SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do ćwiczeń. Pomoc z planem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 484

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 180
Witam. Od jakiegoś czasu próbuje zadbać o swoją sylwetkę, poprawić wygląd i w miarę poprawić sposób odżywiania. Wcześniej trenowałem na siłowniach piwnicowych u znajomych, a wiedzę czerpałem z internetu i również od znajomych, z którymi trenowałem. Na chwilę obecną mam 26 lat i chciałbym zabrać się za robienie sylwetki z jajem, stąd też mam parę pytań oraz prośbę o ukierunkowanie mnie jeśli popełniam jakieś błędy. Wykupiłem karnet na siłownię i zdecydowałem się na trening antagonistyczny. Chce się na początku skupić na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń z mniejszym ciężarem niż miało to miejsce wcześniej. Plan treningowy https://potreningu.pl/artykuly/zdrowie/arnold-schwarzenegger---trening-antagonistyczny--6767 ćwiczę z nim już 3 tydzień. Nie chcę żeby trening był monotonny więc zmieniam zestawy ćwiczeń co tydzień. Wykonuje po 2 zestawy na jeden dzień treningowy, na nogi wszystkie 3 trenując 4x w tygodniu wydaje mi się że może to być trochę za dużo dlatego proszę o pomoc jeśli chodzi o dobór ilości ćwiczeń. Staram się też o wykonywanie ćwiczeń wielostawowych ze względu na proporcjonalne rozbudowanie mięśni. Celem jest pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej, która w moim mniemaniu może mieć około 25%. Na rozgrzewkę staram się poświęcać od 5 do 10 minut skakanka, bieżnia, rozciąganie, do tego przed rozpoczęciem ćwiczeń robię jedno powtórzenie bez obciążenia bądź ze sama.sztanga. Natknąłem się na artykuł, który mówił o nie korzystnym wpływie łączenia treningu aerobowego z treningiem siłowym i zastanawiam się czy zaczynając rozgrzewkę od skakanki czy bieżni to aby na pewno dobry pomysł oraz jesli w danym dniu wykonuje ćwiczenia izolowane np na linkach to czy jest sens rozgrzewać wszystkie partie czy tylko te wykonujące pracę. Przepraszam za ewentualne błędy. Będę wdzięczny za pomoc oraz konstruktywna krytykę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559

Ja bym poszedł na Twoim miejscu zupełnie inną drogą i nie zaczynał treningu antagonistycznego bo nie jest Ci potrzebny taki trening.

Jako osoba początkująca powinieneś zacząć od treningu fbw na 3 dni treningowe powinno w zupełności wystarczy. W tym treningu powinieneś się oprzeć na podstawowych ćwiczeniach siłowych takich jak przysiad, martwy ciąg, wyciskania, wiosłowania, podciąganie na drążku. To są ćwiczenia, które powinny się znaleźć w Twoim planie.
Oczywiście pod warunkiem, że nie masz żadnych przeciwwskazań do treningu siłowego czy też wykonywania konkretnych ćwiczeń siłowych bo o tym nic nie napisałeś.

Podobnie jak nic nie napisałeś o tym jak się odżywiasz, a w przypadku osoby początkującej dobrze ułożona dieta z lekkim deficytem kalorycznym i dobrym treningiem potrafi dać super efekty. I jeśli Twoja dieta kuleje to niestety ale efekty będą marne.

jak wspomniałem wyżej nie jest Ci potrzebny dodatkowy wysiłek aerobowy chyba, że to forma aktywnego spędzania czasu jak rower czy bieganie. A ta ilość aerobów jaką wykonujesz przed treningiem to forma rozgrzewki i tym bym się nie przejmował za bardzo bo to konieczna aktywność.

Polecamy również: Jaka dieta i trening na początek?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-07-13 14:40:03

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11941 Napisanych postów 160154 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233423
Witaj!
bardzo dobrze ze chcesz nieco lepiej zadbac o kwestie treningu i diety.
Co do planu treningowego, schematu Arnolda, który sam opisywałem na potreningu.pl
mysle, ze powinien sie sprawdzic, nie wiem jak z Twoim doswiadczeniem, co udalo sie zlapac po piwniacach, ale sama konstrukcja planu jest bardzo fajna, mi osobiscie sie podoba
jzezeli czujesz ze bbedzie to dla Ciebie zbyt ciezka opcja, to moze na strat daj nieco prostszy schemat FBW, a jak nieco sie wdrozysz to wrzucisz plan Arniego? mozesz tez zmniejszyc ewentualnie objetosc i nie wykonywac wszytskich serii na jednej sesji

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11941 Napisanych postów 160154 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233423
Idąc dalej...
jakjz ależy CI na redukcji fatu, to na początek bym proponowal po prostu wksoczyc na diete redukcyjna:) ja i tak mam taka zasade, ze jak trafia do mnie podopieczny to zaczynamy od lekkiej redukcji a pozniejd opiero cisniemy z masa, jak BF bedzie juz sensowny
Tak trening cardio nawet na masie jest mile widziany, zadbasz nieoc o uklad krazenia ale i podtrzymasz apetyt jak tych kalorii będzie juz naprawdę sporo w posiłkach. Jednak na strat lekka redukcja i pozniej powolne dokladanie masy jest mile widziane

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 180
Z siłownia miałem już do czynienia jakieś 10 lat temu. Nie mogłem się zdecydować, była jeszcze piłka nożna kickboxing, snowboard wszystkiego po trochu. Ćwiczyłem kilka miesięcy i zawsze coś wypadało czy to jakiś wyjazd, czy problemy finansowe. Ogółem na klatkę parę lat temu wchodziło z 80 kg nie było źle. Wiem że nie jest to wyznacznik zwłaszcza, że nie dbałem jeszcze tak o technikę, ale jak na swierzaka wtedy to uważam że nie było źle. Jak zacząłem wchodzić w dorosłe życie to zaczęły się imprezki później praca i człowiek się rozleniwił. Widziałem sporo osób już, które mnie zmotywowały do działania pomimo pracy fizycznej i okrojonego budżetu. Plan Arnolda pasuje mi bardzo. Zawsze mi przeszkadzało, że mięśnie się nie zregenerowane na następny trening i brakowało sił, z tym planem fajnie mi się ćwiczy mam sporo siły i co tydzień jestem świeży i wypoczęty na następny trening. Co do diety nie chciałem za dużo się rozpisywać ponieważ nie wiem.czy to odpowiedni dział. Policzyłem zapotrzebowanie ze wzoru z forum sfd 25 b 30 t 45 % w. Waga na razie się nie rusza znacznie więc odejmę trochę kalorii. Nie trzymam restrykcyjnej diety. Staram się jeść to co lubie, dużo urozmaicać i żeby zgadzało mi się.na fitatu. Ps jeżeli chodzi o ćwiczenia które wymieniłeś to wyciskanie jest w.miare ok wiosło też mc też w.miare. Problem mam z mobilnością w przysiadzie nie wiem jeszcze gdzie dokładnie ale podejrzewam staw skokowy. Z podciąganiem jest nie za dobrze ale robię to podciąganie a raczej opuszczanie "negatywne" ? Zastanawiam się jeszcze nad dodaniem paru ćwiczeń mobilizujących przed treningiem oraz planka po treningu


Zmieniony przez - JaSmerf w dniu 2021-07-13 17:15:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalenie tłuszczu i poprawa sylwetki prośba o poradę

WHEY premium