SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o radę dot. odpowiedniej aktywności

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1590

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Witam :) Od pewnego czasu komunikację miejską zamieniłam na rower (holenderke), którym dojezdzam na uczelnie i ponieważ ze względu na studia spędzam dużo czasu przed komputerem, dla zdrowia zaczęłam biegać kilka razy w tygodniu. Dodatkowo codziennie przez 20minut rozciągam się wykonując ćwiczenia poznane na jodze bądź pilatesie.

Chciałabym zapytać Was, drogie kobitki o to jak długo, jak szybko i jak często biegać, jeśli już i tak wykonuje inne aeroby (potrafie przejechac na rowerze od 10-20km dziennie)

Dodam, że dobrze żyje mi się w swoim ciele, ale chciałabym, żeby było zdrowe i jędrne stąd te zmiany. Zależy mi też na wyrównaniu proporcji, ponieważ jestem typowa gruszką i biust mam znikomy za to bioderka są. Bardzo chciałabym wysmuklić dolne partie i tłuszczyk tam zamienić w mięśnie. Czy jednak rower i bieganie nie zaburzą jeszcze bardziej proporcji?

Jeśli chodzi o moją dietę jest to dieta 1800kcal ułożona przez dietetyka, więc myślę że tu nie powinno być zastrzeżeń :P

Dodaje jeszcze w temacie swój profil osobowy żeby nie było watpliwości:
Wiek : 20
Waga : 63
Wzrost : 177
Obwód w biuście : 83
Obwód pod biustem :
Obwód talii w najwęższym miejscu : 65
Obwód na wysokości pępka :
Obwód bioder : 97
Obwód uda 68
Obwód łydki 36
W którym miejscu najszybciej tyjesz : dolne partie (głównie uda i biodra)
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch, biust
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: codziennie
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki owsiane z mlekiem
Co lubisz jeść na obiad : warzywa z piersią z indyka
Co jako przekąskę : owoce
Co jako deser : galaretka owocowa
Ograniczenia żywieniowe : 1800kcal
Stan zdrowia : bardzo dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej rower, bieganie, joga, pływanie, pilates
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : -
Stosowane wcześniej diety : Dukana, 1500kcal

Proszę bardzo o pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
pokaz diete dietyka
...
Napisał(a)
Usunięty przez obliques za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 146
...
Napisał(a)
Usunięty przez Martucca za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Usunięty przez obliques za pkt 1 regulaminu
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
...
Napisał(a)
Usunięty przez Martucca za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Usunięty przez obliques za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 146
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
nie, administracja dopatrzyla sie reklamy, ktora jest zabroniona na forum dlatego ta wypowiedz rowniez zostanie skasowana, poki nie sciagniesz swojego podpisu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Podam może przykładowy jadłospis na 1 dzień:
Śniadanie: 1 jajko, bułka graham duża, wędlina, sałata, ogórek
2 Śniadanie: salaterka sałatki owocowej
Obiad: pieczony filet z łososia z łyżką oliwy sokiem z cytryny i natką
Podwieczorek: szklanka kisielu owocowego
Kolacja: bułka graham, tunczyk w sosie własnym, ogórek kiszony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ok to teraz wiemy wszystko i tak jak sie spodziewalam twoja dieta mi sie nie podoba,
po pierwsze malo kalorii, ważysz prawidłowo, jestes wysoka, twoja chcec odchudzenia sie wynika jedynie z wyobrażeń o sylwetce a nie z biologicznej konieczności, co pociąga za soba fakt ze taka redukcja jest bardzo tudna jak nie niemożliwa, nie wszystkim jest dana mala ilosc mięśni z równomiernie rozłożonym tłuszczem )figura modelek), najczęściej mamy miejsca w których ten tłuszcz lubi sie zbierać i pozbycie sie jego stamtąd jest szalenie trudne
małokaloryczne diety beda powodowac tytlko dalsze wychudzanie gornej czesci ciala bez wiekszego wplywu na dolna czesc, nie bedziesz miala biustu beda ci strczec obojczyki a uda jak zostana tak zostana.
Ciesze sie ze jestes zadowolona z sylwetki i chcesz ja tylko ujedrnic bo bedzie latwiej cie naklonic do normlnego jedzenia

Masz za duzo weglowodanow w swojej diecie, ktora nota bene jest uboga w skladniki odzywcze witaminiy i mineraly.
Potrzebujesz miesa, ryb jaj, i wiecej warzyw, za to mniej owocow
aeroby bardziej wspomagaja dzialanie ukladu sercowo-naczyniowego niz ksztaltuja sylwteke, ale jak tylko to lubisz to ok, chociaz przy twoim stylu tycia my polecamy trening silowy dla rozbudowania gory i wyrownania proporcji.

Rozklad kalorii 2000kcal BWT 130/150/reszta tluszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Postaram sie zastosować. No i chyba rzeczywiście potrzebny będzie ten trening siłowy :) Tylko jak często należałoby go w moim przypadku wykonywać? Poza tym wracając do biegania, czy obojętne będzie czy biegam codziennie czy np dla mojej sylwetki zalecana jest konkretna ilość biegów w tygodniu... Nie chciałabym po prostu przesadzić. Na razie biegam bardziej rekreacyjnie czyli żółwim tempem ok 40minut.
Nowy temat Temat Zamknięty
Następny temat

Przeziębienie a ćwiczenia?

Wiecej