Witam. Mam mały problem z klatką. Ćwiczyłem ok 3 miesiące przed wakacjami, w wakacje 0 (brak czasu) i od września zacząłem regularnie. Prawie w każdej partii widzę już jakieś efekty- bardziej siłowe niż objętościowe, natomiast w klatce nie bardzo :/ Cały czas robie prawie tymi samymi ciężarami i ciezko idzie. Od wrzesnia do konca pazdziernika robilem klatke tylko hantlami, teraz od list. zaczalem uzywac tez sztangi. Klatke trenuje w piatek razem z bicepsem i brzuchem.
Plan na klatke wyglada mniej wiecej tak:
ŁAWKA PŁASKA: 4 serie: 50kg x 12, 55kg x 10, 60kg x 8, 65kg x 5-4
SKOS GÓRNY: 4 serie- hantle 15kg~ (różnie)
ROZPIĘTKI (czasami płasko, czasami skos górny): 4 serie: 10kg chyba hantle
SKOS DOLNY: 4 serie: 50kg x 12, 60kg x 10, 60kg x 8, 60kg x 5~

Może być taki trening? Po nim czuje 'pompe' na klatce, jest zmeczona, na nastepne dni czuc lekkie zakwasy, tylko ze sila nie idzie ani efektów wizualnych tez nie widze... Na max- 1 powtórzenie wycisne 75, 80 raczej nie poleci jeszcze.
Co zmienić? Co możecie poradzić?
Czy mieć na nią wyebane i samo w koncu przyjdzie :)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 80

Wzrost: 193

Cel treningowy: Masa + siła

Staż treningowy na słowni: 4 miesiące~

Uprawiane inne sporty: WF

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): FULL

Dieta: Dokładnie ułożonej brak, ale wcinam dużo i dobrze raczej :)

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294
dbaj przedewszystkim o technikę wykonywania ćwiczeń- przy wyciskaniu łopatki zepnij maksymanie, klatke wypnij do przodu i staraj się jak najmniej wykorzystywać barki przy wyciskaniu. Rób na początku dwie serie rozgrzewkowe lekkim cieżarem i potem zacznij od 10 powt potem 2x8 i na koniec 6.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 147
Dzięki, postaram się tak robić.
Ja jak robię klatke to czasami czuje ze mam jeszcze siłe ale juz rece odmawiaja i nie chca sie "uginac" hehe. Teraz sprobuje zakladac mniejsze ciezary i starac sie wyczuc ta klatke i robic max. poprawnie, mam nadzieje ze bedzie lepiej :)
Mam też problem z lewym barkiem, dzisiaj robiąc skos dolny przy 9 powtórzeniu jak powoli opuszczalem strzelilo mi cos w barku i juz nie moglem wycisnac, kolega zabrał, a mialem 50kg... Przestraszylem sie ze jakas kontuzja mocna, ale odczekalem chwile, rozgrzewalem bark i potem zaczalem skos górny to juz bylo ok, ale nie meczylem bardzo. Nie wiem dlaczego, rozgrzewam sie zawsze ok 15 min~ i przykladam sie do rozgrzewki, bylem juz rozgrzany po płaskiej a tu taki psikus :( Mam nadzieje ze to nic powaznego...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294
również dbaj o tempo opuszczania i podnoszenie- opuszczaj wolniej niż podnosisz. Czytałem również że lepiej jest nie prostować rąk do samego końca żeby stale zachować napięcie mieśniowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 147
O tym też słyszałem :) Postaram się bardziej zwracać od przyszłego piątku na to uwagę :) Dzięki za wskazówki.
W tym momencie martwie sie jednak tym barkiem, jak reke do góry podnosze albo robie krazenie to mnie boli, cos pyka :( mam nadzieje ze mi przejdzie... chociaz nawet jak przejdzie to chyba na tydzien-dwa odpuszcze sobie trening barkow zeby nie doprawic...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 359 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2837
Nie miej wy***ane. Wrzuć na 1 dzień treningowy czyli pon. Ja bardzo wiele czasu spredzilem zeby zrozumiec czemu klata nie idzie. I skończyło sie na tym że robilem na splicie tak:

pompki na poręczach chwytem odwrotnym 5x5
Wycisk skos dodatni 4x6-10
rozpietki skos dodatni/przenoszenie w podparciu 2-3x10-12

i klata na dzien dzisiejszy jest jedną z najszybciej i najdynamiczniej rozwijajacych sie partii ciała pomimo że ponad pół roku tkiwłem w totalnej stagnacji. Musisz znaleźć swoj trening, swój tor ruchu, szybkość. Np ja popmki na poreczach robie bardzo wolno i dokladnei spinam a wycisk na skosie robie szybko jakby na spompowanie i są to połowiczne ruchy.

Zmieniony przez - bubba89 w dniu 2010-11-20 00:26:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294
bubba89 poleć jeszcze jakiś cykl na metce i będzie zupełnie ok. bez komentarza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 359 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2837
A co co ci chodzi? Nie mozna podzielic sie swoim zdaniem i spostrzeżeniami? Jak masz okres i widzisz we wszytkim problem to sobie odupść.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie do 5/3/1 Jima Wendlera

Następny temat

Dipsy - poprawna technika

WHEY premium