SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powtarzające się kwestie - trenujesz barki czy plecy?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 675

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1
Cześć!
Jestem początkujący - proszę nie śmiać się z poziomu moich pytań.
Układam sobie trening na plecy oraz inne treningi typu split, jednak wraz z uczęszczaniem na siłownie pojawiły się pytania.
W miarę możliwości - proszę o odpowiedź krótką i zwięzłą, ponieważ zbyt długa po prostu może być dla mnie za skomplikowana.
Pytania:
1. Jak ludzie pytają się „co robisz dzisiaj” a ja odpowiadam „plecy” to słyszę „przecież robiłeś przed chwilą barki”. Czy to znaczy, że podczas treningu pleców skupiam się wyłącznie na plecach a barki robię oddzielnie np. z tricepsem?
2. Czy dobrze rozumiem, że barki obejmują mięsnie naramienne – przednie, górne i tylnie oraz mięśnie obłe?
3. Czy ćwiczenia na górę mięsnia czworobocznego, np. szrugsy to trening pleców czy barków?
4. Czy dobrze rozumiem, że:
Trening split wymaga:
- 3-4 treningów na tydzień?
- 12-16s/duże mięśnie, 8-12s/małe mięśnie?
Dodatkowo: czy to znaczy, że mam zrobić 12-16 serii na duże mięśnie OGÓLNIE na trening ... czy duże mięśnie X 12-16serii na trening + duże mięsnie Y 12-16 serii na trening?
Z góry dziękuję
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
1 nie wiem o co chodzi, moze o to ze nie maja pojecia i dla nich barki to jedynie z nogami w beznadziejnym splicie
2 obłe zaliczane są do pleców
3 praktycznie to plecy są, ale spor część osób robi z barkami
4 w mniejszym uproszczeniu tak, ilość sesji treningowych jak i serii itp zależy od doswiadczenia danej osoby
5 zalezy jaki trening masz, robisz raz partie w tygodniu czy 2 w systemie push pull,

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
Układam sobie trening na plecy oraz inne treningi typu split, jednak wraz z uczęszczaniem na siłownie pojawiły się pytania.
pytanie czemu akurat split? jak dla poczatkujecych lepsza opcja jest np. PUSH PULL lub FBW
tym bardziej, ze nawet badania naukowe to potwierdzają, ze częstsze stymulowanie misnia w przypadku osob niezaawansowanych jest duzo korzystniejsze, gdyz daje nam mozliwosc czesciej pobudzac miesnie do wrostu np. 3 razy w tygodniu w przypadku planow typu FBW, lub 2/1 1/2 w przypadku planow PUSH PULL z podzialem klasycznym

Polecamy również: Jak często trenować? Split czy FBW - badania naukowe

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
co do pytań, jakie skierowałeś:
1. nie rozumiem co to ma do rzeczy:) to Ty chyba wiesz lepiej jakie cwiczenia robiles i masz zamiar robic:) no chyba, ze pomyliles grupy miensiwoe, i wykonwyales wyciskania, wznosy itd a powiedziales, ze robiles plecy
2. przod, bok, tyl naramiennego, to trening barkow, czasem niektore osoby lacza rowniez miesien czworoboczny, ale to juz raczej plecy
3. jw dla mnie to juz trening grzbietu jest
4. objetosc treningowa zalezy od doswiadczenia, czyli to ile serii i powtorzen robic, jednak jak pisalemw poprzednim poscie, trening slit jest kiepska opcja dla poczatkujacych gdyz trenujemy 1 grupe raz w tygodniu, co jest dosc kiepsim rozwiazaniem

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prawidłowa technika podciągania

WHEY premium