SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebna KONKRETNA pomoc w odchudzaniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1156

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79
Witam , zwracam się z nietypową prośbą , mam nadzieje , że ktoś mi doradzi konkretnie i na temat ;) Otoz moim problemem (w sumie od dziecisntwa) jest to ze mam tendencje do nadwagi.
Mam prawdopodobnie rozregulowana przemiane materi czy cos w tym stylu no i jest jak jest , nie musze duzo jesc a i tak czasami przybywam na masie... Do tego czesto brak aktywnosci - i tak
zrodzily sie nieporzadane dla mnie skutki. Zaniedbalem sie gdy bylem gowniarzem i wtedy byla na to pora a teraz sa tego konsekwencje ze jak chce zrzucic pare kilo to mimo checi i motywacji nie bardzo mi idzie. Domyslam sie ze najlepszym sposobem byla by konsultacja z dietetykiem itd... Ale narazie nie mam na to czasu , chcialbym zdzialac cos samemu , o wlasnych silach , bez pomocy osob trzecich. Poza tym nawet nie wiedzialbym gdzie by sie udac zeby takowa pomoc otrzymac wiec narazie to pominmy. Poza tym , zdecydowalem napisac tutaj ze wzgledu na to ze chce podjac walke z wlasnym soba , chce sie sprawdzic i mimo wszystko zrzucic te zbedne kilogramy , chce wkoncu wygladac jak czlowiek nie wstydzic sie wlasnego ciala i poczuc sie komfortowo...

Moim celem jest redukcja tluszczu i wyrzezbienie pewnych czesci ciala (mianowicie redukcja tluszczu na klatce piersiowej , i wyrzezbienie jej zeby wygladala w miare normalnie , bo na chwile obecna mam mini cycki z tłuszczu : / ) , a jesli chodzi o brzuch to u mnie jest nietypowa sprawa , gdyz nie mam wielkiego brzucha, tylko kalorie rozkladaja u mnie sie na bokach jak u kobiet... i wygladam jak gruszka dlatego prosze o jakeis rady zwiazane z cwiczeniami , dieta itd... Poza tym : wiem wiem , nie da sie zrzucic tluszczu z wybranych czesci ciala , tluszcz spala sie z calego ciała rownomiernie , ale chodzi mi o cwiczenia
dzieki ktorym , np. szybciej uda mi sie z cyckow zrobić normalna płaską klatke ... tak samo zeby sie pozbyć wałków na bokach
No i prosiłbym o konkretne rady , bo jeśli ktoś mi powie , że aerobic jest dobrym wyjściem , to dużo mi to nie mówi ;) a jeszcze mniej pomoże.. Proszę o zrozumienie mojej trudnej sytuacji i zdesperowania ...

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 92

Wzrost: 189

Obwód klatki: 105

Obwód ramienia: 36

Obwód talii: 102

Obwód uda: 68

Obwód łydki: 44

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: szkoła , częste wypady z kolegami na miasto

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: ćwiczę w domu 2x w tygodniu (pompki , brzuszki , hantle) itp.

Odżywianie: rzadko ale w większych ilościach , niesystematycznie i nieregularnie (śniadanie przed szkołą , obiad po szkole (około 17) , kolacji zazwyczaj nie jadam ale gdy jestem głodny , zjem coś byle zeby zaspokoić głód (nie objadam się)

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie ma

Stan zdrowia: nie ma

Preferowane formy aktywności fizycznej: raczej coś co można robić w domu , mam swoją "domową" siłownię.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nie

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: nie

Zmieniony przez - azeton w dniu 2008-10-15 21:43:31
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1545
siema, widze ze zabierasz sie ostro do sprawy awiec na poczatku musisz rzucić wszelkie słodycze,fast foody, wode mineralna, alkohol, dragi. Nastepnie musisz rozpoczac zdrowe odrzywianie według

[https://www.sfd.pl/temat315293] - 10 wskazówek żywieniowych

Na to wszytsko dodajesz aktywnosc fizyczna 40-60 min 3-5 razy w tygodniu ... jesli nie masz ostrej nadwagi to proponuje bieganie, jesli masz marszobiegi/pływanie.

Do tego momentu jesli spełnisz wszytsko co zostalo napisane, twoj stan powinien sie polepszyć. Jednakże jezeli chcesz zabradz sie za sprawe od totalnych podstaw musisz ulozyc sobie sam konkretna diete. Podstawa w ukladaniu diet jest poznanie swojego zapotrzebowania kcal obliczysz go tu

[https://www.sfd.pl/temat276436] - Zapotrzebowanie kcal, składniki prod. żywnościowych, %bf

Nastepnie znajac swoje zapotrzebowanie zabierasz sie za ukladnie diety na podstawie 10 wskazówek oraz:

[https://www.sfd.pl/temat367367] - Podstawy układania diety
[https://www.sfd.pl/temat315296] - Dieta - ułóż sam/a

Gdy juz ci sie uda zrobic wszytsko wklejasz diete tutaj i poddana ona zostanie krytyce :) powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kasza/ryż bez gotowania?

Następny temat

Dieta na redukcję do oceny (wielka prośba)

WHEY premium