SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót na siłownię - masa + spalanie tłuszczu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 714

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 132
Witam
Mam 184 cm wzrostu i ważę 90 kg - trochę się zapuściłem przez siedzącą pracę. Jestem ektomorfikiem Ćwiczyłem ok 1,5 roku na masę. Wracam na siłownię po dwuletniej przerwie. Nie chcę wyglądać jak jakiś anorektyk i moim marzeniem nie jest dorobić się kaloryfera - chciałbym tylko trochę zrzucić z brzucha, żeby był względnie płaski;)Przeczytałem w tym artykule(https://www.sfd.pl/Jednoczesne_gubienie_tłuszczu_i_zyskiwanie_mięśnia__jak_to_pogodzić_-t233462.html), że jeżeli wracam na siłownię po dłuższej przerwie to mogę spalić tłuszcz i zyskać na masie. Jeżeli to prawda to bardzo mnie to cieszy. Teraz pytanie: jak jeść, jak ćwiczyć żeby było to jak najbardziej efektywne? - chodzi mi o to czy dieta na masę czy na redukcję, czy i ile i kiedy mam biegać? czy warto jakieś suplementy zakupić(oprócz tych uzupełniających ewentualne braki w diecie - może jakiś spalacz?).
Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 132
A jeżeli Waszym zdaniem jest to niemożliwe to czy powinienem ćwiczyć na masę i później zrobić redukcję czy raczej najpierw zgubić bęca a później brać się za masowanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Zalezy jaki poziom bf, jaka masa ciała, na jaką aktywnosć mozesz sobie pozwolić i jak odzywiałeś siędo tej pory. Zadałeś pytanie, na któe odpowiedzi szuka się w trakcie długiego wywiadu.

Generalnie zasada jest taka: po pierwsze poprawiasz jakość spożywanej żywności, to traktujesz jako priorytet

po druygie liczysz zapotrzebowanie, i im wyższy bf - tym kalorie dajesz bardziej na minus, im niższy - tym może być ich wiecej, nawet delikatnie na plus.

Na pocztaęk trening FBW + aeroby
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z dietą na mase

Następny temat

Problem z bieznia reebok pure

WHEY premium