SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powereydy i inne tego typu...

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2608

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 419 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2756
Co sądzicie o napojach energetycnych które reklamowane są jako wspomagacze. Chodzi mi o żeczy typu powerayd, red bull i inne tego typu. Czy cos dają kiedy ewentualnie pic i czy wogóle sie opłacają? Wyrażajcie swoje opinie na ten temat.

Kto pyta nie błądzi kto milczy ten grzeszy. :)
Test nowego Scorch v3 remix by Kylo podsumowanie str.15 http://www.sfd.pl/temat269335/ 
Test Thermal PRO by kylo http://www.sfd.pl/temat275864/ 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
red bull i powerade trudno porownywac (pierwszego pijesz raczej przed treingiem, drugiego w trakcie)

pilem juz chyba wszystkie tego rodzaju plyny dostepne na rynku europejskim

klasyczna dla mnie porcja (kiedy jestem ospaly albo lekko zmeczony na 30 min. przed treningiem) to red bull+ 2xThermoSpeed +2xtabletka na kaszel

takie kombo jeszcze nigdy mnie nie zawiodlo- aczkolwiek na poczatku trzeba uwazac, jesli nie znasz swoich reakcji na kofeine itd. nalezy rozpoczac od samego redbulla (potem ewentualnie dorzucac to czy tamto)

maksymalny mix jaki bralem (w sumie nie wiem po co ) to do tego powyzej jeszcze guarane, tauryne, l-karnityne, jakas tabletke energized czy cos i slodzilem to odrobina glukozy

P.S. milo wpominam jeszcze red kick bodaj multipowera

Zmieniony przez - boogie w dniu 2006-05-08 17:02:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1658
Red Bull się skrajnie nie opłaca. Kupując osobno tauryne i kofeine masz to samo kilka razy taniej(no, może oprócz tego "wspaniałego" landrynkowego smaku)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 4217 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 43747
Jest dosyc dobre, ale bardzo nie ekonomiczne..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
imo szkoda kasy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 419 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2756
No dobra brakuje tylko wypowiedzi eksperta (nie obrażając was) kiedy jak po co i o nam to da????

Kto pyta nie błądzi kto milczy ten grzeszy. :)
Test nowego Scorch v3 remix by Kylo podsumowanie str.15 http://www.sfd.pl/temat269335/ 
Test Thermal PRO by kylo http://www.sfd.pl/temat275864/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1658
Skład Red Bulla:tauryna (1000mg), glukuronolakton (600mg), kofeina (60mg), niacyna (wit. PP; 20mg), wit. B6 (5mg), kwas pantotenowy (5mg), wit. B12 (0,005mg), sacharoza (21,5g), glukoza (5,25g). Kosztuje 5-6 zł i starcza na jeden raz.
-Tauryne Olimpu Mega Caps masz za ~30 zł a jest 150 kaps 1500mg, czyli większych lub 100g tauryny za ok 8 zł, co starczy na 100 dawek.
-Glukuronolakton (Glucuronolactone)
Stymulant, o którym nie ma publicznie dostępnych wyników badań naukowych(?).Dostępne dane wskazują na to, że glukuronolakton przyjmowany doustnie natychmiast zostaje zaabsorbo­wany, metabolizowany i wydalany jako kwas glukarowy, ksylitol i L-ksyluloza(źródło- praca Lucyny Kaczyk, biuletyn "Kollaps").
-Kofeina-100g kupisz za 10 zł, a w Red Bullu masz 60 mg.
-niacyna, wit. B6 , kwas pantotenowy, wit. B12-masz je w każdych witaminkach, np maxivit 100 kaps za ok 35 zł.
-sacharoza i glukoza są tanie, glukoze spożywczą kupisz w dużym spożywczaku albo w aptece(drożej). Nie wiem ile kosztuje sacharoza bo jest dość ciężko dostępna ale myśle że jeśli ją zastąpimy np maltodekstryną niskocukrzoną to nic sie nie stanie, wtedy za 100 porcji * 25gczyli 2,5 kg zapłacimy ok 15 zł jeśli kupimy taką ilość, a jeśli worek 25 kg to zapłacimy za niego zdaje sie 100 zł czyli 2,5kg mamy za 10.

Podsumowując- 30zł+10zł+35zł+10zł+25=110zł-masz 100 dawek, czyli jedna wychodzi ok 1zł 10 grlub 73 gr jeśli kupisz worek malto i tauryne w proszku. Poza tym masz w nich znacznie wiecej np witamin+żeń-szeń a poza tym zostanie ci troche tauryny. Można też kupić w mniejszych dawkach. Nie jestem ekspertem może ale troche czytam na sfd i mam googlewiec znam ceny.
Więc jak widzisz-nie warto, a to i tak nie są przecież ceny hurtowe! Możnaby zejść jeszcze ze 20 gr gdyby kupować wielkie worki kofeiny tauryny i glukozy, a myśle że i niektóre witaminki jakoś hurtowo można by dostać. Więc moim zdaniem cena Red Bulla to wał

Zmieniony przez - Saddi w dniu 2006-05-08 12:31:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1658
A co nam to da? O samej taurynie możesz na forum poczytać, bardzo dobra na cyklu kreatynowym, poza tym to efekty nie są spektakularne, choć podobno zwiększa chęć do treningu(?) i wydłuża czas który możemy wytrzymać bez snu. Kofeina podwyższa możliwości skupienia uwagi, wydłuża czas koncentracji i ogólnie daje "kopa", choć ta z kolei nie jest polcana na cyklu kreatynowym, witaminki zawsze sie przydadzą, a poza np b6 jest odpowiedzialna za wchłanianie niektórych minarałów(nie wiem dokładnie, na pewno magnez i cynk), więc zwykle się ją dodaje. Glukoza i malto to węgle o dużym IG więc dają szybko energie przed treningiem. Zastąpiliśmy wcześniej sacharoze o IG ok 70 Maltodekstryną o IG 110 więc poziom glukozy we krwi bedzie wiekszy niż po Red Bullu, w razie konieczności można część malto zamienic na fruktoze o bardzo niskim IG. Więc można se wziąść przed treningiem ogólnie. Choć jakiś ekspert też może sie wypowiedzieć żeby np potwierdzić bo po dietetykiem to ja też nie jestem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1658
AAA! Sacharoza to zwykły cukier Sorry za zamieszanie, ale dwa posty wcześniej już nie moge edytować. W każdym razie i tak można dać zamiast niego malto/fruktoze w razie potrzeby. Aha, i jeszcze wzór na obliczanie wypadkowego IG ze strony Montignac:

Wzór na wypadkowy indeks glikemiczny posiłku jest następujący:
IG (W) = (wa * ia + wb *ib) / (wa + wb)
gdzie:
IG (W) - wypadkowy indeks glikemiczny
a, b - składniki posiłku
ia - indeks glikemiczny składnika a
ib - indeks glikemiczny składnika b
wa - zawartość (waga) czystych węglowodanów składnika a
wb - zawartość (waga) czystych węglowodanów składnika b

Zmieniony przez - Saddi w dniu 2006-05-08 13:09:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 210 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1625
Jesli juz chcesz kupic jakis napoj energetyczny , polecam ze swojej strony TIGER'a hehe sklad taki sam jak w red bullu ale kosztuje o ponad 2 zł taniej.

Kempus

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1658
Moim zdaniem i tak nie warto-patrz moje wyliczenia:) A w biedronce zdaje sie że jest taka podróba Red Bulla za 1,75 zł chyba i z tego co pamiętam to skład ma w sumie ten sam. Więc jak już to może to najwyżej, bo ten Tiger jak mówisz to też ok 3 zł by wychodził. Choć ja osobiście uważam że i tak lepiej kupić składowe, bo starczy tauryna i kofeina + carbo a efekt bedzie podobny. A witaminki to ogólnie dobrze jest łykać Zamiast carbo można malto taniej w sumie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 419 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2756
saddi daj mi swój numer gadulca jak masz bo chciałbym z tobą pogadac, najlepiej na meila albo jakos tak.

Kto pyta nie błądzi kto milczy ten grzeszy. :)
Test nowego Scorch v3 remix by Kylo podsumowanie str.15 http://www.sfd.pl/temat269335/ 
Test Thermal PRO by kylo http://www.sfd.pl/temat275864/ 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Laczenie

Następny temat

szybka przemiana

WHEY premium