SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do ćwiczeń i zmiany w treningu

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 763

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 340
Wiek: 16 lat
Waga: 62 kg
Wzrost: 172 cm
Cel do osiągnięcia: Masa
Staż: 2-3 miesiące bez treningów
Aktywność fizyczna: Niewielka...

Witam

Moje dane podałem powyżej więc od razu przechodzę do tematu. Chciałbym poprawić swoją masę i sprawność fizyczną. Kiedyś trochę już ćwiczyłem ale motywacja mnie jakoś opuściła, aż do teraz. Postanowiłem że spróbuję zacząć od nowa.
Jeśli wiec już kiedyś ćwiczyłem to mogę po prostu zacząć od nowa czy powinienem stopniowo przyzwyczajać mięśnie do wysiłku ? Robić taką jakby rozgrzewkę ?
I teraz druga sprawa. Kiedyś ćwiczyłem trochę planem z tego artykułu https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html (wersja łatwiejsza). Tylko że teraz ten łatwy plan zrobił się za łatwy. Nawet się przy nim nie spocę. Natomiast ta trudniejsza wersja jest dla mnie całkiem nie do przejścia. Po prostu różnica miedzy tymi planami jest dla mnie za wielka. Co w takim razie możecie mi zaproponować ? Zmodyfikować trochę którąś z wersji treningu czy robić coś całkiem innego ?

PS: jeśli chodzi o sprzęt jaki posiadam to jest to tylko: drążek i 2 hantle z 10 kg obciążeniem. Dostępu do jakiejkolwiek siłowni też nie mam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 776 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17726
Jezeli cwiczylbys tym planem dla poczatkujacych tyle ile jest napisane dokladnie wykonujac cwiczenia i odpowiednio sie odzywiajac napewno bez problemu moglbys przejsc na trening dla zaawansowanych. Prubowales Trening dla początkujących, wersja trudniejsza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 340
Tak ale z kolei trening w tej wersji trudniejszej jest już na prawdę trudny i niektórych ćwiczeń nie umiem wykonać do końca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 124 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3418
Jeśli będziesz regularny w treningach to w krótkim czasie przejdziesz do wersji trudniejszej, a potem do treningu dla zaawansowanych (na tym etapie myślę, że już sam sobie ułożysz trening). Co do masy w warunkach domowych bez diety będzie naprawdę ciężko, więc to zdecydowanie podstawa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 340
No i właśnie z tą moją dietą nie jest tak lekko. Mam dopiero 16 lat a więc oczywiste jest że cały czas się uczę a to oznacza że nie ma mnie w domu od 8 do 16. Jem więc tylko śniadanie, późny obiad i kolacje. Na dodatek nie mam wpływu na to co akurat będę miał na obiad bo to nie ja go gotuję. Staram się odżywiać prawidłowo kiedy mogę czyli śniadania i kolacje(posiłek po treningowy). Ale czy taka dieta ma sens ? Po pierwsze nie przestrzegam regularności i ilości posiłków w ciągu dnia, tylko 3 zamiast 5. No i nie zawsze jem to co powinienem bo nie mam na to wpływu. Czy na takiej "częściowej" diecie da się zbudować masę ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 147 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2003
Co stoi na przeszkodzie żeby zapakować jedzenie do szkoły? Jak bym nie wytrzymał codziennie nie jeść od 8 do 16.

„Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 124 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3418
Coś tam się da, wiadomo, że same ćwiczenia też coś dadzą, jednak bez siłowni zbudowanie masy już jest same w sobie trudne, a co dopiero bez diety. Ja sam jestem zwolennikiem kalenistyki, ale uważam, że to nie jest najlepszy sposób na zbudowanie masy mięśniowej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 776 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17726
Przy kalenistyce przy odpowiednim treningu, odzywianiu i oczywiscie czasie naprawde idzie wiele zrobic. A tak pozatym jezeli posilek potreningowy jest twoim ostatnim posilkiem dnia to nie jest to tez za dobry wybor
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 340
Ok, czyli trzeba szykować coś do jedzenia w szkole. Spoko, to się da zrobić.
Ale jeśli chodzi o ten ostatni posiłek dnia... tutaj raczej wiele nie zmienie. Jak wracam o 16 do domu to minimalnie o 16:30 mógłbym poćwiczyć ale i tak będzie raczej ciężko. Dlatego ćwiczę około 17:30 i idę coś zjeść. Później już nie jem bo nie czuję potrzeby i nie jestem zwolennikiem napychania się na noc.

Zmieniony przez - FrostyRunner w dniu 2014-02-16 19:31:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 776 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17726
Nikt nie mowi o napychaniu sie na noc ale okolo godz przed snem powinienes spozyc wolnowchlanialne bialko aby zapobiec katabolizmowi. Poczytaj troche dzial odzywianie a biedzie Ci latwiej w tym sporcie. Bo jak bedziesz sie zle odzywial efekty beda slabe i szybko sie zniechecisz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik - metoda lafaya

Następny temat

Jak wzmocnić kości palców

WHEY premium