SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do formy poważnych problemach zdrowotnych.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1549

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Hubert81 z działu Dzienniki treningowe dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 541
Witam. Postanowiłem, że po roku przerwy spowodowanej wielkimi problemami zdrowotnymi (żołądek), wracam do dawnego "stylu życia".

Trochę o mnie - mam 21 lat w maju, 177 wzrostu i dwuletni staż na siłowni.
Pragnę wrócić do formy gdyż spadłem z 81 -> 66 kg w ciągu tego roku i wstyd mi patrzeć na siebie w lustrze. W Planach jest zrobienie masywnej sylwetki (85+) na diecie i suplementach i ciężkim treningu ( bez SSA).

Jako, że pracuje teraz ciężko fizycznie na budowie 5x w tygodniu myślę, że będzie problem z regeneracja ale to się okaże. Aktualnie pracuje a edukacje skończyłem mam większe możliwości finansowe niż wcześniej.

1. Trening siłowy ( Cel - masa + dodatkowo siła)

Wtorek ( Nogi + Barki + Brzuch)

Przysiad 8.7.6
Spięcia tułowia pod skosem 20.16.12
Wyciskanie sztangielek na barki 8.8.6
Unoszenie sztangielek bokiem 8.8.6
Czwartek ( Plecy + Bic)
( Szkoda mi lędźwi nie posiadam idealnej techniki aby wykonywać martwy + przysiad dwa dni przed = te same niektóre partie)

- Podciąganie na drążku 8.8.6
- Wiosłowanie 8.8.6
- ściąganie gryfu wyciągu do klatki 10.8.6
- Kaptury 12.10.8
- Uginanie ramion z gryfem łamanym (szeroko) 10.8.6
- Uginanie ramion z gryfem łamanym ( wąsko - i tak mam już okrągły bic co widać na zdjęciu ) 8.6
Sobota (Klatka + Tric )

- Wyciskanie sztangi leżąc 8.8.6
- Rozpiętki hantlami 10.8.6
- Uginanie ramion z gryfem leząc ( ala francuz oburącz) 10.8.6
- Franzus na oba trice ( jednorącz) 8.8.6

Mam aktualnie ograniczone możliwości jeśli chodzi o trening nóg + ćwiczenia izolowane ( brak wyciągów). Jak będą efekty i kasa to się przeniosę do miasta na jakaś lepszą siłownie. Ofc ciężar odpowiednio sobie dobiore i wszystkie ćwiczenia będę starał się wykonywać dobrze technicznie.

2. Dieta

Do wysiłku zmobilizowała mnie dieta wg Grup krwii. Aktualnie mam Grupe A. Od dzieciaka nienawidze mięsa przez gardło przechodzi mi tylko kurczak - co by się zgadzało z założeniami tej diety. Aktualnie jem już drugi tydzień zalecane produkty i czuje się wyśmienicie - zauważalna poprawa nastroju i łaknienia.

Aby tu się nie rozpisywać zamierzam jeść minimum 5 posiłków dziennie + między posiłkami słonecznik/pestki dyni + planowane suplementy.
Masę chce budować głównie na ryżu ,kurczaku ,kaszach, makaronach warzywach i owocach.

3. Suplementy

Aktualnie zaczełem już na starcie suplementacje ( nie miałbym bez supli psychy wrócić do treningu).

Aktualnie posiadam takie cudeńka:

- Olej lniany - http://sklep.iwnirz.pl/go/_info/?user_id=430&lang=pl
biorę łyżkę stołowa dziennie, jeśli need więcej dopiszcie

- Monohydrant kreatyny - https://sklep.sfd.pl/Vitalmax_Creatin_Monohydrate-opis223.html  z tym , że mam puchę 1200g z czego zostało mi jeszcze z 700g okres ważności do końca kwietnia ;/ dawkowanie 5g w DNT i 8g w DT. Pytanie - Czy jeśli nie będzie zbrylona moge ją brać do końca mimo przekroczenia daty? ( byla szczelnie zakmnieta.

- Witaminy http://www.i-apteka.pl/product-pol-552-VITARAL-x-30-drazetek.html - nie lepszego nie mieli w aptece ...

Zamierzam dokupić:

- https://sklep.sfd.pl/Olimp_Vita-Min_Multiple_Sport-opis864.html
po 1 witamince dziennie
- https://sklep.sfd.pl/Hi-Tec_Nutrition_BCAA_Powder-opis2878.html
7g przed wysiłkiem 1g/10kg masy ciała

Jeśli byłyby jakieś uwagi lub sugestie proszę o komenatrzee
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 541
Zastanawiam się gdyż zostało mi duuuużo tego taniego mono tak samo BCCA nad stałą suplementacja... czy jest sens? Wszędzie z tego co czytam jest to 5g cyklicznie. Czyli powiedzmy cykl trwa 6 tygodni ciągnąc go dalej spada możliwość robienia postępów wraz z wydłużonym cyklem? Czy przerwa musi wynosić tyle ile trwał cykl? Na forach pełno jest nieskładnych informacji niepopartych niczym i ciężko coś konkretnego z tego wywnioskować.

Planuje pod koniec wakacji wyjazd do zaklepanej pracy w UK ( 5x wyższe dochody niż w PL przy tej samej robocie) Zastanawia mnie tylko ile wydać będę musiał na to samo żarcie co w PL i czy suple są dużo droższe jaki jest wybór.. ktoś ma jakieś doświadczenia AKTUALNE?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
nie ogarniam tego trreningu

Na nogi tylko siad? Barki 2ćw? Przed barkami brzuch? Dziko jakoś.

MC - szkoda lędźwi? Szkoda to nie ćwiczyć. Technikę trzeba sobie wyrobić.
Na bica na pewno też nie masz idealnej techniki ale ćwiczyć trzeba...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Chyba przenosiny beda na moje oko. Trening j/w, a diete lepiej rozpisz dokladnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 3514 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 71997
Masę chce budować głównie na ryżu ,kurczaku ,kaszach, makaronach warzywach i owocach.

paanie, nie tu :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 541
I Posiłek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 541
Dieta składać się bedzie z 5-6 posiłków w ciągu dnia. Jeść zamierzam co 3-3,5h zaleznie od apetytu.

1. Chleb pełnoziarnisty z masłem orzechowym od tego jakiś dzemor itp rózne dodatki zaleznie od checi.
Do 1 posiłku lycha stolowa Omega-3 , po godzine 5-6g mono + witaminki
2. Płatki owsiane 100g / wyminne z jajecznica jakies 4jajka ze szczypiorkiem
3. Ryż 150g z kurczakiem/ indykiem jakas salateczką do tego łycha.
4. 10min przed posiłkiem znowu lycha Omega 3, gotowany makaronik jakies 150g
5. Taki jak nr. 1 na noc się nie objadam

PS. Miedzy posiłkami delektuje sie pestkami z dyni/ słonecznika.
PS II. Dieta jak wiadomo zalezna od $$$, to jest wersja uboga - braki w portfelu.
PS III. Wytłumaczcie mi dobrzy ludzie jak tu sie edytuje u was na forum posty, gdyż nie widzę za nic takiej opcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 541
Ps IV . Wiem ze trening je z du*y ale przez pierwszy miesiac zamierzam cwiczyc u siebie w piwnicy gdzie mam w cholere duzo nakladu gryfow, laweczke ze skosem i nawet wyciag. Za jakis miesiac kupie sobie karnecik na siłownie, na razie siara tam wracac :D

Dołączam dwa zdjęcia mojej sylwetki z okresu kiedy kończyłem zabawę z BB. Nigdy nie brałem ( jeszcze SSA) i raczej nie będę gdyż robię to tylko dla własnej satysfakcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 541
Dwa zdjęcia robione jakiś rok temu, prze kozackim aparatem z telefonu 2mpix.

Więcej nie mam bo nie lubię robić, wole spojrzeć w lustro i mi to starcza.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Vergu92
Do wysiłku zmobilizowała mnie dieta wg Grup krwii. Aktualnie mam Grupe A. Od dzieciaka nienawidze mięsa przez gardło przechodzi mi tylko kurczak - co by się zgadzało z założeniami tej diety. Aktualnie jem już drugi tydzień zalecane produkty i czuje się wyśmienicie - zauważalna poprawa nastroju i łaknienia.



A co, planujesz zmienić na inną?
Co do odczuć to autosugestia, dieta "pod grupę krwi" to jedna z większych bzdur jakie można przeczytać w temacie odżywiania.




Vergu92
Masę chce budować głównie na ryżu ,kurczaku ,kaszach, makaronach warzywach i owocach.


A tłuszcz?


Co do sylwetki - brak pleców.



trening niekompletny, dysponując tym sprzętem, co masz możesz wykonać przynajmniej 10 ćwiczeń na nogi więc to żadna wymówka.
Zakładasz dziennik w zaawansowanych a piszesz ze boisz się robić ciągów ze względu na słabą technikę? Chłopaki po kilkunastu tygodniach machają aż miło. Przenoszę.
Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2013-03-30 16:07:41

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2013-03-30 16:11:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 541
może wg Ciebie, ale mnie w ciagu 2-3 tygodni ta dieta cudownie wyleczyla ze wszytskich dolegliwosci zaladkowcyh.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 541
a bralem xxxx lekow przepisywanych przez za*ebistych polskich lekarzy i czułem sie po nich tylko gorzej, MC co dwa tygodnie jak pojde na silownie z lepszym osprzętem. Ponadto mam na niej gastro takie jakbym palił caly dzien konopie wiec chyba jednak na mnie działa ;) Ogólny zarys diety masz powyzej. Czytanie ze zrozumieniem sie klania ehm..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny

Następny temat

Szybka pomoc.

WHEY premium