SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem początkującej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1117

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108
Hejka, wczoraj cały dzień studiowałam Wasze posty odnośnie startu z dietą. Jestem w tym temacie naprawdę zielona, więc przepraszam jak pytam o coś głupiego, a było pisane. Z powodu natłoku tych niezwykle ważnych informacji wszystko mi się pomieszało!
Sytuacja wygląda następująco:
*Po pierwsze obliczyłam sobie dzienne zapotrzebowanie, wyszło jakieś 2100 kcal. Zależy mi na tym żeby zrzucić 6 kg, więc odjęłam 500. No to zostaje mi 1500 netto. Czas na makroskładniki nie chce być kulturystką, nie trenuje. Codziennie staram się jednak godzinkę poćwiczyć (mało intensywnie rower albo spacer). Ułożyłam proporcje B30% T30% W40%(450/450/600 kcal), czyli 112gB, 50gT i 150g W. Pytanie, czy mam w ogóle szanse schudnąć przy takim ustawieniu, czy może powinnam jeszcze bardziej zredukować węglowodany? Przyznam szczerze, że nie wiedziałam, że tyle ich jest we wszystkim, dlatego byłoby ciężko. I jeszcze, podobno 7000 kcal to kg tłuszczu, jeśli ucinam dziennie 500*14= 7000, tzn, że na tej diecie w 2 tyg. mogę schudnąć kg? Jeśli tak to aby osiągnąć swój cel potrzebuję być na diecie aż 3 miesiące, czy to nie za długo? Podliczyłam wszystko co dzisiaj zjadłam i w kaloriach wyszło ok 1460 kcal, a jak pomnożyłam W*4kcal, T* 9kcal i B *4 kcal to wyszło 1576 kcal, tzn, że zrobiłam błąd czy może w jedzeniu są jeszcze jakieś ukryte kaloryczne składniki które powinnam liczyć? Dzięki za odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16701
"*Po pierwsze obliczyłam sobie dzienne zapotrzebowanie, wyszło jakieś 2100 kcal. Zależy mi na tym żeby zrzucić 6 kg, więc odjęłam 500. No to zostaje mi 1500 netto."

Zlituj się, na początku nie odejmuje się NIC, jesz zgodnie z zapotrzebowaniem, organizm przyzwyczaja się do zaistniałej sytuacji i musi rozruszać metabolizm. Waga na początku może iść lekko w górę, ale to normalna reakcja, po tym kiedy metabolizm będzie już przygotowany możesz delikatnie uciąć kalorii tak ze 100 i obserwować reakcję organizmu, nie chudnąć szybciej niż kilogram na półtora/dwa tygodnie i tak powoli dochodzić do celu.

"nie chce być kulturystką, nie trenuje."
Cały czas na forum ta sama śpiewka, nikt nie każe Ci zostawać kulturystką, trening dzieli się na aerobowy i siłowy, aero pali tłuszcz, siłowy buduje ładną sylwetkę(nie kulturystki... tylko wysportowanej pięknej kobiety) taki trening jest niezbędny dla każdego kto chce kształtować sylwetkę.

"Przyznam szczerze, że nie wiedziałam, że tyle ich jest we wszystkim, dlatego byłoby ciężko. I jeszcze, podobno 7000 kcal to kg tłuszczu, jeśli ucinam dziennie 500*14= 7000, tzn, że na tej diecie w 2 tyg. mogę schudnąć kg? "

w Tempie 1kg na 2 tygodnie można chudnąć w zdrowy sposób, czyli dieta z początkowym zerowym bilansem potem lekko ujemnym oraz dobry trening i tyle... jeżeli obetniesz 500 kcal metabolizm zwolni i dasz mu sygnał, że ma niedostatki pożywienia i musi magazynować tkankę tłuszczową na trudny okres, a tego nie chcesz, prawda?

"Codziennie staram się jednak godzinkę poćwiczyć (mało intensywnie rower albo spacer)"

już lepszym rozwiązaniem byłoby 3 lub 4x w tygodniu rower po 45 minut, przynajmniej fatu byś trochę popaliła. Do tego by się przydał trening siłowy, FBW lub trening domatora tak ze 2x w tygodniu

"Jeśli tak to aby osiągnąć swój cel potrzebuję być na diecie aż 3 miesiące, czy to nie za długo?"

To o wiele za długo jak na Twoją lipną diete -500kcal to będzie szkodliwe dla Twojego organizmu a jak zaczniesz normalnie jeść to kilogramy najpewniej wrócą, organizm zgromadzi rezerwy energetyczne mając w pamięci długi okres głodu.
Natomiast jeżeli weźmiesz sobie do serca to co Ci napisałem i ułożysz zdrową dietę to można na takiej być przez całe życie, po prostu kiedy osiągniesz już zamierzany efekt to trzymasz się już swojego zaporzebowania kalorycznego i nic więcej nie odejmujesz. Zdrowo i przyjemnie.

"Podliczyłam wszystko co dzisiaj zjadłam i w kaloriach wyszło ok 1460 kcal, a jak pomnożyłam W*4kcal, T* 9kcal i B *4 kcal to wyszło 1576 kcal, tzn, że zrobiłam błąd czy może w jedzeniu są jeszcze jakieś ukryte kaloryczne składniki które powinnam liczyć? Dzięki za odpowiedź"

Wartości energetyczne jakie nam dają ww tłuszcze i białka są teoretyczne bo tak naprawdę dochodzi jeszcze efekt termogeniczny jakie spożywanie zwłaszcza białek wywołuje, co to znaczy? To znaczy mniej więcej tyle, że aby strawić białko organizm musi podnieść temperaturę spalania wydając na to energię czyli od bilansu energii spożywanego pokarmu należy odjąć energię pochłoniętą na strawienie pokarmu. Krótko mówiąc nie masz się czym przejmować, w razie wątpliwości pisz. Pozdrawiam





Zmieniony przez - khark w dniu 2009-09-15 16:05:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108
Oj, dziękuję ślicznie za odpowiedz, uczę się powoli, więc póki co zapisuje to co jem, układam jadłospisy dzień wcześniej. Liczę BTW i kcal.Na razie przyzwyczajam organizm do tych 5 posiłków i zdrowo. Trening siłowy bardzo chętnie bym porobiła, wcześniej trenowałam boks 3 razy w tyg i był to prawdziwie siłowy trening. Teraz jestem po kontuzji, więc ledwo ten rowerek i szybko ani pod górę nie dam rady, ale jak tylko będę w stanie to z chęcią, bo bardzo lubię.
P.S. Zauważyłam, że wpisałam post w złym dziale, czy da się to jakoś przenieść do działu odchudzanie? Czy może tam założyć po prostu pamiętnik np albo coś?

Zmieniony przez - Babaafika w dniu 2009-09-16 11:40:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do zrzucenia 20 kg jakie ćwiczenia?? 17 Lat

Następny temat

Dieta do OCENY (szkoła) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WHEY premium