SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem nogi, kontuzja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 606

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

Było 72 po kontuzji i przerwie 67

Wzrost

174

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

1,5

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt

Dieta

Jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Skolioza, skręcone lewe kolano 4 razy, raz stłuczone

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad-150, ciąg-120, wyciskanie-85
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 577
Witam mam pewien problem a zarazem pytanie.
22 Maja tego roku skręciłem kolano podczas sparingu na rękawice to już był 4 raz tym razem trochę poważniejsza sprawa ponieważ była krew potem woda 80ml , woda do teraz 10ml.
Ogólnie już jest dobrze potrafię normalnie chodzić, i dojeżdżam rowerem na siłownię, dość szybko wracam do zdrowia.

Nigdy nie ćwiczyłem nóg, to znaczy na początku gdy zaczynałem przygodę z siłownią tak jakby mój trener mówił mi że bez nóg niema masy no więc coś tam próbowałem robić te nogi ale marnie mi szło wmawiałem sobie, że nogi to moja słaba strona. Od połowy marca postanowiłem że zaczynam robić nogi prostowanie, siady itp szło mi dobrze na początku siady 40kg i tak coraz więcej, po około miesiącu a dokładnie do 18 maja ćwiczeń na tą partię robiłem siady 150kg w serii po 7 ruchów , max przysiad 170 1x .

Teraz moje pytanie po tej kontuzji gdy wracam powoli do zdrowia od jakich ćwiczeń mógłbym zaczynać znowu swoją przygodę z nogami ? małe ciężary oczywiście, jakbym mógł rehabilitować tą nogę by móc znowu dołożyć ciężar i spełnić marzenie dobrze zbudowanych nóg ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zapytaj dobrego rehabilitanta/ortopedy/fizjoterapeuty, po takiej kontuzji pewnie miałeś rehabilitację, zapytaj od czego możesz zacząć a czego masz unikać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW by traktor71

Następny temat

Rozpiska do oceny

Wiecej