SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z dietą

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1430

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 404
Cześć wszystkim!

na początku powiem, że jestem przed swoją pierwszą masą i mam kilka pytań, ale zacznę od krótkiego opisu siebie. Mam 21 lat, 78kg wagi, 10 lat zawodowego pływania za sobą. Jestem po kontuzji barku przez który miałem w ostatnim roku przerwę od sportu. Wcześniej było 11 treningów w tygodniu w wodzie + 3 razy w tygodniu siłownia, więc można powiedzieć, że jakiś staż jest, ale nadal uważam, że jestem początkującym w tym temacie.
Właśnie skończyłem odchudzanie z tłuszczyku (z 84kg na 78kg). To znaczny nadal trochę go zostało, ale to się spali na redukcji.
Sylwetka i sprawność do jakiej dążę to coś pomiędzy bokserem junior cięzkiej, a cięzkej kategorii. Czyli silny, atletyczny, sprawny, ale nie przesadnie ogromny.

Trening jest już rozpisany na następne 12 tygodni (3trening masy +1 lub 2 treningi HIIT na rowerze lub w basenie) , ale mam duży problem z dietą. Chodzi o to, że mieszkam teraz w Hongkongu i wszystko co mam tu do jedzenia jest masakrycznie drogie. Generalnie jem ryż i 2 porcję kurczaka (dzielę to na dwa, bo podają tego tak dużo, że połowę jem, a drugą połowę biorę na wynos). Zakupiłem 4KG Gainer-a (https://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=blade muscle maxx&ie=UTF-8&oe=UTF-8) oraz białka 2,4kg (https://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=myo blend protein&ie=UTF-8&oe=UTF-8).
Jeśli chodzi o białko to myślałem o braniu je na noc w dni treningowe, a gainer codziennie, ale 1/3 porcji podanej na opakowaniu.

1. Czy moje spożycie kalorii będzie zbyt małe?
2. Co kupić, aby dawało mi kalorie oraz dostarczało potrzebne makro składniki?
3. Wszelkie porady, ponieważ w kontekście diety mam wiedzę na poziomie 1/100.

Pozdrawiam,
Daniel
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
1 nie wiemy tego, jesz tylko ryż i kurczaka ? wpisz to w tabele ile kalorii wyciągasz i zrób zrzut https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
2 jeśli chodzi o suple to poza gainerem i białek co daje kalorie nie ma nic,
3 nie da się nic poradzić niewiedząc jaj jadasz, ile czasu w tym hongkongu bedziesz

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 68
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 404
anubis84
1 nie wiemy tego, jesz tylko ryż i kurczaka ? wpisz to w tabele ile kalorii wyciągasz i zrób zrzut https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
2 jeśli chodzi o suple to poza gainerem i białek co daje kalorie nie ma nic,
3 nie da się nic poradzić niewiedząc jaj jadasz, ile czasu w tym hongkongu bedziesz


Byłem w sklepie i teraz wiem trochę więcej. Plan jaki rozpisałem:

1) śniadanie - coś w stylu chińskiej zupki (taka wersja śniadaniowa). Szczerze to nie jestem z tego zadowolony, ale nie mam gdzie zrobić sobie jajek, a mleko jest masakrycznie drogie (10zł za 1l). Jeśli chodzi o wartości odżywcze to 500kcl/ 10g białka/ 70g węgli/ 15g tłuszczu.
2) Po treningu- 50g carbo
3) Lunch- około 250g ryżu i około 250g kurczaka + sosy, ale nie wiem ani z czego są, ani ile ich jest. Całość dzielę na pół.
4) Obiad- Przez to, że nie daje rady zjeść całego lunchu to po 3 godzinach jem drugą połowę + dodaje trochę oliwy z oliwek.
5) Coś w stylu kolacji- orzeczy + gorzka czekolada
6) Białko na noc- 25g białka

Wiem, że to jest za mało, więc co polecacie, abym zmienił? Najlepiej na coś co ma dużo kalorii i jest w miarę przestępne cenowo.

Pozdro,
Daniel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
1 ktoś to robi czy z paczki jakiś gotowiec.
2
3 250g surowego czy już ugotowanego ?
4
5 coś w stylu kolacji, orzechi i czekolada to nie kolacja
6 nie potrzebne lepiej po treningu dać.

Ogólnie słabo to wygląda.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 404
anubis84
1 ktoś to robi czy z paczki jakiś gotowiec.
2
3 250g surowego czy już ugotowanego ?
4
5 coś w stylu kolacji, orzechi i czekolada to nie kolacja
6 nie potrzebne lepiej po treningu dać.

Ogólnie słabo to wygląda.


Tak właśnie myślałem.
A co myślisz, żeby do końca grudnia zrobić redukcję (mam jeszcze trochę tłuszczu) tzn. robić HIIT+ FBW, a od stycznia przejść na masę jak już wrócę do Polski i będę miał dostęp do dobrej jakości jedzenia?

Dzięki za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
jak tłuszcz siedzisz to redukcja jak najbardziej.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Jak to drogie? Zarabiasz w walucie w kraju, którym mieszkasz, czy on line w Polsce? Zarobki sa dostosowane do cen produktów. Drożej niż w Polsce w przeliczeniu na zarobek/cena wyzywienia na pewno nie jest.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 404
domer
Jak to drogie? Zarabiasz w walucie w kraju, którym mieszkasz, czy on line w Polsce? Zarobki sa dostosowane do cen produktów. Drożej niż w Polsce w przeliczeniu na zarobek/cena wyzywienia na pewno nie jest.


Oczywiście się zgadzam, ale ja tutaj studiuję i nie mogę pracować (mając wizę studencką nie można).

Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
W takiej sytuacji rzeczywiście może być trudniej. Zapewne jednak po obeznaniu rynku na pewno znajdziesz dość ekonomiczne źródła składników odżywczych.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masówka do oceny i kilka pytań

Następny temat

Jak poprawnie zrobic dietę?

WHEY premium