SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z dolną partią klatki.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 832

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 253
Witam wszystkich.
Z góry przepraszam jeśli ktoś już kiedyś napisał taki temat a ja go powielam.

Więc tak wykonuje trening klatki piersiowej w następujący sposób :

Wyciskanie na ławce prostej - 4x 10-10-8-8
Wyciskanie na ławce skośnej w górę 4x - 10-10-8-8
Wyciskanie na ławce skośnej w dół 4x 10-10-8-8
Rozpiętki hantlami 3x 10

Staż 4 miesiące.

Problem polega na tym że dolne partie klatki rozwijają mi się nie proporcjonalnie do górnych i środkowych, klatka jest wąska u dołu kończy się tuż za sutkiem.

Proszę o poradę być może plan jest zły.
Bardzo mi zależy aby wszystko robić dokładnie wiec postanowiłem zasięgnąć porady ekspertów z tego forum. Liczę na waszą pomoc :)


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 70

Wzrost: 180

Cel treningowy: Budowa Masy Mięśniowej

Staż treningowy na słowni: 4 miesiące

Uprawiane inne sporty: Sporadycznie Piłka Nożna, Rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Ławka - prosta, skos góra, dół.
Hantle.
Drążek.
itp.


Dieta: Staram się trzymać.

Przeciwskaznania medyczne: Nie.

Zażywane suplementy: Białko.

.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
MattMezz

po co tyle ćwiczeń na ten moment ty masz sie skupic na rozbudowie całości swojej muskulatury ,uważasz że reprezentujesz tak wysoki poziom by atakowac partie tak wszechstronnie

Staż treningowy na słowni : 4 miesiące
1.podaj cieżary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad,martwy,wyciskanie)???

przeczytaj 10 minut MIT 4 i wróc bedziemy myslec

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 253
Przysiad - 60/70 kg ( nie brałem nigdy na max'a )
Wycisk - 70 kg
Martwy - 120 kg ( sprawdzałem okolo 1,5 miesiąca temu )

Ok w takim wypadku biorę się za lekturę :)

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 253
Wracam po przeczytaniu

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
no i coś wywnioskował z tego artu.

druga sprawa nie chodziło mi o maxy tylko o obciazenie robocze.

fundament,dom,dekoracja- nie dekoruj skup sie na ćwiczeniach bazowych bo nieważne czy bedziesz kulturysta, cieżarowcem czy zawodnikiem innych dyscyplin sportowych to jest zasada niezłomna.

split ok ale nie w takiej wersji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 253
To edit :

Więc na serie przysiad 60-70 kg.
Wycisk 50-60 kg.
Martwy 50-80 kg.

Mam masę porad od kumpli z kilku miesięcznym i letnim stażem, powoli gubię się z tym i mam mętlik więc jak mógłbym prosić o jakiś trening biorąc pod uwagę moje osiągi i staż. Będę bardzo wdzięczny :)

A z art. wyciągnąłem porady że jeszcze długa droga przede mną żebym coś skumał heh:)I że nie ma co się spieszyć ze splitem :)

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
patrzac z punktu praktycznego i teoretycznego na ten moment skupiłbym sie na samych ćwiczeniach bazowych , duzy cieżar , konkretna stymulacja duże partie miesniowe wzmagaja anabolizm.

patrz tu krótko i na temat

https://www.sfd.pl/Split_Masa_3x_w_tygodniu-t785989.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 253
Dzięki wielkie. Od poniedziałku zastosuje ten trening opisany w tym temacie :)
Odezwę się gdy pojawią się jakieś efekty:)
Przyznaję sog'a za pomoc ! :)

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 253
Zapomniałem o jednym ;p
Tomasz ile czasu mam wykonywać ten trening ?

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Plan treningowy wykonuj sie tyle na ile on chce , czyli działamy dopóki dany plan przynosi efekty, nie da sie tego określić każdy ma indywidualny czas, ten program mozna długo wykonywac nawet jak staniesz w miejscu , świadomie obniżasz cieżar o np 10% 20 % i jedziesz dalej znowu przebijasz sie.

trenuj spokojnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 253
Dzięki wielkie :)
Jak będzie efekt to będę w niebo wzięty :)

.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening FBW, cel redukcja, poczatek przygody

Następny temat

Początek 14 latka

WHEY premium