SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebuję porady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9
Witam, jestem tutaj nowy
Przeglądam to forum w celu poszukiwania informacji i nie mogę nic znaleźć odnośnie siebie, uważam że mimo chęci i sumienności moje postępy są niezadowalające(10kg na ławeczce), ale najpierw o sobie
mam 20 lat, 179cm wzrostu, na początku ćwiczeń ważyłem 85kg, teraz po 5 miesiącach ćwiczeń typowego planu na masę ważę 72kg "sic!". ćwiczę 3 razy w tygodniu. Do dyspozycji mam 2 ławeczki, modlitewnik, ławeczke typu rzymskiego, wyciąg, drążek i całą game sztang, sztangielek i hantli.

Oto mój plan:
PONIEDZIAŁEK

Barki
1) unoszenie sztangielek w bok w siadzie 4 serie
stały ciężar
2) wyciskanie sztangi zza głowy siedząc 4 serie
progresja-12,10,8,6
3) unoszenie sztangielek w bok w opadzie tułowia 3-4
serie stały ciężar
4) szrugsy 3 serie 12-15 powt.

Nogi
1) prostowanie nóg-3 serie 10-12 powtórzeń-stały ciężar
2) przysiady ze sztangą 3 serie progresja-12,10,8,8
3) wyciskanie nogami na maszynie 4 serie progresja -
12,10,8,6
4) uginanie nóg na maszynie 3 serie-stały ciężar
5) martwy ciąg na prostych nogach 3 serie-progresja 12,10,8
6) wspięci na palce 4 serie-10-15 powtórzeń

WTOREK-przerwa

ŚRODA

Plecy
1)wiosłowanie końcem sztangi w wąskim uchwycie 4 serie progresja -12,10,8,8
2)podciąganie na drążku szerokim nachwytem 4 serie max.
3)wiosłowanie sztangą w opadzie z nachwytem na szerokości barków 4 serie progresja-12,10,8,6

Biceps
1) uginanie ze sztangą 3 serie 12,10,8
2) uginania ze sztangielkami na ławce skośnej 3 serie 8-12 powt.
3) uginania chwytem młotkowym stojąc 3 serie 8-12 powt.

Przedramiona
1) uginania nadgarstków podchwytem 2 serie 10-15 powt. - stały ciężar
2) uginania nachwytem 2 serie 10-15 powt. - stały ciężar


CZWARTEK-przerwa

PIĄTEK

Klatka piersiowa
1) wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 serie progresja-12,10,8,6
2) wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 4 serie progresja-12,10,8,8
3) Rozpiętki na ławce poziomej 3 serie -stały ciężar

Triceps
1) prostowanie ramion na wyciągu pionowym 3 serie progresja-12,10,8
2) francuskie wyciskanie sztangi na ławce poziomej 3 serie progresja-12,10,8,6
3) Francuskie wyciskanie sztangielki nad głowę w siadzie 3 serie stały ciężar

SOBOTA, NIEDZIELA-przerwa

Jak myślicie co mogę zmienić? czy moje słabe osiągi są spowodowane utratą wagi?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 242 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3415
każdy rodzaj treningu wiąże się z odpowiednią dietą, bez której oczekiwanych rezultatów po prostu nie da się osiągnąć(o ile wysoko mierzysz ;d), podaj może co jesz, a z tego planu treningowego to bym zmienił to żeby tric i klatka nie były jednego dnia, wgl w planie brzucha nie widzę(nie chcesz go ćwiczyć?), na duże grupy mięśniowe radzę ciczyć 12 serii(mój qmpel klatke robii 16 serii w pon i 10 w pt i ma na tydzień 2,5kg w góre na ławeczce, więc coś możesz o tym pomyśleć), ale chyba najważniejsze w tym przypadku są przerwy, ważne aby trwały one 1,5-2 min, a nie np. 30 sec, bo to właśnie w trakcie przerw mięśnie rosną, a nie w trakcie napięcia

Miej w życiu cel, ośmiel się go realizować, żyj z pasją.
http://pajacyk.pl/- to nic nie kosztuje, a tak wiele może

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9
Dieta, duże porcje witamin i minerałów w postaci suplementów, do tego ciemne pieczywo, syty obiad(najczęściej ryż) 3-4 posiłki dziennie, generalnie nie przestrzegam dużo diety, i brzuszki robię zapomniałem dodać, aktualnie 360 tygodniowo, do końca roku będzie 450. przerwy robię takie jak piszesz. I myślisz żeby ławeczkę dwa razy w tygodniu robić? Może mógłbyś mi przedstawić jakiś plan czy coś? Pomogło by mi to. Dodam że jestem sumienny i konsekwentny w dążeniu do celu więc oszustw nie będzie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9
P.S jaką diete proponujesz? bo zielony w tym jestem "sic!"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 242 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3415
dieta: 5-7 posiłków i przekraczaj dzienne zapotrzebowanie kaloryczne o jakieś 200-400 kcal, jedz dużo błonnika, żeby ci wyrobiło trawienie(mogą być suszone śliwki, morele pieczywo razowe itd.), a ogólnie ma być tak białko 2-2,2g/kg masy ciała, węgle 6-7g/kg masy ciała i tłuszcze 1,7-2g/kg masy ciała, jedz tak żeby ci było wygodnie i żadnych super wyrzeczeń od razu, regularnie ograniczaj cukry proste, ale trochę musisz ich jeść, jednak nie w nadmiarze żeby nie przybierać w tłuszcz tylko w mięśnie
ćwiczenia: brzuszki są dobre w takich ilościach jak robisz, ale na spalanie tłuszczu, lepiej skup się na ćwiczeniach bardziej intensywnych o mniejszej częstotliwości, np.brzuszki na ławce skośnej, wzniosy wyprostowanych nóg do góry, brzuszki bokserskie itd., a jeśli chodzi o klatkę to radzę ci spróbować robić 2 razy w tygodniu z tym, że jeden dzień np. 12 serii, drugi 10, albo 14, 10- wtedy bardzo dokładnie się rozgrzewaj i jeśli bd zauważał nadmierne zmęczenie albo doznasz kontuzji(nawet najdrobniejszej) natychmiast przestań, plan musisz sb ułożyć taki, żeby względnie się męczyć, a nie przemęczać, ułóż jakiś i napisz, ja mogę ocenić czy mi by pasował :D

Miej w życiu cel, ośmiel się go realizować, żyj z pasją.
http://pajacyk.pl/- to nic nie kosztuje, a tak wiele może

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 242 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3415
http://bigpaker.net/dieta-na-mase.htm- obczaj tę stronę i bd ok

Miej w życiu cel, ośmiel się go realizować, żyj z pasją.
http://pajacyk.pl/- to nic nie kosztuje, a tak wiele może

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzezba co i jak

Następny temat

Sylwetka Do Wakacji

WHEY premium