SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę zbilansowanej diety reducyjnej.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1008

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

Mężczyzna

Waga

110-113kg

Wzrost

183 cm

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca na nogach 5 dni w tygodniu, chodząca.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

3 razy fbw i 3 razy aeroby, 2 razy w tygodniu gimnastyka, rozciąganie itp.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Low Carb, musiałem przerwać ze względu na nasilenie dolegliwości wątrobowych trawiennych.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

stłuszczona i powiększona wątroba.

Stosowana lub planowana suplementacja

bcaa 10gr pod koniec treningu, guarana przed teningiem, WPC
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5035
Bardzo proszę o ocenę ułożonej przeze mnie diety na redukcję. Zdecydowałem się na dietę zbilansowaną z podażą węgli na poziome 3 gram na kg, białka 2 gram na kg LBM, reszta tłuszcze, gdyż stosowana przeze mnie wcześniej dieta Low Carb z większą ilości tłuszczy a dużo mniejszą ilością węgli musiała zostać przerwana ze względu na bóle wątroby po każdym posiłku, problemy trawienne i zwiększenie aktywności ALAT(mam stłuszczoną wątrobę, przez co nie pracuje jak należy). Nie pozostało mi więc nic innego jak ograniczyć tłuszcze, na które moja wątroba źle reagowała, a kaloryczność podbić węglowodanami. Zwiększenie podaży białka również na tą chwile jest trudne, gdyż one również obciążają pracę wątroby. Dodam że dietę urozmaicam, np. brokuły zamieniam innymi warzywami, kurczaka indykiem, krową, 2 razy w tygodniu rybami, dodatkowo zaraz po treningu 1 banan i 30 gram WPC. Trening o godzinie 18 30. Jedząc w ten sposób czuje się dobrze, nic mnie nie boli, jestem najedzony. Proszę o uwagi. Aha, kaloryczność na takim poziomie ze względu na duży BF.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5035
pomoże ktoś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5035
rozumiem, że dieta jest kompletnie do du...y że nikt nie ocenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5035
może warto by było zamienić ostatni posiłek na 200 gram twarogu chudego z pomidorem i 15 ml oliwy, żeby nie jeść na noc węgli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5035
zminiłem posiłek nr 3 na 200 gram karkówki plus warzywa celem obcięcia węgli, teraz może być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5035
w kolejnym tygodniu utne 50 gram ryżu z posiłku nr 2, dorzucę zamiast tego orzechów włoskich lub pestek z dyni, dobrym tokiem myśle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1264 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 37668
też mam wysoki aspat/alat i dziwi mnie to co piszesz, ponieważ u mnie low carb spowodował znaczne polepszenie prób wątrobowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5035
wygląda to tak, robiłem alata aspat jakieś pół roku temu gdzie moja dieta bazowała na bułkach z szynką, cheesburgerach z maka, schabowych na objad i pizzach na noc = alat wynosił wtedy 70 aspat w normie, potem trochę się ogarnąłem, wyeliminowałem częściowo fast foody, jadłem jak przeciętny człowiek, wątroba przestała bolec, było ok. Miesiac temu zacząłem low carb, po każdym posiłku czulem dyskomfort w podbrzuszu, zaniepokoilo mnie to, zrobiłem proby i alat wyszedł koło 120.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5035
czyli twierdzisz że podbicie tłuszczy kosztem węgli nie odbije się na wątrobie. Wiesz, niby dieta wątrobowa zakłada ograniczenie tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1264 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 37668
Nie chce jakiegoś zamętu wprowadzać, publikacji, ani badań nie czytałem na ten temat nie wiem jak to wygląda od medycznej strony. Miałem problemy ze zgagą, na low carbie nie mam, co do wątroby próby zmniejszyły mi się o połowe.
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5035
a jak wygląda twój rozkład BTW na Low Carb?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza dietka do oceny :D

Następny temat

Do oceny

WHEY premium