SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potreningowe wykorzystanie BCAA - czy to naprawdę działa?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 119445

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
I jeszcze raz powiem - NIGDY odzywka nie będzie tak dobra jak jedzenie
Aprzynajmniej nie przez najbliższe 10cio-lecie.

Uzupełnieniem jest - jak sam napisałes - nie PODSTAWĄ.
A z artykułu można wywnioskować właśnie to, że jest podstawową sprawą - z czym się nie zgadzam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
mam to samo odczoocie, co kanar - zaboorzona hierarchia waznosci; moze art byl pisany w dobrej wierze, aczkolwiek nie do konca udalo sie to osiagnac; imo zbyt traci soobiektywizem

jednak kazdy ma prawo do wyraznie wlasnego zdania/podzielenia sie swoimi spostrzezeniami
amen

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 719 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9059
Kanar - rozwiń proszę wspomniany przez Ciebie temat regeneracji układu nerwowego vs. mięśniowego. Z racji tego, że bawi mnie wspinanie a nie kulturystyka jestem tym pierwszym bardziej zainteresowany. Szczególnie w kontekście dłuższych wyjazdów w skałki (wspinanie po kilka godz. dziennie w cyklu 2 dni/1 dzień odpoczynku) ma to kluczowe znaczenie dla wykorzystania czasu.

Bambo2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3735 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17159
kanarek sprawdz meila

odzywek czy syplementów nie można traktować jako podstawy czemu> Bo dieta jest najwaznijesze z niej dostarczasz najwaznijszych składników a nie na odwrót.

np nie rozumiem czemu ludzie wolą zjesc gainera niz normalny posiłek ? trzeba pamietac , ze dieta to podstawa a odzywka nią nie jest.

¤¤ członek-mafia.suple.hardcor.pl ® ¤¤

¤¤ Wejdz na pajacyka http://www.pajacyk.pl ¤¤

Mam braki jak każdy , staram sie je zawsze minimalizować, aby pomagac sobie i innym®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cywilizacji w ktorej zyjemy i od ktorej nie uciekniemy dlatego musimy szukac rozwiazan w postaci odzywek jako uzupelniania brakujacych substancji odzywczych w zarciu a nigdy nie twierdzilem ze mozna je zastopic.
czarny podaje wam na to dowody naukowe a wy szukacie kwadratowych jaj!!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
biospecu, nie denerwooj sie tak... cisnienie ci sie podniesie

pax
innych prosze roowniez o stonowanie /to tak a priori/

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jestem spokojny bo wiem co pisze a za stary zeby mi cisnienie skakalo
pozdrowienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 173 Wiek 65 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24418
biospecu, takich badan, calkiem oczywiscie naukowych, jest w necie setki... roznia sie czasem tylko koncowa konkluzja, w zaleznosci kto zlecal te badania, jesli producent bcaa lub hmb lub cla czy innych pozytecznych zreszta suplementow - to wynik jest bardzo korzystny dla sponsorujacego (wzrost sily, masy, wytrzymalosci o 300, 400% w krotkim czasie - czytalismy tak np. w reklamach hmb...), jesli zas badania sa zupelnie niezaleznie, to owszem odzialywanie pozytywne jest stwierdzone, srednio powiedzmy 5% wzrost parametrow uczestnikow badan, lub bywa nawet 0% efektu... bo reszta to efekt placebo

Pozdrowienia

LONGUS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
VLAD.IV ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10634 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36062
Wpadłem na sekundę ale muszę się włączyć... supelementy i odżywki to zabawka dla lekomanów, takich jak ja, którzy po prostu lubią połykać kapsy, albo dla osób, które się inaczej nie potrafią zmobilizować, niż poprzez wydanie góry pieniędzy na towar.

Reszta może sobie darować wszystko poza białkiem/gainerem i kreatyną. Bo nic poza koksami, harcore'owymi spalaczami (od ECA zaczynając) i kreatyną tak naprawdę nie daje na tyle znaczących efektów aby rekreacyjnie trenujący człowieczek w jakikolwiek sposób poprawił jakość swego treningu.

Analogicznie jest z antykatabolikami - glutaminy, bcaa, tauryny itp. itd. to kasa w błoto. Nikt kto ma normalną przemianę materii i nie jest jakiś straszliwym hardgainerem u którego metabolizm ma prędkość bolidu F1 nie straci na tyle dużo mięśnia w czasie aerobów, żeby musiał się zabezpieczać jakimiś wyżej wymienionym badziewiami. Wzupełności wystarczy odżywka węglowo białkowa po treningu i łykanie bcca np. jest dobre dla sezonowca, który ma 3 miesiące na poprawę wyglądu i wiadomo, że jak złapie przez ten czas 2kg mięśnia to mu zależy na utrzymaniu każdego grama. Ale człowiek ćwiczący długoterminowo nie zauważy żadnych przyrostów, spadków, mniejszego/większego zmęczenia biorąc jakiekolwiek (dopuszczone do sprzedaży w europie) wynalazki.

Acha nie piszę tego że tak gdzieś słyszałem, tylko sam poodstawiałem masę towaru, który kiedyś uważałem za niezbędny i w którym utopiłem tonę kasy i ... i nic... żadnych spadków, żadnego większego zmęczenia, żadnedo załamania formy... Dlatego dyskucje z kanarkiem, które tu niektórzy prowadzą, na temat uzupełnienia diety przez suplementy/odżywki jest dla mnie śmieszna. Dieta wystarczy każdemu normalnemu człowiekowi trenującemu rekreacyjnie i uzupełnić ją można tylko o ilość bb/ww których ewentualnie w normalny sposób nie jesteśmy w stanie wchłonąć... Zresztą po co ja to piszę to przecież oczywiste, tylko niektórzy rozpoczynają zbędne, jałowe dyskusje. Pozdrawiam.

członek-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
uooo elo wladek...=]

Pozdrawiam
misoo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cos na powera

Następny temat

KREATYNA + D-RYBOZA

Wiecej