SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebna porada

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1884

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

16

Waga

73

Wzrost

179

Staż treningowy

5 miesięcy

Obwód pasa

82

Obwód klatki piersiowej

104

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

kickboxing amatorsko

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

bdb

Preferowane formy aktywności fizycznej

siłownia , mt, wspinaczka,survival

Możliwosci finansowe

raczej małe

Cel/problem/opis

większa masa mięśniowa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 209
Witam , mam 16 lat i chciał bym zasiągnąć porady . Mianowice moim celem jest masa mięśniowa , szkuałem po forach lecz wiele rzeczy jest mi niejasne. Cwicze jakos 5 miesięcy , od jakiegos czasu zacząłem ćwiczyc ścisłym planem treningowym, kory rozpisze. Chcial bym dowiedziec sie jak to jest z tymi dietami , jak ktos pisze ze je na śniadanie jajecznice z 5 ciajek , pomidora , platki owsiane i popija mlekiem. dobra ale z kad wziać na to czas i kase? Jak wstaje rano to zanim do szkoly wyjde to mam niezły poscig zeby wszystko zdazyc zrobic bo zawsze cos stanie mi na drodze , a autobus i tak zawsze przyjezdza kiedy chce wiec ... Biedny ? Nie... biedy nie jestem , ale cieżko mi jest wyobrazic sobie ze prosil bym rodzicow o tyle kasy na to jedzenie , zreszta przeciez nie o to chodzi. Uwazam ze odzywiam sie prawidłowo , sniadanie lekkie , najczesciej platki bo rano nie potrafie duzo zjesc , potem kanapki w szkole i obiad w szkole , potem wracam do domu i tez mam obiad , potem jakies p******y , paluszki , owoce jakas czekolada itp.. Wyczytalem ze jestem ektomorfikiem czy tez ekto, no to by do mnie pasowalo niestety. Zalezy mi na masie miesniowej , nie koniecznie rzezbie jak bruce lee , tylko poprostu chcial bym byc wiekszy bo mam kompleksy i zle sie czuje. Od jakiegos czasu cwicze tak:

Poniedzialek , Klatka , brzuch , worek bokserski,czy tam kickbokserski jak kto woli.
-wyciskanie na ławeczce zwykłej , ramiona szeroko 12 10 8 8
-wyciskanie na tej samej ławeczce , ramiona na szerokosć barków 12 10 8 8
-brzuszki

Wtorek , triceps
-Uginanie ramienia siedzac za plecami z ciezarkiem lekkim 30 25 20 20
-Pompki na triceps 15 12 10 10
- Powtorzenie ćwiczenia pierwszego

Sroda , Przedramie , Martwy ciąg
-Uginanie nadgarstkow stojac , trzymajac sztange za plecami 10 10 10
-Uginanie nadgarstkow ku gorze opierajac je na skraju ławeczki 10 10 10
-Powtorzenie cwiczenia pierwszego
-Martwy ciąg (ciężką sztangą) 15 10 8 8

Czwartek klata , brzuch , worek
-wyciskanie na ławeczce zwykłej , ramiona szeroko 12 10 8 8
-wyciskanie na tej samej ławeczce , ramiona na szerokosć barków 12 10 8 8
-brzuszki

Piątek triceps , brzuch . worek
-Uginanie ramienia siedzac za plecami z ciezarkiem lekkim 30 25 20 20
-Pompki na triceps 15 12 10 10
- Powtorzenie ćwiczenia pierwszego
-brzuszki

Sobota , przedramie , Martwy ciąg , worek ,
Uginanie nadgarstkow stojac , trzymajac sztange za plecami 10 10 10
-Uginanie nadgarstkow ku gorze opierajac je na skraju ławeczki 10 10 10
-Powtorzenie cwiczenia pierwszego
-Martwy ciąg (ciężką sztangą) 15 10 8 8

Niedziela , Biceps , brzuch , worek
-Uginanie na modlitewniku z hantlami 12 10 8 8
-Podnoszenie hantli ze skrętem stojąć 12 10 8 8
-Unoszenie sztangi 12 10 8 8

Powiedzcie mi co sadzicie o tym wszystkim, dodam jeszcze ze pijąć mutanta wiecej niz raz dziennie to mi sie cos z żoładkiem chrzani.





Zmieniony przez - Gwynbleid w dniu 2012-05-09 21:10:16
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
wystarczy zastosowac sie na poczatku do 10 wskazówek żywieniowych , jakbys sie do nich stosowal to mutant mass by ci był nie potrzebny

https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html

za duzo dni cwiczysz , wystarczy ci 3 dni FBW

https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html

... kiedy te miesnie maja sie zregenerowc

Zmieniony przez - rutkow w dniu 2012-05-09 21:15:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 730 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 32781
Pytanie skąd wziąć na to czas i kasę jest swojego rodzaju beznadziejnym pytaniem nie stety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
takim treningiem masy nie nabierzesz a tylko mozesz sie przetrenowac i kupa z tego wszystkiego bedzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 209
rutkow , co mam zmienic ? Mam do dyspozycji stara ławeczke , 2 hantle , 2 sztangi , pare cieżarów i drążek ale to tak krytycznie bo jest w miejscu w ktorym sie ciezko co kolwiek cwiczy..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 209
IneTheEnd


Ten kalkulatro to napewno sie przyda , dzieki , a reszte linkow to ja musze przestudiowac dokładnie i jakos optymalnie to sobie zaplanowac , bo do tej pory nie mialem ''dokumentacji'' tej calej mojej diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
3 razy w tygodniu ci wystarczy poczytaj o tym FBW i dobierz cwiczenia do twoich możliwosci , cwicz pon sr piatek i w kazdy dzien te same cwiczenia , mozesz stworzyc 2 plany i jeden tydzien jedym drugi tydzień drugim planem , sam wiesz co masz wiec bedzie ci łatwo ułozyc

jeszcze raz wklejam ci link


https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html


z tego co widac sylwetke masz dobra tylko teraz masy trzeba nabrac musisz miec diete na dodatnim bilansie kalorycznym i wlasnie odpowiedni trening

Zmieniony przez - rutkow w dniu 2012-05-09 21:29:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 209
rutkow
3 razy w tygodniu ci wystarczy poczytaj o tym FBW i dobierz cwiczenia do twoich możliwosci , cwicz pon sr piatek i w kazdy dzien te same cwiczenia , mozesz stworzyc 2 plany i jeden tydzien jedym drugi tydzień drugim planem , sam wiesz co masz wiec bedzie ci łatwo ułozyc

jeszcze raz wklejam ci link


https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html


z tego co widac sylwetke masz dobra tylko teraz masy trzeba nabrac musisz miec diete na dodatnim bilansie kalorycznym i wlasnie odpowiedni trening

Zmieniony przez - rutkow w dniu 2012-05-09 21:29:08


Dzięki :) CZyli moge naprzyklad robic w poniedzialek wszystko to co potrzebuje i powtorzyc to we wtorek i srode , a nastepny tydzien zrobic co innego w ten sam sposob , i zamieniac tak te plany cwiczen co tydzien. Zawsze mi mowiono ze miesnie musza odpoczywac i nie mozna robic tych samych partii na drugi dzien , ale moze mi zle mowiono :) Wiem ze to inny sposob treningu ale nawet mi to pasuje , bo wiecej czasu na inne rzeczy w tygodniu. Zaczynam od nast tygodnia ,a do tego czasu mam nic nie robic ? Czy jakies brzuszki moge porobic sobie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
sa rozne metody treningu FBW poczytaj dokladniei wybierz odpowiedni dla Ciebie ale 3 razy w tyg ci wystarczy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ułożenie indywidualnego harmonogramu ćwiczeń

Następny temat

siłownia + bieganie

WHEY premium