SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o porady i wskazówki

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1457

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 411
Witam wszystkich. To jest mój pierwszy post na tym forum, a więc przepraszam jeśli pomyliłem dział tematyczny.
Zacznę od początku. Trenuję od marca 2014 systematycznie. Zmieniając trening wraz ze zmieniającymi się możliwościami jakie dało uzupełnienie sprzętu i obciążenia. Z racji że trenuję samemu i nie mam do dyspozycji osób które mają jakąś wiedzę z której mógł bym skorzystać zwracam się do Was. W zeszłym miesiącu miałem "lekką" na szczęście kontuzje lewego barku. Co uniemożliwiło mi trening na około 2 tygodnie. Wznowiłem trening w zasadzie ten sam z którego korzystałem wcześniej. Zmieniając obciążenie na mniejsze, aby nie przemęczać zanadto barku. Ogólnie co tu pisać?: trening 4x w tygodniu, z podziałem na partie każda 1x na tydzień. Chciał bym się dowiedzieć jak długo warto ciągnąć trening z ciężarami około 50-60% przy większej ilości powtórzeń, i na jaką formę treningu przejść dalej. Do tej pory zmiany planu treningowego wyglądały raczej tylko na zmianę kolejności niektórych ćwiczeń przy jednoczesnym zwiększaniu ciężaru (na który pozwalał progres przy tak krótki stażu.) Jeżeli jakieś informacje będą potrzebne do udzielenia choćby jakiś rad proszę pisać. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
podaj wiecej info
co to za uraz?
wklej obecny plan
jaki cel
jak z dieta
jaki sprzet


Zmieniony przez - canecorso w dniu 2015-08-17 18:40:00

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 411
Kontuzja: mogę to określić tylko wedłóg własnych obserwacji, nie konsultowałem tego z lekarzem chodź wiem że powinienem. Prawdopodobnie nadciągniecie, naderwanie było by dużo bardziej czasochłonne do powrotu pełnej sprawności. Wywołała to z pewnością zła technika przy ćwiczeniu, spowodowana rutyną i pośpiechem. Ale mam nauczkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 411
_______________________PONIEDZIALEK
Klatka:
1 wyciskanie sztangi na ławce poziomej -
2 wyciskanie sztangielek na ławce skośnej gora -
3 rozpiętki sztangielkami na ławce poziomej -
Triceps:
1 francuskie wyciskanie sztangi -
2 francuskie wyciskanie hantli siedzac -
3 pompki na poreczach -
_______________________WTOREK
Brzuch:
1 brzuszki na lawce skosnej -
2 skłony boczne stojac -
Przedramie:
1 uginanie przedramion podchwytem -
_______________________SRODA
Plecy:
1 PODCIĄGANIE Sztangi W OPADZIE(WIOSŁOWANIE):
2 PODCIĄGANIE hantli W OPADZIE(WIOSŁOWANIE):
Biceps:
1 uginanie ramion z hantla z suplimacja nadgarstka -
2 uginanie ramion z hantla w oparciu o kolano -
_______________________CZWARTEK
Brzuch:
1 brzuszki na lawce skosnej -
2 unoszenie nog w lezeniu na lawce skosnej -
Przedramie:
1 uginanie przedramion podchwytem -
_______________________PIATEK
Nogi:
1 przysiady z obciążeniem -
2 wspięcia łydek stojac ze sztanga -
3 Martwy ciąg na prostych nogach -
_______________________SOBOTA
Barki:
1 unoszenie sztangielek bokiem w górę -
2 podciąganie sztangi wzdłuż tułowia stojąc -
3 wyciskanie sztangi sprzed głowy -
4 Wznosy barkow ze sztanga z przodu (SZRUGSY) -
_______________________Niedziela
---



________________________________________________________
Plan treningowy: na chwile obecną wygląda w ten sposób: ilość serii na duże grupy mięśniowe 6-10 po 10-15 powtórzeń, małe grupy mięśniowe 4-6 serii po 10-15 powtórzeń.
Kontuzja: dotyczyła "środkowej części barku z lewej strony" - dyskomfort na szczęście ustąpił.
Cel: zwiększanie wyników siłowych zwłaszcza na wyciskanie sztangi na ławce płaskiej. Oraz zwiększanie masy mięśniowej.
Dieta: jestem na etapie w którym dopiero uczę się prawidłowego odżywiania, dieta masowa (z nadwyżką kaloryczną) , do tej pory nie prowadziłem dokładnego liczenia wartości makro i mikro elementów w diecie.
Sprzęt: tylko i wyłącznie wolne ciężary (trenuje na własnym sprzęcie w zaciszu domowy, nie kożystam z profesjonalnych siłowni), gryf prosty, łamany, sztangielki, obciążenie nie zabraknie
...
Napisał(a)
Usunięty przez QUEBLO za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
czemu split raz na tydzień?

no i czemu ćwiczysz tylko na dużych zakresach jeśli zaeży Ci na sile?

sama konstrukcja taka sobie. Plecy i nogi troche słabo, zwłaszcza plecy, dla odmiany na małe partie momentami zbyt dużo

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 411
Co do pleców to zgodzę się że słabo. Przydał by się wyciąg, w warunkach domowych niestety brakuje go. Nogi - czasem dokładałem różne ćwiczenia jak np. przysiady wykroczne z hantlami, uginanie nóg leżąc z hantla między stopami (chyba ta to się nazywa) fajne ćwiczenie ale bez asekuracji ciężko z większa hantla się położyć dlatego zrezygnowałem. Brzuch też niebawem będzie trochę inaczej wyglądał ale to później. Jeśli możesz zaproponować jakieś inne ćwiczenia na wolnych ciężarach chętnie się przyjrzę zwłaszcza na nogi i plecy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
nogi:
przysiady przednie lub tylne, wykroki,przysiad bulgarski, step średni/wysoki, ciągi(klasyk,sumo,rumuński,na prostych nogach), żuraw...

grzbiet: podciąganie na drążku, wiosłowanie, przyciąganie, ciągi(jeśli robisz klasyka i nie robisz go w dniu nóg), dzień-dobry, unoszenie tułowia z opadu

troche tego jest jak widzisz.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 411
Dzięki, poszukam o tym dokładniej. Zwłaszcza nogi. Z drążka trochę korzystałem przez pewien okres teraz chwilowo usunąłem go z treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Niepotrzebnie bo to jedno z najlepszych ćwiczeń na grzbiet

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka na masie ocena ćwiczeń :)

Następny temat

Wybór sztangi na początek

WHEY premium