SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót na siłownię...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2167

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 135
Witam wszystkich.
Trenowałem około 10 miesięcy. Systematycznie 3 razy w tygodniu.
Teraz miałem dosyć długą przerwę z powodu treningów (siatkówka)
Ponieważ liga się skończyła będę miał teraz dużo czasu chciałem wrócić na siłownię i "trochę" poprawić rzeźbę.
Gdy ćwiczyłem mój plan treningowy wyglądał tak:

Poniedziałek- klatka triceps.
Środa- plecy i barki.
Piątek- biceps i nogi.

nie będę pisał (chyba że trzeba to później to uzupełnię) jak to wyglądało ale zanim zacząłem ćwiczyć układałem ten plan ze starszym kolegą z siłowni który już ćwiczy parę lat i też sam szukałem ciekawych "opcji" treningowych)

Przyniosło to oczekiwany efekt. Czyli przybyło parę centymetrów w bicu i ogólnie rzeźba sie poprawiła. Co do diety? Szczerze nie było jej... Jadłem to co było na obiad... Czyli różnie.
Mam 17 lat i 180 wzrostu waga 64 kilo.
Prosiłbym o dobry plan treningowy. ewentualnie co do tego? żeby osiągnąć efekt ?(rzeźba i masa z akcentem na rzeźba;) ) mam na myśli kreatyna? lub białko? Nitro? Witaminy? odpowiednia dieta? Co poradzicie tego sie będę trzymał.
Chodzę na siłownie, jest tam cały podstawowy sprzęt. czas jakim dysponuje to: Poniedziałek, środa, piątek.

Z okazji tego,że lada chwila święta więc życzę Wszystkim wesołych i spokojnych świąt w rodzinnym gronie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ułóż sobie dietę z pomocą dziennika posiłków. Poszukaj na forum, gdzieś jest link. Tam wpiszesz tylko podstawowe dane, a program sam Ci wyliczy, ile czego potrzebujesz. Później wklej dietę do specjalnego tematu w dziale odżywianie i tam Ci ktoś poprawi. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony :) białko i cukry do uzupełnienia diety. Krety nie radzę.

Zmieniony przez - IronBull w dniu 2008-12-25 10:59:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2055
DIETA K**WA MAC
60% sukcesu to dobrze ułozona dieeta ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 142 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1741
Proponuję na początek prosty trening wykorzystujący podstawowe ćwiczenia na wszystkie grupy mięśniowe. Poniżej dwa warianty do wyboru:
Poniedziałek , środa, piątek - wszystkie grupy mięśniowe

1. wyciskanie sztangi na ławce prostej/ujemnej 3s 10-15
2. wiosłowanie z półsztangą na maszynie/w opadzie ze sztangą 3s 10-15
3. unoszenie ramion bokiem do poziomu/wyciskanie sztangi zza karku 3s 10-15
4. uginanie ramion ze sztangielkami na przemian/uginanie ze sztangą stojąc 3s 10-15
5. prostowanie ramion przy wyciągu stojąc/wyciskanie francuskie ze sztangą leżąc 3s 10-15
6. wypychanie nogami na suwnicy 3s 10-15
7. spinanie z leżenia 3s Max.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 135
exstasy94 Dzięki za pomoc... Naprawdę dużo wniosła twoja wypowiedź...

pietka112p Suwnicy niestety nie ma w mojej siłowni. czym można to zastąpić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możesz to zastąpić przysiadami. Według mnie są nawet lepsze. Przydadzą się do siatkówki, będziesz sporo wyżej skakał (wiem z autopsji :). Tylko rób takie olimpijskie, dupa do samego dołu, stopy na szerokości barków.

Zmieniony przez - IronBull w dniu 2008-12-24 13:44:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 142 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1741
Przysiady są bardzo dobrym ćwiczeniem ale na początek może zrób prostowanie nóg na maszynie. To łatwe ćwiczenie, maszyna prowadzi ruch więc jest bezpieczne, a przysiady to trudne ćwiczenie technicznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie no, bez przesady. On już trenował 10 m-cy, a szkoda by było nie robić przysiadów. 2 tyg. przygotowania (tak jak pisałeś, wyprosty na maszynie i inne cuda) i powinien wg. mnie normalny trening robić. Chyba, że przerwa trwała z pół roku...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 142 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1741
Ok, masz rację IronBull, tak właśnie ma być, tylko proponowałbym 4 tyg na maszynie, a potem przysiady. W tym czasie wzmocni nogi i pozostałe mięśnie, które wspomagają w przysiadach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
4 tyg. przygotowań + dobra rozgrzewka przed przysiadami i na pewno wszystko będzie ok :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 142 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1741
Zgadzam się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 135
Spoko chłopaki dzięki ;) Tylko uwierzcie mi że akurat nogi u mnie to najmniejszy problem ponieważ ćwiczyłem je dosłownie non stop na treningach w siatkówkę które były prawie codziennie ;) i są wystarczająco mocne. Co z tą dietą mi powiedzcie... czytałem o brązowym ryżu o róznych rybkach żeby jeść pić białko po treningach itp... Naprawde juz troche tego przeczytalem liczylem nawet ile kalorii musze przyjąć na dzień ale nadal jestem zielony... jest tutaj taki temat w którym ktoś ustali mi odpowiednią diete? i co z tymi odżywkami? Brać nitro albo kreatyne? z tego co czytałem to raczej proponowali najpierw poćwiczyć "na czysto" że tak powiem... A ja ćwiczyłem już prawie rok.. wiem że to mało... ale przez ten czas co nie trenowałem to tak naprawde też nie siedziałem na tyłku i nic nie robiłem... Ćwiczyłem ostro na treningach w sito... Także nie można tego zaliczyć do zbyt długiej przerwy... Tylko raczej lżejszego treningu...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwny biceps

Następny temat

ACT dla początkującego do oceny

WHEY premium