SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebuje odpowiedz .

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 113
Witam jestem Bartek i mam 16 lat , mój wzrost to 166cm i waga 56kg.
I mam pewien problem,nie byłem pewien w którym dziale to dać ponieważ chce zapytać nie tylko o trening.Oprócz odpowiedz na problem potrzebuję też opinie.
Jest taki problem że chciał bym podbudować masę tak do maja a potem wyrzeźbić ciało do września,tak aby pokazać się z jak najlepszej strony wizualnej w nowym roku szkolnym.Moje pytanie jest takie czy w te niecałe 3 miesiące uda mi się dobrać masy tak aby było co rzeźbić.Wyczytałem że osoby które mogą łatwo przytyć powinny ograniczyć węglowodany i tłuszcz do minimum a białko do maximum. Jak narazie troszku tłuszczu uzbierało mi się na brzuchu ale nim zajmę się gdy będę uprawiał aeroby do rzeźby.Moje pytanie jest takie czy opłaca mi się przestać budować masę po trzech miesiącach i zacząć ją rzeźbić czy zbierać masę jak najdłużej,(chodzi mi o to zebym się podczas masowania nie roztył za bardzo)
Moje zapotrzebowanie kaloryczne to 2689 i do tego dodaję tak 500-1000kcal.Trenuje co 2 dzień.Mam sprzęt do korzystania taki:
Sztachelki,sztanga,ławeczka.
I chciał bym żeby ktoś chętny rozpisał mi plan treningowy. z góry dzięki

Najlepszą obroną jest atak.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 331 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2665
Na plecy to wiosłowanie sztangielkami, albo sztangą oburącz. Dobre są też wznosy tułowia w opadzie i wszystkie rodzaje podciągań na drążku.

Dobierz sobie coś:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp#4

Co do klatki to pompki na taboretach, z obciążeniem, z nogami w górze, klasyczne, jak i wyciskanie sztangi/sztangielek leżąc.

Dobierz sobie coś:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/klatka.asp#1

Na twoim miejscu (ze względu na wiek) to zostawiłbym ciężarki na później, a ćiczyłbym przy pomocy własnego ciała, tzn. same pompki, podciąganie, itp.

Klata i biceps ponad wszystko!!

Ups, zapomniałem o kachloryferze...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
plan - skrocony FBW

3 mc to stasznie malo i pewnie za malo na konkrety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 113
ale masy nie zbieram od dzis,ja po prostu nie jestem ani chudy ani gruby,tylko denerwuje mnie ze mam troszke tłuszczu ale w raz z masą mmięśniową będzie on jakoś wyglądał

Najlepszą obroną jest atak.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
troszke tluszczu to nie powod zeby odrazu redukowac

pamietaj ze przy redukcji spadnie kazdy obwod ciala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 312
nie ma szans na zadne zbieranie masy na razie, nie zaczyna sie treningu od ćwiczeń na mase bo nie jestes gotowy. naucz sie najpierw jak wykonywac poprawnie ruchy bo złapiesz kontuzje i sie skonczy. tak jak ziom wyżej napisal Full Body Workout na początek na wprawe- i to kilka miesięcy, potem mozesz pomyśleć o czymś innym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
therealone

to FBW niby na rozruch ma byc ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 312
skrócony-oczywiście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
i skrocony FBW na rozruch tak ?

a jaki ten "plan na mase" ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 113
FBW ma podobne ćwiczenia do moich.
Nie wykonuje jakiś skomplikowanych ćwiczeń,np. nie robię przysiadów z obciążeniem ponieważ w moim wieku jeszcze z takimi ćwiczeniami trzeba przystopować.Głównie wyciskanie sztangi,sztachelek na ławeczce i podobne

Najlepszą obroną jest atak.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 113
a dacie rade napisać jakie ćwiczenia mogę wykonywać moim aktualnym sprzętem(głównie chodzi mi o plecy i klatke piersiową) bo nie za bardzo ogarniam FBW i co jaki czas ćwiczyć.

Najlepszą obroną jest atak.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
wyszukiwarka pomoze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co myslicie o takim treningu na masę ??

Następny temat

Proszę o sprawdzenie rozpiski na 3 dni.

WHEY premium