SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót po przerwie.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 834

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 40 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 763
Mam 33 lata trenowałem kulturystykę rekreacyjnie przez 12 lat.Przy wzroście 177 cm ważyłem 90-94 kg miałem ładną odtłuszczoną sylwetkę i dość sporą siłę.Jednak od 3 lat nie trenuje bardzo się roztyłem ważę teraz 105 kg ,sylwetka bardzo otłuszczona ,chcę wrócić do treningów i mam pytanie dla osób co też wracały po przerwie jak najlepiej zacząć.Czy robić przez parę tygodni trening ogólno kondycyjny rowerek ,bieżnia jakieś lekkie ciężary czy potraktować się jak typowo początkujący??Dodam jeszcze ,że mimo utraty sylwetki siły zostało mi dość sporo ,chciałbym szybko wrócić do formy ale czy jak pójdę za ostro to się nie zarznę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 467 Wiek 111 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17993
Początek zapodaj trening typowo siłowy plus aero
Jeśli nie jesteś alternatywny co do odżywek to kup BCAA

To tyle na początek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Skoro "kulturystykę rekreacyjnie przez 12 lat" to sie troche dziwie jak mozesz nie wiedziec jak madrze wrocic do treningow :)
Ale wracajac do tematu to zaczynasz jak kazdy poczatkujacy po prostu inaczej sobie szybko krzywde zrobisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 40 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 763
Wiesz w sumie to wiem ,że muszę zacząć lekko ale chodzi mi nie oczywiście o gotowy program tylko jakieś uwagi od osób co też wznowiły treningi ,może jak ich organizm reagował czy szybko adaptował się do nowych bodźców.Kiedyś dość dawno czytałem w jakimś amerykańskim piśmie artykuł gdzie autor twierdził ,że mięśnie posiadają "pamięć" i przy mądrym treningu można dość szybko wrócić do dawnej formy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Jasne ze jest pamiec ale biez pod uwage ze Twoja przerwa byla bardzo dluga i zjawisko pamieci nie bedzie bardzo duze.
Zreszta zjawisko pamieci powoduje ze sila szybko bedzie wracac natomiast niestety adapatacja do treningu wiezadel i sciegien trwa parokrotnie dluzej niz miesni.Dlatego to kres kiedy najlatwiej sie nabawic paskudenj kontuzji.Takze delikatnie trzeba.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na drążku-stagnacja

Następny temat

Czy to ma sens?

WHEY premium