SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba - Plan na siłę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1099

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8
Witam, aktualnie poszukuję dobrego planu na siłę. Czy moglby Państwo doradzić lub przygotować mi jakiś plan ? Z góry dziękuję

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 91

Wzrost: 186

Cel treningowy: Siła, po drodze schudnąc 5 kg

Staż treningowy na słowni: 8-9 miesięcy

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławeczka, sztangi (brak kratownicy), sztangielki, dopasowane obciążenie

Dieta: redukcyjna

Przeciwskaznania medyczne: głównych brak, mam chorą tarczycę = zaburzenia hormonalne

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Przeciwwskazania dietetyczne??

Na diecie redukcyjnej nie zrobisz siły-- ma być dużo węgli oraz spora nadwyżka kaloryczna-- taki pudzian potrafi wpierniczyć 2 brutfanki placka więc nie licz na zachwyt kiedy wejdziesz pod sztangę i nie będziesz w stanie dojść nawet do swojego maxa, jeszcze twoje ograniczenie zdrowotne.

Tarczyca to poważny problem wiec że zaburzenia hormonalne w organizmie to tragiczna sytuacja która wpłynie na twoje wyniki bo nie tylko wpływają one na wzrost ale także na normalne funkcjonowanie organizmu.

Jaki był werdykt lekarza?? Według mnie powinieneś udać się do specjalisty zrobić badania czy twoje dolegliwości nie wykluczają cię z tego sportu i czy jest gwarancja że nic ci się nie stanie kiedy tego nie będzie to ci nikt nie pomoże sory ale nie chcemy popełnić błędu który odbije się na twoim życiu i potem będą pisać że mądrale z forów zniszczyły życie mojemu synowi ale wiedz że to ty prosisz nas o pomoc dla tego przed zadaniem pytania upewnij się czy sam sobie nie zagrażasz bo może być za późno. Chcemy poznać opinię lekarza-SPECJALISTY o twoim stanie zdrowia



Zmieniony przez - zaskron w dniu 2009-12-12 00:42:00

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8
Endokrynolog do którego chodzę mówił że siłownia to najlepsza rzecz jaką na razie wymyśliłem :) mój problem polega na tym że mam złą przemianę materii, i dlatego strasznie tyje, kolega dietetyk ułożył mi dietę na POWOLNE chudnięcie, jak na razie przy tej diecie i moich ćwiczeniach schudłem 5 kg w 3 miesiące co mnie usatysfakcjonuje. Chcę trening na siłę, ponieważ jest on ciężki, rozwija siłę oraz mam nadzieję schudnąć tak jeszcze 5 kg to 86, i wtedy można powolutku wszystko przerabiać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Rozumiem właśnie ta przemiana materii.
Ale jeśli chodzi o siłę to tutaj masz plany które cię zainteresują:

http://www.strongmani.pl/pokaz_podkategorie_1.php?id_podkategorii_1=100

Przeczytaj temat dogłębnie najpierw zapoznaj się z podstawami które są na samym początku potem zacznij od planu-plan jest prosty i b. przejrzysty nie ma rzeczy których byś nie wykonał. Oczywiście jest opracowany co i jak robić

A co do przyrostów siły to pamiętaj że tutaj odżywianie jest bardzo ważne tak samo ważne jak robienie masy niestety i nic na to nie poradzisz musisz jeść i zapewnić organizmowi odpowiednie porcje energii nie tylko podczas treningu ale także w fazie odpoczynku.

na razie tyle poczytaj jak to będzie niewystarczające to napisz a znajdę coś lepszego i bardziej wymagającego

pozdro

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8447
Zaskron - plany z linka, który podałeś są raczej dla trójboistów i wyciskaczy. Dla początkującego to masakra.
Na siłę na początek polecam skrócone FBW z cotreningową progresją obciążenia. Działa świetnie, wypróbowałem na sobie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Wiem że FBW będzie super ale autor wyraźnie chce zwiększyć siłę nie napisał pod jakim kątem chce ją rozwijać więc dałem plan na całe ciało bo powinno się rozwijać siłę jak i masę proporcjonalnie.

Sam trenowałem FBW i wiem jaki jest ten plan . Zresztą nadal nim trenuję ale nie o to tu chodzi.

Autor nie napisał pod jakim kątem chce rozwijać siłę czy to pojedyncze partie czy też całe ciało. Może po prostu zejść nieco procentowo z ciężarami i już będzie ok.
Wyraźnie tam pisze by dopasować plan pod siebie i swoje możliwości.

Nie jest znowu takim laikiem jak ma 9 miesięcy przemyślanych treningów to nie powinno być problemów.

No i ostatnia najważniejsza rzecz o której zapominacie. forum ma coś takiego jak wyszukiwarkę czy choćby użyć googoe.pl to jest mnóstwo przekierowań na strony naszego forum już na początku pierwszej strony wyszukanej frazy w internecie dla tego nie rozumiem dla czego nie korzystamy z wyszukiwarki??
Zresztą to nie jest jedyne forum na którym można znaleźć różne wartościowe arty, jest wiele innych portali gdzie można otrzymać pomoc bo wszystko jest napisane jak na dłoni razem z planem, omówionym i zaprezentowanym szczegółowo, oraz z propozycją treningów i podsumowanie podstawowych zasad dla tego wiecie co robić----> szukać panowie i jeszcze raz szukać

pozdrawiam

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8
zadałem pytanie na tym forum, poniewarz uważam że jest to najlepsze forum o kulturystyce w sieci. Oraz liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów kulturystów

Jeśli chodzi o siłę, chcę w miarę równomiernie rozwijać całe ciało, nie chodzi mi o "klata, bic, klata, bic itd". Dietę mam przemyślaną, od przyjaciela dietetyka, z dużą ilością białka oraz tłuszczy łatwo przyswajalnych, aczkolwiek trochę redukcyjna, ale nie za dużo :). Moim planem na kolejne 6 miesięcy jest uzyskać około 85 kg wagi, resztę tłuszczy przerobić na mięśnie, aby w efekcie jako tako wyglądać. Siła interesuje mnie, poniewarz chciałbym na wyciskanie na prostej podnieść ~120-130kg, wtedy byłbym usatysfakcjonowany (przy wadze 91 kg na razie wyciskam marne 70).
Reasumując, nie ćwiczę bo muszę, tylko bo chcę, nie zamierzam być kulturystą z bicepsem ~45 cm, wystarczy mi nawet 40 byleby były to mięśnie, a nie tłuszcz.

Tutaj mam plan ułożony przez kolegę kulturystę dla mnie, prosze, oceńcie i powiedzcie, co źle a co dobrze :)

PONIEDZIAŁEK:

I. KLATKA PIERSIOWA

1. WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ (6-6-4)
2. ROZPIERAKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ (6-6-4)

II. BICEPS

1. UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKA W SIADZIE W PODPORZE O KOLANO (6-6-4)
3. UGINANIE RAMION ZE SZTANGI STOJĄC (6-6-4)

ŚRODA:

I. PLECY

2. WIOSŁOWANIE JEDNORĄCZ (6-6-4)
3. PODCIĄGANIE KOŃCA SZTANGI W OPADZIE (6-6-4)

III. TRICEPS

1. WYCISKANIE FRANCUSKIE JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE (6-6-4)
2. PROSTOWANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKA W OPADZIE TUŁOWIA (6-6-4)

PIĄTEK:

I. NOGI

1. HACK-PRZYSIADY (6-6-4)

II. MIĘŚNIE NARAMIENNE

1. PODCIĄGANIE SZTANGI WZDŁUŻ TUŁOWIA (6-6-4)
2. UNOSZENIE RAMION WPRZÓD ZE SZTANGIELKAMI (6-6-4)



-Przerwy miedzy ćwiczeniami 2-4 min
-Przerwy miedzy seriami 2 min
-Obciążenie ~ 85% CM
-Podczas przerwy nie siadać, najlepiej chodzić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w realizacji celu!

Następny temat

FBW - pytanie.

WHEY premium