SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o pomoc - brak wiekszych efektów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2400

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

meżczyzna

Wiek

34

Waga

134

Wzrost

182

Cel treningowy

odtłuszczenie/masa

Staż treningowy na siłowni

obecnie rok, 12 lat temu dość intesywne treningi siłowe na mase

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

siłownia

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

jest, w tresci link do temetu na forum
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Przy tej wadze od razu zabieraj się za redukcje. Tu żadne budowanie masy nie wchodzi w grę.
Jaki masz rozkład poszczególnych makroskładników ? Bo 3 tysiące kcal faktycznie może być na wyrost. Ale musisz dojśc do wysokiego pułapu żeby mieć z czego ucinać i rozkręcic metabolizm/tarczyce. Waga może lekko skoczyć, ale to zasługa wody i glikogenu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 647
wczoraj zwiekszyłem cieżary i wyglada na to ze DA SIE :) przysiady ze sztanga: 40/60/70/75/70 kg ale fakt, przy 60 i wiecej to 5-7 powtórzeń. klata narazie max 50kg i do 5 powtórzeń - slabizna, ale chodzac po 22 na silownie to juz zmaczony jestem i czasami brakowalo mi energii

jest jakiś sposób na pozyskanie szybko energii na 1-2h?

na poczatku mialem założenia B/T/W 40/30/30 (wiecej białka) nastepnie zmienione zostało na 30/30/40 (wiecej wegli by rosnac)




Zmieniony przez - nash5009 w dniu 2016-09-09 11:08:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ale tak jak ronnie napisał, tu nie ma miejsca na "rośniecie", bo przy takim bf i niskiej wrażliwości insulinowej jedyne co rośnie, to tkanka tłuszczowa. Ja nie daje rady ćwiczyć popołudniami, bo po prostu jestem zmęczona, więc ćwiczę rano, no ewentualnie pozostaje kofeina i inne przedtreningówki. Nie rozkładaj makro procentowo, daj białka 2 g na kg masy ciała (należnej, prawidłowej) nie aktualnej, około 1 g tłuszczy, reszta ww, ewentualnie możesz spróbować LC, wtedy tłuszczy więcej, a ww do 150 g np. Generalnie to rośnie się od nadwyżki kalorycznej, nie od ww.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68372
Zajrzyjcie do linku z pierwszym tematem nash5009 - po podwyższeniu kaloryczności przybrał ok. 7kg i 2 cm w pasie, więc chyba to właśnie jest głównie ten glikogen, woda i może trochę fatu i ponoć poprawiła się sylwetka górą, więc nie jest tak, że nic się nie dzieje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 647
dobra... to powiedzcie mi proszę co i gdzie robię źle?

skoro nie ma czas na rozrastanie sie a na redukcje... to jak mam zrozumieć fakt iż jem 2000kcal gdzie dzienne zapotrzebowanie to 3500kcal, ćwiczę siłowo 1-1.5h +10-15min truchtu 3x w tygodniu od ponad pół roku i zamiast chudnać tyje ?

jak biegałem 30-45min chudłem przez jakiś czas, ale od momentu kiedy głownie cwiczę siłowo ewidętnie tyje

gdzie poprełniam bład?


Zmieniony przez - nash5009 w dniu 2016-09-12 08:31:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68372
Masz już wyniki badań? Tarczyca i kortyzol najważniejsze. Może tam tkwi problem.

Co do zapotrzebowania, to kalkulator podaje tylko przybliżone; przy małej aktywności na co dzień bardzo wątpliwe, byś potrzebował aż 3500kcal. Popatrz po dziennikach innych osób o podobnym wzroście i wieku, ile jedzą na redukcji...

Jedząc 1400 kcal mogłeś zaszkodzić tarczycy i mimo to, że chudłeś, spowolniła swoją pracę, przez co teraz łatwo tyjesz.

I ostatecznie - jesteś pewien, że przybrałeś 7kg samego tłuszczu w ostatnim czasie? Bo mi to jakoś nie pasuje, do tego, co piszesz, że zmienia się wygląd góry ciała, a w pasie przybyły tylko ok. 2 cm. Po wyjściu z niskich kalorii mogłeś nabrać wody, co jest normalne i dobre.
Może organizm jeszcze nie "rozkręcił się" na tyle, by pochłaniać tyle, co mu teraz dajesz, ale na to potrzeba czasu. Jedząc za mało, odzwyczaiłeś go od tego i trzeba to stopniowo odkręcić, jedząc więcej.

Błąd może być w treningu - czy dokładasz ciężaru, trenujesz całe ciało? Jeśli nie, to spalasz niedużo kalorii, mniej, niż biegając.

Ja bym się uzbroiła w cierpliwość, zaczekała na wyniki, bo może wiele wyjaśnią, może odrobinę obcięła od tego, co jest teraz , ale generalnie dążyła do zwiększania ilości kalorii. Lekkie przytycie po okresie niedojadania jest moim zdaniem możliwe, ale to powinno być przejściowe. Kiedy metabolizm wróci do normy, przyzwyczaisz organizm , że już nie musi oszczędzać - przestanie tak łatwo magazynować tłuszcz.
Pozdrawiam.

P.S. Gdybyś robił co jakiś czas zdjęcia sylwetki, byłby to też jakiś punkt odniesienia, mógłbyś podesłać np. jakiemuś moderatorowi i pomógłby Ci w ocenie czy na pewno nie ma postępów...


Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-09-12 09:03:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68372
Odnośnie zasadności stosowania gainera przy nadwadze, przeczytaj dzisiejszy artykuł o odchudzaniu... Jest to bez sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 647
dalej czekam, na wyniki :( dlatego jeszcze mam motywacje i nadzieje że jeszcze da sie coś zrobić

BMR 2500, przy pracy siedzacej 8h + 3x trening siłowy, dzienne zapotrzebownie wychodzi ponad 3000kcal no ale to i tak sie ma nijak do zjadania 2000kcal.

Waga i ciuchy nie kłamia :( - tak 7kg i 2cm. Waga od tygodnia stoi a objetość ? wczoraj wykonałem pełne pomiary ciała do "arkusza" - wiem powinno sie to zrobic na samym poczatku - po prostu dałem ciała...

czy trenuje całe ciało? wydaje mi się że tak ale mogę się mylić,
obecnie trening wyglada nastepujaco:
- 10-15min truchtu 8-10km/h
- pełne przysiady ze sztanga - nogi
- martwy ciag - nogi
- wyciskanie sztangi zza głowy stojac - plecy ramiona?
- wyciskanie sztangi lezac ławka pozioma - klatka
- krzyżowanie linek wyciagu górnego - klatka
- uginanie ramion z hantlami badz sztanga - biceps

brzuch cwicze codziennie :P - chodzac na wciagnietym :P heheh - taki joke :P

metabolizm - to jest dla mnie zagadka, jak poznać czy wrócił do normy, czy jeszcze niedomaga itd. Wydaje mi się ze z nim mam największe problemy bo tak jak pisałem w temacie dieta, ostatnie 12 lat jak nie wiecej, posiłki bardzo nieregularne, śmieciowe np:
po przebudzeniu kawa
w pracy 3-5 kaw
jakieś pseudo diet śniadanie - serek wiejski z bułka
obiad cokolwiek byle ilościowo nie przesadzić
wieczor browar + czipsy

wiem że tego "syfu" nie zgubię tydzień, wiem że robiłem źle - ale to jest właśnie jest jeden z powodów dla którego chce zmian - świadomość, a jedyne czego mi brak to wiedzy i doświadczenia.

fotkę faktyczne muszę zrobic ale nie ma sie czym chwalic :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68372
Przede wszystkim zachowaj spokój. Jeśli już waga stoi, to bardzo dobrze .

Po okresie złego odżywiania potrzeba czasu, żeby naprawić organizm, więc cierpliwość to podstawa. Jak będziesz się miotać, stresować - nie pomagasz sobie, bo stres podnosi kortyzol, a to powoduje problem z chudnięciem. Wierz mi, przerabiałam na sobie , jak i wiele innych osób tutaj na forum. Dopóki nerwy i niecierpliwość brały górę, było bardzo ciężko o efekty.
Co się stało to się nie odstanie, każdy popełnia jakieś błędy, a teraz po prostu trzeba to naprawić. Nie musisz wstawiać zdjęć na forum, jeśli Cię to krępuje; sądzę że jeśli poprosisz jakiegoś moda o to byś mógł mu podesłać na priv żeby rzucił okiem, to nie odmówi.

Odnośnie szczegółów treningu się nie wypowiadam, liczę że to zrobi ktoś bardziej zorientowany w temacie.

Jeśli uważasz, że bieganie było dobre - możesz do niego wrócić, byle nie przesadzać z ilością.

Co do metabolizmu napiszę Ci, co sama wiele razy czytałam na forum odnośnie osób , które wcześniej słabo się odżywiały - trzeba wiele miesięcy, by go naprawić. Czasem także leków (np. na tarczycę) - ale to będzie wiadome po badaniach.
Dlatego musisz być cierpliwy, starać się jeść odżywcze jedzenie, trenować i cieszyć się z każdej najmniejszej zmiany.
Ogólnie proces budowy mięśni jest długi i żmudny, więc jeśli na przestrzeni kilku tygodni zauważasz w lustrze jakąkolwiek różnicę np. na ramionach, klatce piersiowej - robisz postępy! Na redukcji może w ogóle nie przybywać mięśni i jest to normalne.

Ja bym została na Twoim miejscu na takiej kaloryczności, jak jest teraz i zobaczyła czy coś w ciągu kilku tygodni się ruszy , tzn. zacznie spadać w obwodach... Jest to bardzo możliwe przy rozkręcaniu się metabolizmu pod wpływem większej ilości kalorii.
Jeśli nie, można trochę obciąć. A w międzyczasie dojdą wyniki.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68372
Co do BMR i zapotrzebowania , to podchodź do tego z dystansem - to tylko kalkulator. Duża waga ciała (którą wpisujesz w kalkulator) powoduje duże zapotrzebowanie na kalorie tylko wtedy, kiedy trzeba tę wagę przenosić - chodzić, robić coś na co dzień. Natomiast przy siedzącej pracy tego ruchu nie ma wiele i zapotrzebowanie automatycznie jest dużo mniejsze. Przy siedzącej pracy, wbijaj w kalkulator przynajmniej o 1 poziom mniejszą aktywność, niż masz na treningach, bo inaczej zawyża Twoje zapotrzebowanie. 3000 to naprawdę dużo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plecy - wiosłowanie na maszynie siedząc

Następny temat

Suplementy dla piłkarza ręcznego

WHEY premium