SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o urozmaicenie diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1039

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
Witam serdecznie !
Chciałbym prosić o pomoc w kwestii odżywiania (i jedzenia i napojów).

Wiadomość podstawowe
Ważę w granicach 70 KG przy wzroście 176cm.Na wagę nie narzekam .Od jakiegoś miesiąca zacząłem treningi (poniżej przedstawię jego harmonogram) wraz z nimi zmieniłem dietę – i właśnie o nią chciałem się spytać a dokładniej mówiąc chciałbym abyście zarekomendowali mi jakież urozmaicenia bo wydaje mi się zbyt sztywna .

Cel ćwiczeń:
Ćwiczę bo to lubię ale ważne żeby wyznaczać sobie cele także w tej chwili jest nim poprawa szybkości i dynamiki – tutaj ukłon w stronę piłki nożnej którą uprawiam choć tylko amatorsko .

Harmonogram ćwiczeń:
Poniedziałek – ćwiczenia na mięśnie brzucha
Wtorek – ćwiczenia na wzmocnienie mięśni nóg
Środa – ćwiczenie na klatkę piersiową
Czwartek – gra w piłkę nożną na sali
Piątek odpoczynek
Sobota – mięśnie brzucha
Niedziela - rano bieganie bez względu na pogodę – trening interwałowy ,który w okresie zimowym ma na celu poprawę kondycji (trening monitorowany pulsometrem oraz sensorem biegania )

Dieta:
Zazwyczaj trenuje rano zaraz po przebudzeniu się wypijam 2 szklanki wody mineralnej i zaczynam ćwiczyć .Podczas treningu piję napój izotoniczny Power rade bez cukru .Następnie szybki prysznic i śniadanie .
Musli bądź owsianka – z dodatkiem mleka, żurawiny , orzechów laskowych , bakalii , słonecznika , otrębów owsianych , płatków owsianych , miodu , banana , jabłka - w różnych konfiguracjach.
II śniadanie praktycznie nie jem – czasem zdarza mi się zjeść jakiś jogurt bądź owoc .
Obiad – różnego rodzaju zupy – 2 danie ryż brązowy z piersi z kurczakiem gotowe na parze
Tutaj pytanie czy obiad składający się z 2 dań liczony jest jako dwa posiłki?
Podwieczorek – zazwyczaj jakiś banan
Kolacja – serek wiejski z warzywami (pomidory,ogórki,cebula,szczypiorek,rzodkiewka)bądź chleb pełnoziarnisty z masłem orzechowym Primavika bez cukru i soli .

Do tego należy dodać ,że piję rano i wieczorem Aloes żel oraz raz dziennie magnez bądź multiwitaminę musującą ze Zdrovitu .Lubię także wypić herbatę z cytryną no i niestety z 2 łyżeczkami cukru – pijam też kakao z mlekiem.

Prosiłbym o urozmaicenie mojej diety i wskazanie błędów i cenne wskazówki – dziękuję z góry!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 233 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 930
rozpisz tę dietę tak by była czytelna, ile jakich składników etc. Najlepiej zamieść na potrenigu.pl i daj tutaj zrzut
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 342
wrzuć przykładowe składniki diety Tu, albo w dzienniku treningowym w swoim profilu i wygeneruj zrzut jak kolega wyżej już powiedział (z tym zrzutem będzie czytelniej).
Jeżeli chodzi o urozmaicenie to rano zamiast owsianki możesz zrobić sobie omleta (podobne składniki a jednak coś innego), kurczaka śmiało możesz jeść na przemian z rybą lub wołowiną. Zamiast ryżu możesz wziąć kasze gryczaną lub makaron pełnoziarnisty. Jeżeli ryż jest zaraz po zupie to jest to jeden posiłek, ale jeżeli dzieli je dłuższa przerwa to ja potraktowałbym to jako 2 posiłki(np. zupa o 13.00 a kurczak o 15.00)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 905 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9391
wypisałeś w swojej diecie praktycznie wszystkie składniki z 12 grup żywieniowych więc nie wydaje mi się ona sztywna, gdybyś napisał kurczak ryż kurczak ryż kurczak... to bym powiedział że jest jak to ująłeś sztywna "sztywna"
W sumie brak w niej strączkowych suchych, poza tym jeżeli uważasz że coś ci się przejada wymieniaj produkty w obrębie danej grupy np. ryż możesz stosować wymiennie z makaronem i kaszą gryczaną, ale żeby konkretniej pomóc z modyfikacją najlepiej rozpisz ją szczegółowo na posiłki a posiłki na składniki odżywcze i kalorie

wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, ważna jest dawka

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do oceny siłownia / muay thai

Następny temat

Posiłek potreningowy

WHEY premium