SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebna porada.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 697

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
Witam
Potrzebuje porady , zaczynam teraz jechać planem FBW. Chciałem wpleść podrzut do planu , chciałem zrobić to na początku treningu ( z 3 serie ) , ale zastanawia mnie fakt jakby w dni nietreningowe zrobił z 5 serie podrzutu tak na dynamike i według mnie dobre ćwiczenie na suchą masę mięśniową. Co proponujecie ?
FBW taki dosyć standardowy 3 x w tyg

A :
pzysiad 3s
wiosło 3s
wyciskanie na klatke 3s
wyciskanie na barki 2s
biceps 2s
triceps 2s
wznosy kolan w zwisie 3s
łydki może 3s

B :
martwy 3s
wyciskanie na maszynie (nie idzie mi coś przysiad przedni) 3s
drążek 3s
poręcze 3s
dociąg do mostka 2s
biceps 2s
triceps 2s
wznowy prostych nóg w zwisie 3 s
łydki (może ;) ) 3 s

I teraz co myślicie jakbym dał z 5 serii podrzutu w jeden dzień nietreningowy . I z 5 serii rwania hantelki w drugi dzień nietreningowy ?
Bo niewiem jak grzbiet/krzyż podoła.

Z góry dzięki.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 85

Wzrost: 183

Cel treningowy: sucha masa mięśniowa ;)

Staż treningowy na słowni: 2 lata

Uprawiane inne sporty: judo

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): siłownia full osprzęt

Dieta: zdrowa

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: białko, witaminy olimpowski , i może kreatyna (mono lub jabłczan)

Zmieniony przez - Beny 179 w dniu 2010-02-28 14:33:40

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 680 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3555
Z kreatyna daj sobie spokuj póki zastoju nie masz. Co robisz na biceps i triceps? Jak judo uprawiasz to nie masz co sie obawiać że zarośniesz fatem. Rób zwykłe fbw tylko ćwiczenia dokładniej opisz, jak już masz staż 2 letni to ja bym się przerzucił na splita. Podrzut sobie daruj, bez tego bedzie okej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
no na judo właśnie przestaje chodzić dlatego myślałem o podrzucie. Chyba że zamiast tego pograć w halówke/koszykówke/jakiś trening dynamiczny w domu ? jak myślisz

Na kreatyne w takim razie poczekam.

A co do FBW to je wole od splita strasznie monotonny dla mnie się split zrobił, pozatym od splita zaczynałem niestety.
EDIT :
biceps: A - oginanie rąk na modlitewniku sztangą
B - uginanie rąk stojąc ze sztnagielkami

triceps: A - ściąganie drążka wyciągu górnego nachwytem
B - to samo tylko podchwytem
tak myślałem czy może dać ma triceps francuskie leżąc i wyciskanie wąsko ?


Zmieniony przez - Beny 179 w dniu 2010-02-28 15:07:14

Zmieniony przez - Beny 179 w dniu 2010-02-28 15:35:33

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 680 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3555
Na triceps tak jak napisałeś zamień, a co do podrzutu to ja bym sobie darował, po co w ogóle chcesz go robić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
no z myślą o dynamice , i uważam że jest to świetne złożone ćwiczenie oddziałujące na większość mięśni, wymagające niezłej wydolności przy ruchach około 10 w serii. Dlatego wydawało mi się niezłe dla suchej masy mięśniowej.
Co myślisz darować podrzut i robić treningi ala koszykówka,piłka halowa, lub coś dynamicznego w domu w dni nietreningowe ?

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 680 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3555
Dać sobie spokuj, a jak Cie zaleje to redukcja, nie da się robić rzeźby z masą. Chyba że możesz zainwestować w HMB i raz w tyg 30min aerobów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW podsumowanie i poprawki

Następny temat

Trening, dieta, suplementacja;

WHEY premium