SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę i ewentualne korekty w planie.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 856

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1039
Moim celem jest nabranie trochę masy. Moim priorytetem jest górna część ciała, głównie górna część klatki, biceps i triceps. Nóg raczej nie chce wiecej trenowac,codzienna gra w pilke i cotygodniowe 10km biegi wyrzeźbiły je jak dla mnie wystarczająco. Teraz chciałbym zrobić trochę masy.
Mam 180cm wzrostu i waże 73 kg.
Chciałbym przybrać na masie bez znacznego obrośnięcia w tłuszcz.
Do dyspozycji mam sztangę, ławke z mozliwościa regulacji nachylenia, hantle, drążek do podciągania i ekspander(ekspander chyba nie nadaje sie do robienia masy).

Oto mój plan:
I
-wyciskanie sztangi na górnym skosie 4serie po 8 do 12 powtórzeń(co pare treningów zwiekszana liczba serii)

-Rozpiętki na ławce płaskiej 3x od 8 do 12

-Rozpiętki na ławce skośnej(góra) 4x od 8 do 12

-wyciskanie sztangielek, skos górny 4x od 8 do 12

Nie wiem czy kolejność ćwiczeń i ich dobór jest dobry. Moim priorytetem jest górna częśćklatki i jej środkowe rejony. Może by tez coś dozucic dodatkowo na triceps?


II

-Podciąganie na drążku szerokim nachwytem 2 serie max

-Wiosłowanie(wariant z podciaganiem sztangi do klatki piersiowej) 4x 8do 12

-Wiosłowanie(wariant z podciaganiem sztangi do klatki brzucha) 4x 8 do 12

- uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 5x od 8 do 12

Też nie jestem pewien czy dobralem wlasciwe cwiczenia. Moze trzeba dodać coś na przedramie?


III
Chce tu trenowac barki i ewentualnie łydki.
-Szrugsy 4 serie

-Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 6 serii po 8 do 12 razy

-Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 3x 8 do 12

-Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami 3x 8 do 12

-Wzniosy na palcach ( łydki chce trenować na rzeźbę i ewentualnie chciałbym zmniejszyć ich obwód o około 2cm, ale nie wiem czy przy treningu na mase to jest mozliwe)

Nie wiem tez jak trenować, czy trnowac takim systemem bez przerwy, czy zrobic 2 takie cykle i w siódmy dzień odpoczynek.

Bardzo proszę o rady i ocenę tego planu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
spisales cwiczenia z atlasu jak leci?

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1039
nie tylko wybralem te które wydaly mi sie dobre i które mogę wykonać z dostępnym mi sprzętem. Ćwicze już tak jakieś 2 tygodnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
to cwicz tak dalej, nie widze problemu ba nawet zalete.

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomozcie poczatkujacemu

Następny temat

MASA

WHEY premium