SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o klasyfikację treningu i ew. wytyczne.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1304

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
Siemano

Chciałbym aby doświadczeni ludzie z branży pomogli mi w usystematyzowaniu treningu i naniesieniu poprawek. Tak aby moje trenowanie miało sens.

Otóż jestem po chyba 8 treningach po dłuższej przerwie od sportu. Więcej w profilu.
Trenuję na dobrze wyposażonej siłowni. Trening zaczynam 0 6.30-7.00 rano, na czczo. Poprzedzam go napojem o nazwie yerba mate - polecam. Po treningu uzupełniam elektrolity i łykam 5,5 gr BCAA. Otóż za każdym razem staram się ćwiczyć całe ciało. Jeśli mam słabszy dzień to robię albo wyciskania albo przyciągania. Dieta na razie nie jest szczegółowa ale bilans kcal raczej lekko ujemny ze wskazaniem na wysokobiałkową. Ale to na razie dopracowuję.

Konkrety treningu.
1. Rozgrzewka na bieżni - 5 min z tempem 8.8 - 10, rozciągania
2. Bieg ze średnim tempem 10 - 12, czas od 15 do 18 minut. Śr tętno: 150-160

3. Podciągania na drążku, wąski uchwyt 3 serie na maxa czyli ok 10 ruchów lub adekwatne ćwiczenie na maszynie ale wtedy ruchów jest 12-15
4. Podciąganie sztangi w opadzie lub adekw. ćw na maszynie.3x10-15

5. Wyciskanie żołnierskie lub siedząc na maszynie łączę to z wznosami na boczne partie. Wycisków jest 10 powtórzeń + około 5 wznosów. Wykonuję 3 takie serie.
6. Wznosy w opadzie 3x10-12

7. Wyciskanie hantli na ławce dodatniej łączę z rozpiętkami małym ciężarem. Wyciskań jest 3 serie po 8-12 ruchów a rozpiętek około 5 sztuk. Dziś np 1 seria była hantlami 17,5 kg 8 powt, druga 15 kg 10 powt a 3 seria 12,5 kg 16 powt.
8. Rozpiętki z linkami na siedząco.
9. 3 serie dowolnego ćwiczenia na mięsień zębaty

10. Wyciskania franc stojąc 3x10-12 i od razu tą samą sztangą robię uginania na biceps. Są to serie łączone.
11. Ćwiczenie adekwatne do pompek na poręczach ale na maszynie. 2 serie. Dziś na przykład zacząłem z obciążeniem 60 i tak schodziłem co 10-15 kg. W sumie wyszło około 20 powtórzeń. Pompa niezła;)
12. Naprzemienne uginania z hantlami. Tu jest ostro. Zazynam od hantli 8 kg i robię na maksa. Jak już wymiękam odkładam i biorę o 1kg lżejsze i tak robię aż dojdę do hantli 1 kg.

Trening jest dosyć intensywny. Ale właśnie to mi się w nim podoba. Jeśli czuję że mam słabszy dzień to robię wszystko albo oprócz barków i klatki albo oprócz pleców. Brzuch to serie na maszynach i brzuszki. Zawsze ćwiczę również prostownik pleców. Mój trening nie trwa nigdy dłużej niż 80 min razem z biegiem i rozgrzewką.

Planuję tak ćwiczyć około 2-3 miesięcy. Później wejdę na wolne ciężary jeśli chodzi o wyciski. Regeneracja jest na dobrym poziomie. Na noc również łykam BCAA. Jeśli czuje zmęczenie w dzień treningowy to odkładam go na dzień następny.

Teraz moje pytania.
1. Czego mogę się spodziewać o takim układzie ćwiczeń?
2. Jeśli coś tu ze sobą nie współgra to proszę o poprawki
3. Jaka jest wskazana dieta przy takim wysiłku?
4. Jakie suplementy będą pomocne

Mój cel to ogólny rozwój ciała. Spalenie tłuszczu, stąd pora treningu.

Ps: Dziś przed treningiem przeprowadziłem sobie test Cooper'a. Wynik to 2410 metrów, średnie szybkość to 12,1 a tętno w okolicach 165.

Pozdro i czekam na dialog.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
Zastanawiam się jaką szkodę może przynieść nie wykonywanie martwego ciągu i przysiadów w momencie gdy cały zestaw mięśni przykręgosłupowych i biodrowych oraz ścięgien jest do tego nie przygotowany. W wieku 18 lat, czyli 11 lat temu przy wadze startowej 67,5 kg serie MC wykonywałem z ciężarem 140 kg. Nigdy nie sprawdzałem i nie będę tez sprawdzał swojego maxa na wyciskaniu, przysiadzie czy mc. Nie jestem kulturystą, nie jestem zawodnikiem trójboju siłowego i takich aspiracji nigdy nie miałem i nie będę miał. Trening przeze mnie opisany daje mi wielką satysfakcję i dobre samopoczucie. W tym momencie po 5 seriach łączonych czworogłowego z dwugłowym ledwo dochodzę do szatni. Jak przyjdzie moment iż to będzie za mało, wtedy będzie inny zestaw ćwiczeń.

Wracając do tematu chciałbym dowiedzieć się czego więcej o poniższych sprawach:

1. Czego mogę się spodziewać o takim układzie ćwiczeń?
2. Jeśli coś tu ze sobą nie współgra to proszę o poprawki
3. Jaka jest wskazana dieta przy takim wysiłku?
4. Jakie suplementy będą pomocne

Cel to spalenie tłuszczu na bilansie zerowym z postępującym zwiększaniem intensywności treningowej.

Zmieniony przez - kurbasza w dniu 2012-05-03 17:04:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
wypełniłbyś ankietę... wedle wzoru przedstawionego w jednym z art. podwieszonych, to bardzo ułatwiłoby sprawę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
Płeć :M

Wiek :29

Waga :80

Wzrost :172

Cel treningowy : trening sam w sobie jest celem. Powyższy układ odpowiada mojemu ciału i samopoczuciu. Jednak chciałbym aby ktoś to ocenił i stwierdził w jakim kierunku idę.

Staż treningowy na siłowni : w sumie 4-6 lat. wznawiam treningi po dłuższej przerwie.

Uprawiane inne sporty : tylko siłownia, kiedyś kilka lat uderzanych sztuk walk.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :full zestaw
Dieta :dieta z obciętymi węglami i podwyższonym białkiem. po pierwsze chce zgubi tłuszczu bo obwód w pasie jest zawstydzający.(90cm)

Przeciwskazania medyczne : żadnych

Zażywane suplementy :BCAA po treningu 5g i przed snem 3-5 gr. Szykuję się na kreatynkę plus coś na sen. Jeszcze nie w temacie z tymi przedtreningowymi ale na to chyba jeszcze czas.

Ostatnio przerabiany plan: Ostatnio przerabiany plan był ze 3 lata temu. Skupiał się na budowie siły.

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): Ciężary przy ost cyklu treningowym to na ławce 100kg przy 6 ruchach(ostatni z pomocą), MC 150kg 2 lub 3 razy - nie pamietam, wycisk sztangi siedząc 80 na serie. Prysiudów nie stosuję a jeśli już to z cięzarem max 40 kg a powtórzeń na maxa.

Doświadczenie w suplementach to kreatyna mono, glutamina, kiedyś kiedyś HMB, l-carnityna, animal pak (saszetki z tabsami). A pierwsza moja odzywka to FitMax. To były czasy jak były chyba 2 lub 3 smaki do wyboru. Rok bodajże 1997...

Zmieniony przez - kurbasza w dniu 2012-05-02 19:31:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
To nie jest ankieta tego działu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK:kurbasza
PŁEĆ:M
WIEK:29
WZROST:172

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA:80
OBWÓD PRZEDRAMIENIA:32,5
OBWÓD BICEPSU:39
OBWÓD ŁYDKI:38
OBWÓD UDA:59
OBWÓD BIODER:92
OBWÓD WOKÓŁ PEMPKA:91
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ:112
OBWÓD BARKÓW:124
OBWÓD NADGARSTKA:17,5
OBWÓD KOSTKI U NOGI:24



WAGA CIAŁA:80





****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE:Łuzczyca
PRZEBYTE KONTUZJE: Przepuklina/mięsień brzuszny
ALERGIE:na pyłki;)
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK


INNE DODATKI DO OPCJI KTÓRA WYBRAŁEŚ:

****DIETA*************************************************

JAKĄ DIETE STOSOWAŁES W POPRZEDNIM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII: z dodatnim bilansem kalorycznym w okresie budowania siły


JAKĄ DIETE PLANUJESZ W NOWYM MEZOCYKLU: dietę redukującą tłuszcz

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY:nie
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY:tak, BCAA
CZY STOSUJESZ SPALACZE/POBUDZACZE: yerba mate
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
Czy to jest już wystarczająca dawka informacji na temat mojej osoby aby uzyskać odpowiedzi na zadane pytania? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
piszesz, że brak jakichkolwiek przeciwskazań medycznych dla ciężkiego treningu calego ciała- dlaczego więc tak wygląda sytuacja z przysiadami?

dlaczego też brak jest posiłku -nie dośc że rano to jeszcze przed treningiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
Kiedyś bardzo dużo kopałem w worek. Dużo przysiadów bez obciążeń. Uda rosły dosyć szybko. Zawsze miełam dosyć dobrze rozbudowane nogi. Przysiady przyczyniały się do rozrostu mięśni ud co w pewnym momencie zaczęło przeszkadzać. Mam 172 cm wzrostu a spodni musiałem szukać na wzrost 180 i wyżej i je skracać. Tak mnie natura stworzyła że te uda to takie troche zbyt duże miałem. Zazwyczaj dobre efekty dawał mi trening na maszynach. Czyli wyprosty i uginania.

Ćwiczę na czczo bo wdaje mi się iż w ten sposób szybciej wprowadzę organizm w stan gdy spalany jest tłuszcz. W tej materii nie mam doświadczenia. Staram się na chybił trafił blokować katabolizm przyjmując BCAA.

Zmieniony przez - kurbasza w dniu 2012-05-03 13:34:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ale Ty masz 59! cm. w obwodzie uda... popatrz, porównaj choćby z najlichszymi standardami, już nie mówię kulturystycznymi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
Trafne spostrzeżenie. Jednak nie skupiałbym się na poszczególnych rozmiarach i dobieraniu do braków w proporcjach ciała ćwiczeń. Ruszyć muszę całe ciało a z doświadczenia jakie mam, wiem że z udem nie powinienem mieć problemów. Jeśli takowy po min 3 mscach FBW wystąpi to na pewno rozważę prysiudy. Najpierw chciałbym wzmocnić wszystkie mięśnie przybiodrowe oraz prostowniki - to tak patrząc pod kątem przysiadów. Do MC tez na razie nie będę podchodził. Dopóki taka sielanka z przyrządami i lekkim wolnym ciężarem daje efekty to nie bede tego zmieniał. Nie twierdze że są to złe ćwiczenia. Są bardzo dobre, jednak wiem że z marszu podchodzić do nich nie należy. A przypomnę że wróciłem do treningów po długiej przerwie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Nie bazuj na swojej nie wiedzy, bo Ci przyniesie więcej szkody niż pożytku. Rób MC i Przysiady.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

michal29/powrot do formy

Następny temat

PLAN DO OCENY ! MASA

WHEY premium