SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Brann- Headlong

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 426399

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przez ostatnie 2 dni ze względu na prace i podróże miska to tragedia. Dobrego tyle że mimo cheatów cały czas na ujemnym bilansie. Wróciłem dzisiaj do domu...i chory syn. Od razu na dyżur całodobowy. Wieczorkiem kiedy sytuacja była już opanowana, wypad na siłownie...która była zamknięta. Sobota dzisiaj cholera. W alternatywie bieganie w terenie albo dom. Jako że pogoda syfna, wybrałem dom. W domu:


Brzuszki 20, brzuszki skośne 20. Podnoszenie nóg leżąc na plecach 20, deska- wszystkie ćwiczenia po sobie w pakiecie po 3 serie/ 2 minuty odpoczynku miedzy seriami

Dobitka 40 brzuszków

Seria klasycznych pompek 10

Seria klasycznych pompek 15

Seria klasysucznych pompek 20

Seria klasycznych pompek 23

No cóż. Lepsze to niz nic.

Jutro rano jeszcze trochę improwizacji z jedzeniem, gdyż musze ogarnąć z grubsza zakupy. I normalne treningi. Ostatnia (sprzed kilku dni) zbyt intensywna szarpanina z mc wyszła mi bokiem. Miało bolec wszystko z wyjątkiem kręgosłupa. Oprócz lekkich DOMSów na plecach i udach boli mnie kręgosłup na wysokości łopatek. Dwa trzy, kręgi - dość mocno kiedy staram się prostować. Mam nadzieje że przejdzie. Pierwszy raz w życiu boli mnie kręgosłup.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130956
Jeszcze trochę i kręgosłup będzie bolał ciągle. Przywykniesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Albo...

Zmienisz trening na bardziej odpowiedni do stanu zaawansowania :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
masti
Albo...

Zmienisz trening na bardziej odpowiedni do stanu zaawansowania :)


Masti, jestem bardzo ciekawy, jaki trening byś zaproponował, przecież SS to kompletna podstawa jest. Codziennie podnosi się ciężkie rzeczy z ziemi, więc czemu nie nauczyć się tego robić dobrze? Serio, napiszesz, jak Ty prowadzisz kompletnych nowicjuszy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Panowie -już to wielokrotnie prezentowałem-podstawowe zasady treningu kulturystycznego(czyli mniejsze ciężary a ilość powtórzeń nawet do 20 ) są 100 razy lepsze niż jakiekolwiek podstawy treningu typowo na siłę,które są tak naprawdę dobre dla utalentowanych w tym kierunku.

Do tego chyba niezbyt poważnie potraktowaliście taką informację-a to wszystko zmienia dość radykalnie:



Uzupełniając post: jeśli chodzi o kwestie i przeciwskazania zdrowotne: mam skoliozę i okrągłe plecy. Bardzo okrągłe. Tak po za tym nic mi nie dolega (oprócz wrzodów żołądka które po zmianie diety i odstawieniu alko przestały zupełnie dokuczać )



Zrobienie z Branna w tym układzie siłacza nie ma najmniejszego sensu a jeszcze może spowodować wiele długofalowych kłopotów zdrowotnych.


Jakieś większe (dla niego a nie dla Was ) obciążenia kręgosłupa są przeciwwskazane ,za to warto a nawet trzeba skupić się na wzmocnieniu i ewentualnej próbie skorygowania tych zmian ćwiczeniami korekcyjnymi.

Pewnie nie da to jakiś konkretnych zmian wizualnych ale powoli wzmocni kregosłup i odpowiednie mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
20 powtórzeń...podobno poza wzrostem lokalnej wytrzymałości mięśniowej nic nie daje. I jak początkujący ma zrobić 20 dobrych technicznie powtórzeń, skoro już pierwsze kuleje? Masti...od jakiego sportu zaczynałeś?


Zmieniony przez - ajazy w dniu 2017-11-05 12:58:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Ajazy-nie jest to prawdą :)

Prosty dowód:
-czy biegacz długich dystansów ma silniejsze nogi od biegania?

-Czy ma silniejsze nogi od nie ćwiczącego podobnej postury?

-Czy cały jest silniejszy od nie trenującego podobnej postury?

-Dlaczego trenuje się super serie,i multi serie-wychodzi wtedy i po 40-50 powtórzeń?

-Dlaczego np Iti, konik,drazekm, wycwiel są tak silni,choć ćwiczą wielokrotne wyciskania i inne ćw w tym stylu?

-Podobnie z workout street-cwiczą po bardzo wiele powtórzeń-nie robią nic w zakresie 5-4,3.2 czy 1 powtórzenia a rzadko kto im siłą dorównuje
-20 powtórzeń można zrobić zw 15 sekund i w 50 sekund-robiąc 5-6 powtórzeń -można też to zrobić w kilkanaście sekund,wykonując 10 powtórzeń ,możne je robić i minutę - jak to się na do siebie? co działa, co nie?

Jak na to sobie odpowiesz-dojdziesz do tych samych wniosków co ja :)

Ja trenowałem równocześnie-coś jakby ćw siłowe,kulturystykę i lekką atletykę biegi,skoki,rzuty,nawet o tyczce skakałem 2,60 rekord na metalowej,boks a potem powoli juz tylko kulturystykę i trójbój + ogólnorozwojówka ,sprawność :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130956
Fajna dyskusja się tu toczy
To i ja na podstawie ostatniego miesiąca z suplementacją, którą mam i treningiem jaki prowadzę powiem, że napełniony jestem jak balon . Twardy balon. Czyli u mnie 10p robi większą robotę niż ciężkie 6p.
Wg tego co pisały badania to nawet 30 i więcej powtórzeń buduje mięśnie pod warunkiem, że ostatnie powtórzenia są naprawdę ostatnimi czyli wszystkie rodzaje włókien pracowały. Jednak dla rozwoju siły bezwzględnej czyli siły potrzebnej do podniesienia maksymalnego ciężaru trzeba dźwigać maksymalne ciężary a to da się zrobić jedynie na niskim zakresie powtórzeń.

Brann na razie dopiero zapoznaje się z treningiem siłowym a więc zakres 10p lub nawet więcej byłby bardziej bezpieczny dla niego.
%p przy małej wadze ciężaru i jego stopniowej progresji być może nie przyniosłoby tak szybkich efektów jak większy zakres powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Street workout...jak ktoś waży 45 kg to może machać po 40 powtórzeń z wagą ciała Poza tym tu nie chodzi o niski, wysoki zakres powtórzeń, hipertrofię funkcjonalną i sarkoplazmatyczną i cały ten bajzel. Po prostu, im więcej powtórzeń w serii, tym trudniej utrzymać koncentrację na poprawnym wykonaniu ćwiczenia. 5 wydaje się być optimum i tyle. A kolega musi nauczyć się ćwiczenia...lepiej jak zrobi siady 3 x week po 5 x 5, niż na jednej sesji siady trochę, suwnica w ch**, uginanie siedząc jeszcze bardziej w ch** i na koniec coś tam coś tam x 50 dla początkującego? Serio? No i przykład biegaczy...każ zrobić przysiad z CM sprinterowi i maratończykowi...ciekawy jestem wyniku Nie wspominając o wyglądzie



Zmieniony przez - ajazy w dniu 2017-11-05 17:34:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
3 grosze
20 repost GO zajedzie n nawet przy bicku
3x5 czyli SS
Masti zawsze zaczynamy od podstaw ! sam jak tu zaczynalem siad z masa ciala byl .... CELEM ! czasami ogladam jak to wygladalo , masakra
czas i repsy repsy i czas itd ...
bicka i tricka robimy dla zabicia monotoni , nie mozna puscic kogos nowego na splity , drop sety czy inne cosie , na takim etapie zaawansowania : siad martwy i press , zacznie progres liniowy , dojdzie do sciany , i wtedy moze zaczac jakies suplementy robic , bo dupka nie ciagnie , bo tricek odstaje itd. ale to zajmie z rok albo i dwa !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o pomoc przy ułożeniu treningu dla początkującego z nadwagą

Następny temat

Poziom testosteronu - redukcja

WHEY premium