SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prawda o treningu przecietnych ludzików(?)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1311

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez PePoNeNt z działu Alternatywna droga.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 232
Witam,
od dłuższego czasu czytuje forum, aby pogłębić swoją wiedzę na temat strategii treningu i wszystkiego co jest z tym związane. Czym więcej czytam tym bardziej gubię się w tej tematyce.
Chciałbym poznać zdanie osób bardziej zorietowanych...
Czy rzeczywiście dla kogoś kto chodzi na siłownie, ale oprócz tego prowadzi normalne życie nie podoporządkowane kulturystyce, czyli czasami niedojada, niedosypia czy pójdzie na imprezę, wszystkie te zasady kulturystyczne mają aż tak wielki wpływ na efekty? Np. jeśli ktoś taki stosuje trening dzielony (1 grupa mięśni raz na tydzień) powinien przejść na hst czy inny i czy da to jakieś _widoczne_ rezultaty?
Trzy lata temu zacząłem swoją przygodę z trenowaniem i robiłem to głównie dlatego że sprawiało mi to ogromną przyjemność. Zaczynałem od masy około 80-82 kg i dla przykładu wyciskałem 60kg. Po 8-9 miesiącach ważyłem 92-95 i wyciskałem 95 kg. Oczywiście ogromną satysfakcję sprawiała zauważalna poprawa sylwetki i ogólne zadowolenie z siebie.
Niestety zły stan zdrowia oraz zwiększona ilość obowiązków zmusiła mnie do zaprzestania treningów i po dwóch latach dość niezdrowego trybu życia zszedłem do 72kg wagi. Teraz znów zdecydowałem się na "przerzucanie ciężarów".
Tym razem chciałbym robić to jak najefektywniej się da, mieć jakieś ogólne plany makrocykli itd, ale właśnie zastanawiam się nad sensem katowania się myśleniem nad tym co by tu zmienić żeby było lepiej (jak zapewne większa część początkujących). Może lepiej poprostu czerpać przyjemność z samego trenowania i nie zaprzątać sobie głowy szczegółami bo przecież i tak nie mam zamiaru traktować siłowni inaczej niz amatorsko...
Jeśli mój post jest chaotyczny to przepraszam, ale w taki sposób treść wypływała "z moich palcy" ;P A zdecydowałem się o to zapytać bo jak sądze sporo początkujących osób podekscytowanych treningami zastanawia się nad podobnymi zagadnieniami.

Pozdrawiam,
Bartek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7247
Podwalinami prawidlowego uprawiania kulturystyki sa trzy czynniki :
dieta, regeneracja i trening. Kilka innych, takich jak np. nastawienie psychiczne mozna by uznac wrecz za skladowe tych trzech czynnikow - bez wspomnianego odpowiedniego nastawienia psychicznego nie mozna mowic o prawidlowym treningu. Jesli nie masz mozliwosci utrzymania doskonalej diety i regeneracji to przynajmniej postaraj sie zeby twoj trening byl jak nalezy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 232
Czyli jaki? Czy dieta ma powiązanie ze sposobami treningu? Być może pewne plany treningowe nie są wskazane bez dostarczania odpowiednich proporcji składników odżywczych?
Możecie polecić jakąś literaturę odnośnie strategii trenowania, objaśniającą ogólne zasady stymulacji mięśni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7247
Co do konkretow to dla ludzi zaczynajacych treningi oraz powracajacych do nich po dluzszej przerwie poleca sie zazwyczaj takie cos :
6 - 8 tygodni trening obwodowy ACT (Aerobic Circuit Training)
6 - 8 tygodni trening na mase w systemie 3 razy na tydzien cale cialo

Pozniej juz wedlug uznania. Ja stosuje przeplatanie HST/Split i jest przyjemnie i efektywnie. Na brzuch stosuje Legendary ABS 2.
Co do literatury to internet wystarcza w zupelnosci. Ja z papierowych pozycji znam tylko "Kulturystyka. System Joe Weidera".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie białko przed snem??

Następny temat

pomocy:(oponki,i skośne

WHEY premium