SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poważne podejście do redukcji- LC do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2239

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

22

Płeć

mężczyzna

Waga

120

Wzrost

190cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

25-27%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

póki co wakacje, a tak to uczelnia. Obecnie trenuje w godzinach przedpołudniowych

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

5xSiłownia+5x45min Aeroby

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Kiedyś dawno dawno, w szkole średniej jak byłem szczypiorem, miałem zbliznsowaną dietę na masę,

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

brak przeciwskazań

Stosowana lub planowana suplementacja

Bcaa+Zma
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 1537 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13285
Witam!

Postanowiłem zabrać się za swoje spasłe cielsko i wrócić do ,,formy". Jestem aktualnie w trakcie redukcji, gdzie na diecie typu ,,NA OKO" Low Carb udało się zjechać 6 kilo. Stwierdziłem, że jeśli ma to być przeprowadzane z głową i efekty były lepsze to trzeba policzyć wszystkie kcal i makro.

Ankieta:
Płeć : mężczyzna/kobieta
Wiek : 22
Waga : 119-120
Wzrost : 190
Obwód klatki : 115
Obwód ramienia : 44
Obwód talii : 99
Obwód uda : 70
Obwód łydki : 48
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25-27%
Aktywność w ciągu dnia : póki co wakacje , a tak to uczelnia.
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 5x w tygodniu siłownia+5x45min aeroby
Odżywianie : potrafię trzymać miche
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : zdrowy jak knur
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, basen, aeroby
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Bcaa
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : TAK
Stosowane wcześniej diety : śmieci..

Po obliczeniu z podwieszonych postów zapotrzebowanie kaloryczne wyszło mi na poziomie ~3200 kcal , z czego w bilansie odjąłem 200
Rozkład makro:
240g białka
150g węgli
160g tłuszczu

Trening: Aktualnie robie 5 treningów siłowych w tyg i po każdym treningu 45min aerobów.
Suple: Jedynie co BCAA wcinam i ZMA na lepsze spanie

Prosiłbym Was o ocene (a szczególnie Konia stworzonej przeze mnie diety LC.






Zmieniony przez - shori w dniu 2014-07-17 00:43:48
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Też można J.W
jest wiele form intesyfikowania treningu
- skrócenie przerw miedzy seriami
- wydłuzenie TUT
- ogólnie weiderowskie zasady treningowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
1. przy LC przyjmuje się 2 g białka na kg masy ciała
2. Codziennie tuńczyk w wodzie nie jest dobrą opcją
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 1537 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13285
Ja wyczytałem, że widełki na białko wahają się od 1.5g do 2g, wiec w takim wypadku by sie zgadzało. A co do tuńczyka, to tylko przykładowo umiescilem tam rybe :) nie samym kurczakiem się zyje.
A tak w miare może być? Mi osobiście się wydaje, ze spelnia w miare założenia LC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
ja bym mimo wszystko do 2 g podbił
bo termiczny efekt białka + straty wynikające z obróbki to Ci zejdzie do 15 % mniej nawet
tuńczyk może być tylko świeży
Poza tym ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 1537 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13285
obserwując swój organizm zauważyłem, że mam ostatnio lekkie kłopoty z wypróżnianiem się, czy to wina zbyt małej ilości błonnika?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 1537 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13285
Po ok.1miesiacu waga ładnie leci w dol bo jakieś 4kg,czyli wręcz książkowo. Na ten moment stanęła na poziomie 117.2-117.5. I tak stoi ok.tygodnia. Przypuszczam że to czas na zmniejszenie kcal, dobrzr myślę? Nie chce zwiększać cardio teraz, bo 5x45 min mi starcza jak coś dopiero później podkrece, co myślicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
jak jest te ~3000k to śmiało możesz ściąć.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 1537 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13285
kurde ciągle się waham czy nie zwiększyć cardio do tych 50min.. bo 45 juz lajtowo idzie.. :D ale z drugiej strony chyba nie ma co szarżować, bo potem jak bilans mocno zmniejsze to czymś musze nadrobić, sam nie wiem

Zmieniony przez - shori w dniu 2014-08-10 12:00:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
jest wiele innych metod intensyfikacji treningu niż tylko wydłużanie aerobów, w moim odczuciu np skuteczniejsze od wydłużania aerobów jest wydłużenie opuszczania ciężaru na siłowni.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 1537 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13285
a np zmniejszenie czasu przerw z 1.5 min do 1min? a potem do 30s?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkujący

Następny temat

Dieta na masę do oceny

WHEY premium