SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót po latach - do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1356

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 231 Wiek 110 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1171
Płeć: mężczyzna
Wiek: 24
Waga: 85
Wzrost: 179
Cel treningowy: siła
Staż treningowy na siłowni: 6 miesięcy bez przerwy
Uprawiane inne sporty: badminton
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga, sztangielki, modlitewnik, ławeczka płaska i skos
Dieta: Staram się spożywać więcej węglowodanów i białka
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje): brak
Zażywane suplementy: Nigdy nie brałem
Ostatnio przerabiany plan: brak

Poniedziałek:
Modlitewnik 1x10 1x8, 1x7, 1x6 (45kg)- przerwa 3 minutowa choć w tym czasie robię siedząc:
wyciskanie francuskie sztangielką (jednorącz) 4x12(ok 10kg)
uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 4x6-7 (17,5kg) przerwy 2 minutowe
uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie, w podporze o kolano 2-3x8 (13,5kg) przerwy 2 minutowe

Środa:
wyciskanie sztangi płasko 1x10, 1x8, 1x7, 1x6 (83kg) - przerwy 2,5-3minuty
Wyciskanie sztangielek w skosie 4x8-12 (17,5kg) przerwy 2 minutowe
Rozpiętki poziomo 2-3x8-12 ((17,5kg)przerwy 2 minutowe

Piątek:
Uginanie sztangi stojąc w podchwycie 1x10 1x8, 1x7, 1x6 (45kg)- przerwa 3 minutowa choć w tym czasie robię siedząc:
wyciskanie francuskie sztangielką (jednorącz) 4x12(ok 10kg)
uginanie ramion ze sztangielkami na skosie 4x6-7 (17,5kg) przerwy 2 minutowe
uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie, w podporze o kolano 2-3x8 (13,5kg) przerwy 2 minutowe

Sobota:
Podciąganie na drążku nachwytem 1x9, 1, 8, 1x6, 1x6 przerwy 2 minutowe
Podciąganie na drążku podchwytem 1x6, 1x6 przerwy 2 minutowe
Wyciskanie sztangi zza głowy (na barki) 3-4x12 (30kg)

Panowie nie wiem dlaczego, ale ciężko mi jest powtórzyć ćwiczenie na sztandze płasko oraz przy modlitewniku z danym obciążeniem w tej samej ilości powtórzeń.
Zrobiłem nawet ostatnio tydzień przerwy, gdyż myślałem, że mięśnie są przemęczone ale nic nie daje. Efekty wizualne i siłowe od samego początku są, ale niestety coś od miesiąca stanęło.
Rok temu również ćwiczyłem tylko, że bardzo intensywnie, ale niestety po chorobach straciłem motywacji i przerwałem. Z siłownią jestem związany od 6 klasy podstawówki, ale niestety nigdy nie miałem płynności dłuższej niż 1,5 roku przez choroby (wyrostki itp.).
Co zmienić co dodać?

Nie ma lipy

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1528 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17114
jezeli już koniecznei hccesz cwiczyć splitami z partia raz w tyg to tu masz rozkłady partii bdb https://www.sfd.pl/[ART]_MASA-t600434.html 

jeśli ci pomogłem kliknij przyznaj soga !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?

co to jest to co podajesz ( sam to układałeś ) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 231 Wiek 110 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1171
Obciążenie podałem w nawiasach,

Nie ma lipy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 231 Wiek 110 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1171
a więc wyciskanie to 83kg w serii, a martwego ciągu i nóg na chwile obecna nie ćwiczę, gdyż trenuje badminton (dużo biegania i skakania) i jeżdżę rowerem więc nogi na chwile obecna są mocne, ale planuje ruszyć coś z nimi od lutego.

Nie ma lipy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
chyba jestem ślepy ale widzę tylko wyciskanie ?

to oznacza że nigdy nie wykonywałeś ani przysiadu ani mc ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 231 Wiek 110 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1171
Kiedyś trenowałem tylko nogi (brałem udział w zawodach lekkoatletycznych na szczeblu ponad wojewódzkim, ale obecnie przeszedłem na coś innego.

Nie ma lipy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
a pytałem co to jest to co podałeś , plan treningowy ? bo przyznam się pierwszy raz w życiu widzę taki BOHOMAZ .

Bierz 2 zestawy FBW lub SPLIT podziałem na ruchy push/pull/leg i goń na trening .

stosuj gotowe rozwiązanie , nie układaj samodzielnie planów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 231 Wiek 110 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1171
Powiem szczerze, że nawet nie wiem co to jest ten FBW i SPLIT.

Nie ma lipy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
FBW to system całościowy czyli całe ciało na jednej sesji treningowej .

SPLIT - czyli podział , dzieli trening zazwyczaj by znacząco zwiększyć objętość treningową i odpowiednio dotrzeć to wszystkich partii .

https://www.sfd.pl/[art]_O_treningu_siłowym_prawie_wszystko_by_Panda_&_Antoś_-t875977.html

poczytaj w takim razie !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 231 Wiek 110 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1171
A coś podobnego do mojego planu? Na chwile obecna jak wspomniałem nie chcę rozwijać bardziej nóg, gdyż wyglądają na chwile obecną dobrze i chcę wzmocnić jesienią całą partie górną.
Chodzi mi głównie o klatkę piersiową, biceps, triceps oraz najszerszy grzbietu.
Jaką po moich ćwiczeniach powinienem zastosować częstotliwość i obciążenie? A może wystarczy zmienić tylko przerwy od serii?


Zmieniony przez - kivlov w dniu 2012-10-16 18:52:47

Nie ma lipy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 231 Wiek 110 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1171
Nie ma nikt koncepcji?

Nie ma lipy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na mase 5dniowy - OCENA

Następny temat

Trening na masę-175cm,62kg,16lat

WHEY premium