SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 706

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 159 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1939
ANKIETA
*1. WIEK: 20
*2. WAGA: 63
*3. WZROST: 180
*4. WYNIKI SIŁOWE(RAW LUB/I SPRZĘT):
nie mam sprzętu, zamierzam tylko kalistenike
5. WYMIARY:
- biceps: 32
- klatka:
- udo:
- biodra:
*6. STAŻ NA SIŁOWNI: kiedyś 3 lata teraz przerwa od roku
*7. ILE I JAKIE PRZEBYTE METODY TRENINGOWE: dużo
*8. OSTATNIA METODA TRENINGOWA I ODSTĘP CZASOWY OD JEJ ZAKONCZENIA: fbw
9. DIETA:
rozsądna
10. SUPLEMENTY JAKIE STOSOWAŁEŚ DO TEJ PORY: standardowe
11. SUPLEMENTY JAKIE ZAMIERZASZ STOSOWAĆ PODCZAS NOWEJ METODY TRENINGOWEJ :
*12. STAN ZDROWIA(PRZEBYTE LUB/I AKTUALNE KONTUZJE) : bdb

Witam. Zamierzam wrócić do treningów żeby trochę dobudować masy i polepszyć funkcjonalność. W ciągu ostatnich 4? miesięcy wracałem do treningów przynajmniej z 5razy, kończyło sie po kilku treningach i tak w kółko. Potrzebuję porady jak to wszystko rozplanować. Problemem jest to że po treningach mam mało siły w pracy następnego dnia i ręce nie są takie sprawne jak by były; UWAGA bez treningów. Jednak zależy mi żeby dobić trochę masy; głównie na 'łapach'. Pracuję od poniedziałku do piątku na uboju za granicą i ogólnie mam mało czasu w trakcie tygodnia na cokolwiek ale powiedzmy że 40min na trening znajdę. Każda ostatnia próba to było fbw i jestem naprawdę znudzony tym systemem. Jednak co innego pozostaje? I czy można by trenować 2 razy w tygodniu? Wtedy bym trenował np wtorek piątek, i ten jeden dzień (środa) jakoś bym przebolał że mi ręce nie domagają na nożu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603

Powrót na siłowni po przerwie nie jest łatwy, ale trzeba zaznaczyć, że najważniejsza jest decyzja o powrocie. Jednak żeby to miało przysłowiowe ręce i nogi trzeba podejść do tego w sposób zorganizowany.

Biorąc pod uwagę ilość zagadnień jakie należy ogarnąć warto je w pewien sposób usystematyzować.

Po pierwsze odżywianie. Nie ma kształtowania sylwetki bez odpowiedniej diety dostosowanej do naszego celu. To jeden z filarów i warunek konieczny do spełnienia. Czyli jeśli chcemy wrócić do treningów już wcześniej powinniśmy zmieniać nasze nawyki żywieniowe, a tuż przed rozpoczęciem treningów policzyć zapotrzebowanie, ułożyć jadłospis i ruszyć z dopiętym odżywianiem na trening.

Po drugie trening. Tutaj już sprawa ma więcej możliwości. W zależności od tego ile mamy do dyspozycji dni treningowych tak podchodzimy do tematu. Jeśli mamy możliwość treningu 2-3 razy w tygodniu to najlepszą opcją będzie trening fbw. Ewentualnie jako początek drogi treningowej.

Przy 4 treningach już mamy większe możliwości układania treningu i jego rozkładu w skali tygodnia.

Polecamy również: Powrót do treningu - jak tego nie zepsuć?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-04-16 15:45:50

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 20 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 211
Cześć,zacznijmy od tego ze jezeli chcesz trenowac 2x w tygodniu to nie pozostaje ci nic innego niz fbw ale jezeli zalezy ci tylko na łapach i liczysz sie z tym ze moze to komicznie wygladac to moze byc to trening ze np. Pon i ptk robisz biceps triceps i barki i jakoś to utrzymac. Co do tego ze rece nie sa tak sprawne jak przed wczorajszym treningiem to dosyc normalne z czasem powinno to byc dla ciebie normą ale popracuj nad dietą moze zle pozywienie slabe w bialko itp moze miec taki negatywny wpływ.
Jezeli chodzi o ,,Jednak zależy mi żeby dobić trochę masy; głównie na 'łapach'
W dosyc szybkim czasie moze byc dla ciebie rozwiazanie jakies suplwmenty typu monohydrant kreatyny.Lecz pamietaj o tym ze z takimi suplementami to najlepiej zacząć troszeczke później..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
postaw na trening typu push pull, jednak 2 razy w tygodniu to nieco malo aby uzyskac zadawalajacy efekt

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
W dużej mierze pracujesz ramionami więc tutaj możesz odczuwać trening siłowy następnego dnia tego nie unikniesz przy 2 dnia treningowych fbw byłby najlepszą opcją, ale skoro Ci nie odpowiada to push pull lub góra dół.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Skoro wracasz po takiej przerwie to fajnie by sie sprawdzil fbw.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Buty na siłownię

Następny temat

Trening FWB, początek porzuconej przygody - do oceny

WHEY premium