SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem - zbyt dużo jedzenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1683

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 92 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3048
Witam.

Czym może być spowodowany brak jakiegokolwiek progresu jeśli chodzi o nabranie masy, gdy ładuje sie w siebie ilości jedzenia, które zdecydowanie przewyższają zapotrzebowanie? Ważę 80kg (182cm), a potrafię zjeść i kilo mięsa dziennie, do tego te 400g węgli ze 100 tłuszczy, warzywa i owoce też sa w diecie. Czy jest może to wina hormonów, ewentualnie jakiegoś choróbska?! Alkoholu mało, papierosy ograniczam do kilku sztuk dziennie, innych uzywek od dawna nie stwierdzono.

Wiem, ze kazdy organizm jest inny, ale irytującym jest fakt, że muszę jest ile jem by nie spasc z smiesznej i tak wagi. Sporo pieniędzy w to idzie, a dookoła słyszę tylko smiechy i hihi w stylu " po co tyle jesz jak i tak chudy jestes" . Pracuje ciężko, ale w robocie jem pelnowartosciowy posilek. Oczekuje od kogoś który jest w temacie wyjaśnienia tego "fenomenu".

Przykłądowa dieta ze wczoraj
owsiane 120g kakao 40g
kasza 100 szynka 350 oliwa 50 buraki
jw
pierogi ruskie 700 z cebulką i tłuszczykiem )
makaron 150 karczek 400 oliwa 30 warzywka
twarog tlusty 150 oliwa 30.

Wiadomo te pierogi do wyj.ebania, ale mam taki organizm ze moge jesc co chce i ile chce i mnie nie zaleje, a ze jesc uwielbiam to jest to jakies blogoslawienstwo Ale i przeklenstwo w jednym. Jakiemoga byc medyczne wyjasnienia takiego stanu rzeczy. Pozdrawiam

W DPV wpisałem:
owsiane 120, kakao 40, kazsa jeczmienna 200, szynka 1000 (bo czy karczek czy szyna czy schabto jeden ch.vj), oliwa 100, pierogi 700, twarog i makaron 150. Nie wliczyłem np cebulki , owocow, warzyw wiadomo.

Wyszło:
B: 285 (170% zapotrzebowania), Tłuszcze 373 (467% zapotrzebowania Ja pjerdole , Weglowodany 519 (131%)
Łączna ilosc kalorii - 6575 (niby 221%)

Normalnego typa by wyiebało do rozmiarów silosa na zboże a mnie trzyma cały czas, wystarczy ze jeden dzień mniej pojem to do 77 dochodzę.

Zmieniony przez - Czorny90 w dniu 2012-02-05 15:32:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jedzenie w stylu - czym więcej tym lepiej , nie jest właściwym odżywianiem.
Zapraszam do przeczytania art:
http://potreningu.pl/diety/artykuly/425/dieta-na-mnie-nie-dziala

Proponuje również przeczytać:

https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html

http://potreningu.pl/diety
-znajdziesz tam narzędzia ,które będą pomocne w układaniu diety.


Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
W pierwszej kolejności proponuję włączenie do menu: oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego z pierwszego tłoczenia lub oleju ryżowego i dodatkowych porcji dobrego jakościowo masła (najlepiej kerrygold - od krów wypasanych trawą). Tłuszcz ma to do siebie, że w tej samej objętości dostarcza więcej energii niż białko i węglowodany razem wzięte. Przy tym "wchodzi gładko" i nie zajmuje specjalnie miejsca na tależu. Postaraj się też by w Twojej diecie podstawę stanowiły węgle i tłuszcze, a białko dostarczało 15 - 20% kaloryczności jadłospisu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny :)

Następny temat

Pomoc w diecie

Wiecej