SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do aktywności fizycznej po chorobie.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 988

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 46 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 610
Witam wszystkich,
chciałem podpytać o kilka rad dotyczących treningu.

Mam zdiagnozowaną przepuklinę kręgosłupa na odcinku L4-L5 i L5-S1. Po odbyciu rehabilitacji w lutym br. (nie zgodziłem się na operację)wypoczywałem, a od około 3 miesięcy staram się powrócić do aktywności fizycznej. Na początku przez 2 miesiące chodziłem z kijkami + sporadycznie basen, następnie kijki+trucht lub marszobiegi. Obecnie (od 3 tygodni) biegam minimum 3 razy w tygodniu po 25 minut (dystans circa 4 km)oczywiście przed bieganiem rozgrzewka, po bieganiu intensywny stretching, następnie 15-20 minutowy trening bokserski na ciężkim worku (40kg). Widzę, że sprawność pomału wraca, cieszę się przede wszystkim, iż nie doskwiera mi ból i przykurcz prawej nogi (mogę już normalnie wykonać skłon).

Obecnie ważę 96 kg przy wzroście 178 cm, muszę jeszcze zrzucić balast 8-10 kg. Jem normalnie, stosując zasady jak dla diety zbilansowanej (omijam przy tym białe pieczywo, słodycze i napoje słodzone, potrawy smażone, wieprzowinę, alkohol, chipsy i inne takie tam), ale nie mam ułożonego ścisłego jadłospisu, którego pilnuje co do grama.
Bardzo chciałbym rozpocząć trening HIIT (jest wiele opinii o wysokiej efektywności tego treningu), ale nie wiem czy nie jest na to za wcześnie. Obawiam się, że mogę sobie zrobić krzywdę.

Może macie jakieś doświadczenia z aktywnością fizyczną przy tego typu schorzeniach? Co mogę ewentualnie dodać lub zmienić w obecnym treningu. Czego powinienem unikać. Za wszystkie rady serdecznie dziękuję.

Dodam tylko, że nie jestem wielkim entuzjastą siłowni. Wolę ćwiczenia wykorzystujące ciężar własnego ciała oraz ciężki worek bokserski.

Sport to zdrowie:D (Różnie z tym bywa)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 46 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 610
Tak przeglądam forum i wyraźnie jest napisane, że dla efektywnego spalania wystarczy utrzymywanie tempa w okolicach 70% HRmax. Takie to ja mam przy szybszym marszu, więc mam wątpliwości czy mi się kalkuje bieganie, gdzie tętno mam na poziomie 175-180.

Sport to zdrowie:D (Różnie z tym bywa)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięsień piwny - jakiś złoty środek?

Następny temat

dieta i ćwiczenia do oceny

WHEY premium