SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę diety redukcyjnej.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1053

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4886
Cel :redukcja
Płeć : mężczyzna
Wiek : 22
Waga : 93
Wzrost : 176
Obwód klatki : 104
Obwód ramienia : 38
Obwód talii : 100
Obwód uda : 67
Obwód łydki : 44
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : praca,studia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu siłownia, po siłowni 20 minut biegu; 1x w tygodniu interwały.
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : w normie
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, bieganie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Gold Standard Whey, Bcaa Xtra ActivLab, ThermoSpeed Extreme Olimp
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana, brak słodyczy, alkoholu, napojów słodkich

Witam, chciałbym prosić o ocenę diety redukcyjnej. Obecnie ważę 93kg, chciałbym zjechać do 80kg, w lipcu zeszłego roku ważyłem 109kg, więc trochę udało mi się już zrzucić, jednak utknąłem w miejscu i postanowiłem wprowadzić bardziej "dokładną" dietę, rozpisaną i z odpowiednimi podziałami makroskładników.
Moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi w granicach 3400-3500kcal, obciąłem 1000kcal, więc wyszło 2400-2500kcal. Problem pojawia się przy podziale makro, tu przyjąłem:
1g tłuszczu na 1kg - 93g
2g białka na 1kg - 186g
reszta to węgle, czyli - 228g

Posiłek 3 i 4 przyjąłem jako przed- i po-treningowy.





Zmieniony przez - adamka w dniu 2015-10-19 16:30:24
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 377 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5503
Dużo węglowodanów nie masz więc rozłóż je w posiłkach potreningowych. Co do chleba wyrzuciłabym lub zmieniła źródło węglowodanów. Może (ale nie musi) odstawienie mleka pomoże w redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4886
Ok, czyli przerzucę trochę węgli na potreningowe posiłki.
A co do samego rozkładu makroskładników? może być taki jaki przyjąłem, bo się naczytałem tylu rzeczy o ich rozłożeniu, że już w pewnym momencie nie widziałem co i jak.


Zmieniony przez - adamka w dniu 2015-10-19 17:08:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 377 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5503
Rozkład ok, mozesz do 200g białka dobić. I te posiłki 3 i 4 któryś jest po treningu? Jeden po może zostać ale przed treningiem jak masz czas możesz jakieś mięsko zjeść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4886
Naniosłem poprawki, zamieniłem białko z bananem, na kuraka i brokuły jako przedtreningowy posiłek i dobiłem do 200g białka.
Coś jeszcze wymaga poprawki?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 215 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3888
Zmniejsz ilość posiłków w ciągu dnia skoro zaczynasz dopiero od godziny dziesiątej, nie upychaj na się sześciu, skoro chcesz redukcji utnij węgle w ostatnim posiłku na koszt tłuszczu.

Masełko extra możesz zamienić na smalec gęsi jak już nie jesteś w stanie pozbyć się smarowidła.

Nie obcinaj aż tysiąca kcal, prędzej kortyzol Ci podskoczy niż to coś wspomoże. Zejdź stopniowo, obetnij 300kcal i obserwuj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może spróbuj najpierw z zerowego bilansu kalorycznego. Po dwóch tygodniach utnij kalorie i stopniowo do tego co sobie przyjąłes.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1458
U mnie ta sama waga,wiek o rok młodszy i wzrost o centrymetr mniej.Redukuję bardzo podobnie 2450kcal.Zastanawiam się czy nie zwiększyć do 2800kcal bo wtedy będzie od zapotrzebowania do utrzymania wagi ucięte 300kcal.Jednak nie jestem w stanie zjeść 2800kcal a nie bd w siebie pchał na siłę węgli żeby to podbić a na zdrowe żarcie aż tyle hajsu nie mam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja czy destrukcja dla sylwetki?

Następny temat

Reukcja tkanki tłuszczowej - brak efektów

WHEY premium