SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebna pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 637

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24
Witam serdecznie!
Ten temat moze pomoze osoba z problemem czasowym jaki ja posiadam a chce zrzucic na wadze nie majac za bardzo czasu na diecie ktora jak kazdy mowi jest niezbedna do zrzucania na wadze.
Moze napisze dokladnie o co chodzi i tutaj dam troche mojej historii.
Okolo dwoch lat temu zaczolem chodzic na silownie cel byl jeden zrzucic niepotrzebne kilogramy.
Tutaj przedstawie co robilem wczesniej i co robie teraz.

Wiek 25 lat
Wzrost 170
Waga 82kg

Dieta:
Sniadanie - Platki owsiane z mlekiem
Obiad - grilowana piers z kurczaka
Kolacja
- grilowana piers z kurczaka
Odzywka PURE PROTEIN IGH-1 zaraz po treningu
Do tego tabletki Hydroxytrim

Trening:
Poniedzialek - Klatka, Triceps
Wtorek - Plecy, Biceps
Sroda - Ramiona
Czwartek - Nogi
Piatek - Klatka ponownie
Brzuch - codziennie po wszystkich cwiczeniach tutaj mam 4 rozne cwiczenia ktore robie po x15 powtorzen

Kazde cwiczenia robie 3x12-15 powtorzen

Czwiczenia Cardio:
Codziennie 40-60 minut na jednej maszynce (ja ja nazywam maszyna na narciarza bo tak wlasnie wlasnie maszeruje na niej pracuja nogi i rece, mozna powiedziec cale cialo) kazde 10 minut to 100 kalorii, czyli udaje mi sie zgubic 600 kalorii gdzie na tej maszynie jestem doslownie godzine.

Treningi prowadze od poniedzialku do piatku sa prowadzone o roznych porach dnia. Obiad oraz kolacja jest spozywana o tej samej porze dnia (14 obiad 18 kolacja) sniadanie zaraz po przebudzeniu (czasami jest to godzina 11)
Teraz moje pytania sa nastepujace wiem ze dieta nie jest regularna i nie jest napewno perfekcyjna jak chodzilem dwa lata temu na silownie to to dzialalo, teraz po chodzeniu na silownie juz ponad miesiac robiac te same cwiczenia nie widac zadnych zmian. Moze napisze ze dwa lata temu zszedlem z wagi 92 kg do 75kg potem zmienilem prace i juz niestety nie bylem w stanie kontynulowac chodzenia na silownie oraz kontynulowania mojej diety stad przybranie na wadze sie zrodzilo.
Pytania
Cwiczenia cardio robic po cwiczeniach silowych czy przed nimi?
Co moga robic osoby wlasnie z takimi problemami jak ja? Gdy nie ma czasu na prawidlowe odzywianie i diete ?
Jakie cwiczenia stosowac aby byly stosowe przy tej mojej diecie?
Czy wlasnie te 40-60 minut na cardio to wystarczajaco na 5 dni w tygodniu czy robic to czesciej i dluzej ?
Wiecej pytan nie mam tz. pewnie mam ale to by bylo ropisywania sie 3 dni na co naprawde czasu nie mam!
Potrzebna jest poprostu pomoc !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html

pokaż plan a nie tylko rozkład partii

1.po
2.znalezć czas?
3.nie wiem o co ci chodzi?
4.sam zdecyduj,nie wiem czy to u ciebie skutkuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
J/W

1.To co podałes to nie żaden plan tylko marna rozkładówka.
2.Dieta - to sposób odzywianie , wiec zmieniasz sposób i juz osiagniesz sukces, a bez tego nigdzie sie nie ruszysz, wejdz do działu ODZYWIANIE i pytaj czytaj analizuj, mozesz sie zajechac na treningu siłowym areobach ITD krótki i marny efekt uzyskasz.

"Brzuch - codziennie po wszystkich cwiczeniach tutaj mam 4 rozne cwiczenia ktore robie po x15 powtorzen "

w taki sposób jedynie mozesz go popalić i zobaczyc chwile miesien który juz do niczego nie ebdzie sie nadawał.

pamientaj miesnie brzucha to stabilizatory twojego ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24
Plec: Mezczyzna
Wiek: 25 lat
Waga: 80kg
Wzrost : 170cm
Cel treningu: zrzucenie wagi z mozliwoscia wyrzezbienia sie
Straz na silownii: 6 miesiecy
Uprawianie inne sporty: nie mam niestety na to czasu
Dostep do sprzetu: full osprzet silownia
Dieta: Sniadanie platki owsiane + mleko, Obiad grillowana piers z kurczaka, Kolacja Grillowana piers z kurczaka
Przeciwskazania medyczne: brak
Zazywane suplementy: Pure Protein IGF-1, tabletki hydroxytrim


Rozklad cwiczen
Poniedziakek klatka + triceps
KLATKA
Wyciskanie sztangi na lezaco glowa w dol 3x12
Wyciskanie sztangi w lezeniu na lawce skosnej 3x12 (tutaj nie wiem dlaczego ale musze sobie zmiejszyc o 10 kg ciezaj bo nie daje rady inaczej nawet jednej serii zrobic)
Wyciskanie sztangielek na lezaco glowa w gore 3x12
Rozpietki na lezaco 3x12
Pompki na poreczach 3x12 (tutaj staram sie zrobic 3x12 ale czasami jest w serii 6-8 powrorzen) po kazdej serii robie papki az nie moge sie podniesc poprostu.
TRICEPS
Wyciskanie francuskie sztangi na lezaco 3x12
Wyciskanie francuskie jednoracz na siedzaco 3x12
Wyciskanie Ramion na wyciagu w plaszczyzni e poziomej stojac 3x12
Prostowanie ramienia podchwytem na wyciagu stojac 3x12
Cwiczenia Cardio od 40-60 minut.

Wrotek plecy + biceps
PLECY
Podciaganie na drazku w uchwycie neutralnym 3x12
Przyciaganie linki wyciagu dolnego w siadzie plaskim 3x12
Sciaganie drazka wyciagu gornego w siadzie szerokim z uchwytem 3x12
Przyciaganie sztanchelek w opadzie 3x12
BICEPS
Uginanie ramion ze sztanga stojac podchwytem 3x12
Uginanie ramion ze sztangelkami w siadzie na lawce skosnej 3x12
Uginanie ramion podchwytem stojac z raczka wyciagu 3x12
Cwiczenia Cardio od 40-60 minut.

Sroda (w poscie wczesniej napisalem ramiona a mialem na mysli barki) Barki
BARKI
Wyciskanie sztangielek 3x12
Podciaganie sztangi wzdluz tulowia 3x12
Unoszenie sztangielek bokiem w gore 3x12
Wyciskanie sztangi sprzed glowy 3x12
Po jednej sesji bez przerwy odrazu przechodze do
Wznosy barkow srugsy 3x12
Na wykonczenie barkow biore ciezarek np. 15 kg i robie po 15 szybkich ruchow w przod w zdloz klatki piersiowej i potem odrazu kolejne 15 nad glowe i tak jest 3x15
Cwiczenia Cardio od 40-60 minut.

Czwartek Nogi
NOGI
Przysiady na suwnicy skosnej 3x12
Prostowanie nog w skladzie 3x12
Przysiady wykroczne 3x10 (15 kg na plecach)
Przysiady ze sztanga na barkach 3x12
Cwiczenia Cardio od 40-60 minut.

Piatek Klatka
KLATKA
Wyciskanie sztangi na lezaco glowa w dol 3x12
Wyciskanie sztangi w lezeniu na lawce skosnej 3x12 (tutaj nie wiem dlaczego ale musze sobie zmiejszyc o 10 kg ciezaj bo nie daje rady inaczej nawet jednej serii zrobic)
Wyciskanie sztangielek na lezaco glowa w gore 3x12
Rozpietki na lezaco 3x12
Pompki na poreczach 3x12 (tutaj staram sie zrobic 3x12 ale czasami jest w serii 6-8 powrorzen) po kazdej serii robie papki az nie moge sie podniesc poprostu.
Cwiczenia Cardio od 40-60 minut.


Cwiczenia robie dokladnie w takiej kolejnosci jak napisalem wiadomo nie zawsze wychodzi po te 12 powtorzen bo sily juz brakuje.
Tutaj poprosil bym was abyscie mi pomogli z przybraniem cwiczen na brzuch i ile razy powieniem go robic bo nie powiem tam mam najwiecej nazbieranej tkanki piwnej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Zazywane suplementy: Pure Protein IGF-1, tabletki hydroxytrim- po co???

Dieta: Sniadanie platki owsiane + mleko, Obiad grillowana piers z kurczaka, Kolacja Grillowana piers z kurczaka - co to?

dieta to sposób zywienia wejdz do działu ODZYWIANIE i troche poszperaj twój cel zalezy od diety a nie samego treningu wiec to twój priorytet.

Plan który podajesz to maskara tak to mozesz tylko miesnie na flaki przerobic .

Podaj cieżary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad,martwy,wyciskanie)????
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

31lat - jaki plan i ćwiczenia - prosze o pomoc.

Następny temat

czy duże cięzary da sie zastąpić duża liczbą serii

WHEY premium