SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem.Proszę o poradę.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 802

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Temat przeniesiony przez odp-SFD-pl z działu Szybkie pytanie. Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 285
Witam ,jestem nowy na tym forum i od pewnego czasu myślę nad tym żeby zacząć ćwiczyć. Jeżeli to jest zły dział to bardzo przepraszam , ale nie wiedziałem gdzie to zapytanie umieścić.
Otóż mam 17 lat i ważę 66kg przy wzroście 172. Można by powiedzieć że jestem taki jak on na tym pierwszym zdjęciu :

i chciałbym się spytać jaki trening byłby najlepszym rozwiązaniem żeby uzyskać efekt zbliżony do tego drugiego zdjęci? Z góry dziękuje i przepraszam jeżeli jest to w złym dziale.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 285
Chodzi mi tu bardziej o brzuch i klatkę. A i jeszcze jedno , ćwiczenia na klatkę która jest lekko zapadnięta pomogą mi czy jeszcze pogorszą sytuację ? Jakby miały pomagać to które te ćwiczenia miałbym wykonywać ? Przepraszam ale jestem zielony jeśli chodzi o ten temat , w moim mieście nie ma siłowni więc nie mam kogo się poradzić w tej sprawie. Chciałbym trochę poprawić wygląd do następnych wakacji przynajmniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 23860 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 147326
Aspire1

Powolutku najpierw to wypełnij ANKIETE w dziale jest łatwa i objeta w regulaminie, pozwoli zobaczyc zarys twojej osoby, pozniej sie troche pogawedzi i wtedy bedzie mozna cos sugerować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący

Waga : 66-68

Wzrost : 172-4 nie jestem pewien

Cel treningowy : brzuch,klatka,biceps i triceps, odrazu zaznaczam że chcę poprawić trochę sylwetkę swoją , więc wielkich cudów nie oczekuje. Zresztą napisane wyżej jest to.

Staż treningowy na siłowni : brak

Uprawiane inne sporty : piłka nożna, rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : sztangielki , drążek, i myślę nad kupnem ławeczki jeżeli to naprawdę by dało szybsze i lepsze efekty jestem w stanie wydać :]

Dieta : brak diety

Przeciwskazania medyczne : lekko zapadnięta klatka piersiowa , lecz myślę że to nie przeszkadza za bardzo.

Zażywane suplementy : Brak

Ostatnio przerabiany plan: normalne brzuszki

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): ---
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 23860 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 147326
Aspire1

1.Priorytetem jeżeli chcesz mieć solidna sylwetke to NOGI I PLECY dwie najważniejsze partie miesniowe, duża odpowiedz hormonalna , wyznacznik siły ITD ITD

posiadasz na ten moment tylko sztangielki i drażek ile obciazenia???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
w sumie to chce zacząć wraz za jakiś tydzień może dwa i chce zgromadzić i zacząć trening tak jak się należy , więc co poradzisz to jestem w stanie kupić bezproblemu , tak czy siak muszę to zrobić.

Tak na ten moment tylko sztangielki i drążek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2373 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23959
Rozsądne minimum na początek to poręcze,ławka,sztanga,i dużo obciążenia + to co masz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Pierwsza sprawa to przeprowadzenia treningu bedzie ci potrzebne
ławeczka (dobrze by było gdyby była regulowana)
stojaki
sztanga (najlepiej wymiar olimpijski)
drazek
opcjonalnie hantle
i duzo obciazenia

a co do treningu masz tutaj wszystko uzytkownik TRAKTOR 71 pełen elementarz wraz z gotowym planem w drugim linku.

przeczytaj czego nie rozumiesz wróc sie skoryguje.

pytaj ??

http://www.sfd.pl/FBW_do_oceny_:_-t742268.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
dobra już wszystko wiem , ale z układu ćwiczeń wynika że hantle nie są potrzebne? Ile tego obciążenia na dobry początek sugerujesz? Jak to z drążkiem jak ja max robie 5 powtórzeń , robić ile najwięcej mogę? Jakieś serie stosować do drążka też ?Wykonywac te 6 ćwiczeń pokoleji i od początku seria czy pierw jedno ćw wszystkie serie i drugie ćw wszystkie serie itd? Wszystko inne jest już ładnie rozpisane więc nie problem.

Gdzie najtaniej takie rzeczy szukać ?

Zmieniony przez - Aspire1 w dniu 2011-08-22 22:19:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Aspire1
1.Obciazenia jak najwiecej możesz to sie zawsze przydaje ( a na teraz musisz sam poznac swoje mozliwosci )
2.Drazek 3 x maxxx sobie zrób i bedzie git.
3.na forum sa działy firmy KELTON/MARBO tam pytaj tam szukaj.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
a jak z seriami do reszty ćwiczeń ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening 15-10-5

Następny temat

redukcja dieta - pytania.

Wheyvita