SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prasówki

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2574

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1323 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14568
Ten dział dotyczy piłki noznej. A jak wiadomo nieodłacznym jej elementem sa kibice, którzy na dodatek nie porównywalni sa z kibicami innych dyscyplin sportowych. Moim zdaniem za mało jest w tym dziale informacji dotyczacych kibiców i stad ten pomysł.
Prasówki nie maja dotyczyc meczu tylko kibiców! Cos takiego jak jest w tmk.

Uwaga! Felietony i artykuły musza pochodzic z dobrego zródła czyli tzw. prasy kibicowskiej! Bez informacji z onetu i inych tego typu stron!
Jezeli pomysł sie przyjmie to dobrze. Jezeli nie-to mozna skasowac.

P.S.Wrzucajac tekst podawajcie źródło.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Cos na początek:

"Kibice to nie kaczki!!!"
Od kilku (kilkunastu) dni jesteśmy w unii. Nie będę się już rozpisywał o niekorzyściach, jakie przyniosło nam wejście do unii, bo to już uczyniono na wiele różnych sposobów. Napiszę o jednej korzyści. O ile to jest oczywiście prawda, bo sporo osób o tym mówi, ale nie słyszałem, żeby to było poparte jakimikolwiek przepisami, bądź ustawami. Otóż z dniem, w którym wchodzimy do unii policja nie ma prawa używać broni gładkolufowej. Tak więc jest szansa, że stadiony przestaną być areną popisów panów w mundurach. Z drugiej jednak strony znając realia, przepisy swoje, policja swoje. Uważam, że Polska jest państwem typowo policyjnym, gdzie policja pokazuje swoją siłę na każdym kroku. Nie tylko na stadionach. Przykładem jest ostatnia manifestacja antyglobalistów w Warszawie, gdzie policji było 3 razy więcej od protestujących. Oczywiście to wszystko za nasze podatki. Nie mówiąc już o bezpodstawnych zamykaniach stadionów, czy też nie wyrażaniem zgody na rozegranie danego meczu. Dojdzie jeszcze do tego, że mundurowi zaczną ustalać skład drużyn. Do tego przypadki łamania prawa, którego ponoć są reprezentantami. Dlatego, jeżeli my-kibice z tym nie będziemy walczyć, to sytuacja na pewno się nie unormuje. Będą nadal strzelaniny na stadionach, po głowach, czy też nie patrząc, kto się nawinie pod rękę, a właściwie pod lufę. Ostatnio nasiliła się brutalność „stróżów prawa”. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Są w tym numerze „Głosu Stadionu”. Tak jak wspomniałem, trzeba z tym walczyć. Skoro już jesteśmy w unii, to takie zachowania można kierować jako wnioski do sądu. I to do tego w Strasburgu. Są przy klubach stowarzyszenia, które działają jako organ prawny i powinny się zajmować takimi sprawami. Gdyby wpływało sporo takich wniosków, to na pewno ta sprawa miałaby jakiś wydźwięk. To jest jakiś plus wejścia do unii. Bo kto to słyszał o takich zachowaniach mundurowych w cywilizowanych krajach. Czy ktoś słyszał, żeby policja strzelała do kibiców na innych stadionach ? Już kiedyś w Polsce policja strzelała do ludzi. Najpierw, kiedy Niemcy zajęli Nasz Kraj w 1939 roku, wielu policjantów zaczęło współpracować z okupantem (jak nie wierzycie, to zapraszam do lektury książki S. Grzesiuka „Boso, ale w ostrogach”. Polecam...). Strzelali w latach komuny. Teraz też strzelają. Przede wszystkim nie możemy dać się zastraszyć. Już pierwsze kroki ku temu poczynili fani Lecha wywieszając na meczu transparent: „Stadion to NIE strzelnica, kibice to NIE kaczki, NIE policyjnej prowokacji !!!”. Natomiast Legioniści w Krakowie wywiesili transparent „oko, szyja, potylica-tak pies strzela do kibica”. Czy też fani Cracovii rok temu na Hutniku kartony z tarczami strzelniczymi. Na tym nie powinniśmy poprzestać. Takie akcje powinny być kontynuowane. Niestety nie ma co liczyć na opinię publiczną. Wizerunek w mediach mamy, jaki mamy. Chociaż staramy się o niego dbać. Ale na pewno nie pomagają temu paszkwile typu „Klatka”, czy też odcinek o kibicach w „Na dobre i na złe”. Policja wychodzi na bohaterów strzelając do kibiców. Ale nie wiedzą o tym, że na stadiony przychodzą też ojcowie z dziećmi, dziewczyny itp. Trzeba mieć nadzieję, że będziemy udanie walczyć z takimi zachowaniami, nawet jak dojdzie do takiej sytuacji (to też doszło do moich uszu), że może być inna ustawa, całkowicie odwrotna od tej wspomnianej na początku, że broń gładkolufowa na imprezach masowych zmieni swój status ze stosowanych w skrajnych przypadkach na zwykły środek przymusu bezpośredniego jak pałka, chwyty i gaz. Dojdzie wówczas do takiej sytuacji, że za byle co będzie strzelanie. Mam nadzieję, że do czegoś takiego nie dojdzie i jak będziemy z tym walczyć, głównie na drodze prawnej to na pewno dopniemy swego.

PS. Życie dopisało ciąg dalszy do tego felietonu. W chwili kiedy oddajemy “GS” do druku, okazało się, że policjanci ostrzelali z ostrej amunicji studentów bawiących się na Juwenaliach w Łodzi. Dwie osoby nie żyją. W mediach szum a szefostwo lokalnej policji podało się do dymisji. Sprawą zajął się prokurator. Ale to byli studenci! O nas kibicach nikt się nie upomni, do nas strzela się bezkarnie...

"Głos Stadionu"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 797 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1219
5 osob z Izolatora Boguchwała bez barw na Gliniku Gorlice. Małe spięcie z psami w przerwi meczu. Doping sredni lepszy po golu na 2:1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
...

nie o takie cos mi chodziło szadoł...
juz lepiej nie pisz nic jak masz pisac cos takiego...

Zmieniony przez - komandor7 w dniu 2004-08-17 17:38:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10763 Napisanych postów 46592 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
wiem
ale przeciez jest w TMK "jak smigaja w nizszych ligach"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
czytanie ze zrozumieniem sie kłania. to nie jest temat o tym jak jezdza ekipy tylko o artykułach i felietonach. czy to cos wam mówi? jesssu... brak słów...
...
Napisał(a)
Usunięty przez Thomas85 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
zasmiecasz mi temat

a poza tym lubie sie napinac na necie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
„Ultra’ to jest pasja”

Dzisiejszym rozmówca „TMK” jest Mirko Otto, bardzo charakterystyczna postać niemieckiego świadka kibicowskiego. Jeden z pionierów zorganizowanego ruchu ultras w Niemczech Wschodnich, jeden z liderów ekipy „Red Kaos”, a jednocześnie wydawca ogólnoniemieckiego zina i autor artykułów w innych kibicowskich pismach. Cóż można dodać więcej? Proszę bardzo... dobra znajomość języka polskiego, częste wizyty w Polsce, a nawet... kibicowanie jednej z polskich drużyn. Niektórzy kibice być może pamiętają zwycięzcę jednej z edycji konkursu internetowego „Liga Typera”, goście o tajemniczej ksywie „Redkaos97”, który prognozował liczby polskich fanów na wyjazdach lepiej niż kibice z Polski! Znajomość polskiego ruchu kibicowskiego, a do tego szersze spojrzenie, dzięki międzynarodowym kontaktom, gwarantują bardzo trafne i trzeźwe poglądy na tematy kibicowskie, które niniejszym przedstawiamy...
TMK: Cześć Mirko, przedstaw się krótko kibicom TMK.
M: Mam 24 lata, a na mecze piłkarskie chodzę od lat dziesięciu. Moim ukochanym klubem jest FSV Zwickau, który obecnie występuje w IV lidze. Ponadto jestem jednym z założycieli grupy „Red Kaos”, w której do dziś działam.
TMK: Skąd wzięło się u Ciebie zainteresowanie Śląskiem Wrocław?
M: Kiedyś miałem dziewczynę która pochodziła z Wrocławia. Bywając na Dolnym Śląsku zacząłem chodzić na mecze WKS-u i stąd się wzięła moja druga miłość piłkarska-do tego klubu... Zaliczyłem trochę wyjazdów(chyba 16) i bardzo wiele meczów na Oporowskiej. Do dziś kibicuję Śląskowi, choć na jego meczach jestem już bardzo rzadko.
TMK: Ile razy byłeś w naszym kraju?
M: Do dziś byłem na 190 meczach w Polsce. Obejrzałem spotkania od I do V Ligi. W sumie odwiedziłem około 65 różnych polskich stadionów.
TMK: Co sądzisz o polskim ruchu kibicowskim? Przedstaw jego plusy i minusy?
M: Polska scena jest jedna z najlepszych w Europie, chyba nawet najlepsza tuż po włoskiej. Jest na tyle fascynująca, że gdy ja raz poznałeś, nie możesz się od niej oderwać! Bardzo lubię wasz styl kibicowania, podoba mi się to, że w ekipie wszyscy trzymają się razem, jak również to, że fani potrafią jednocześnie zajmować się dopingiem, oprawą, jak również bronić honoru klubowych barw... Plusy to również za***iste flagi na płotach, duża ilość ekip kibicowskich nawet w niskich ligach, świetny doping i teksty stadionowych piosenek. Taka polska kombinacja dopingu, choreografii i avanti to jest to! Minusem jest natomiast obecna tendencja do tworzenia bojówek na wzór zachodnich, takich, które działają w oddzieleniu od reszty fanów swojego klubu. Osoby te już nie mają ochoty na doping i inne rzeczy, które powinny cechować wiernego kibica.

Wrzucajcie cos, bo czasami tak mi się nudzi ze poczytałabym jakies fajne felietony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 8919 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 72475
wklejaj jak cos będziesz jeszcze miała...chętnie poczytam bo nie kupuje TMK

Urodzony w Warszawie, wychowany na Łazienkowskiej
MODERATOR DZIAŁU -=PIŁKA NOŻNA=-

LINK DO DZIAŁU http://www.sfd.pl/forum.asp?forum_id=139&forum_title=Pi�ka no�na

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening technika,drybling

Następny temat

Do Pawla Janasa

Masa